Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok ilyen kutyát mondani?

Tudnátok ilyen kutyát mondani?

Figyelt kérdés

Kutyát szeretnék vásárolni de nem tudom milyen fajta lenne a nekem való van már tapasztalatom nagy kutyákkal

Olyan kutyát szeretnék aki:


Nagy méretű (boxernél nagyobb).

Lehet vele futni melegebb időben is pl. Nyár 6-7 óra


Jó személy védő


Nem kell hogy egy border colli legyen de azért legyen viszonylag könnyen tanítható


Ez nem annyira fontos de hosszú séták és futások mellett lehessen akár lakásban is tartani vagy kisebb sorházban.



2020. márc. 2. 18:35
 1/10 A kérdező kommentje:
És ha lehet bírja a meleget
2020. márc. 2. 18:37
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Dobermann?
2020. márc. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 IDon'tWannaLive4ever ***** válasza:
72%

Szia! Van egy kuvaszom és egy pumi keverékem. Szóval van egy nagytermetű, robosztus kutyám (46kg) meg egy kisebb (10kg), energikusabb. De a feltételeiddel most megfogtál!🤔


A "bírja a meleget" és a "nagytestű" szerintem kizárja egymást. A nagytestű fajták általábán nem bírják a meleget, nem aktívak napközben, ők este mozognak többet. Ráadásul nyáron 6 órakor még iszonyat meleg van kutya sétáltatáshoz is, nemhogy futni.


Ha lakásban szeretnéd főleg tartani akkor szerintem valamilyen közepes méretű kutyát kéne találnod.

A futásról még annyit, hogy nem tudom milyen tánvban gondolkodsz de a terelő/pásztor kutyák tudnak 10+ km-t futni. (És 1 éves kor alatt nem ajánlott futtatni mert később komoly problémák lehetnek belőle.)

2020. márc. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves 2. Szerintem a negytestű és a bírja a melegte nem zárja ki egymást és az elsőnek köszönöm rá nem is gondoltam ő lesz a nekem való persze még utánna nézek jobban
2020. márc. 2. 19:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Belga juhasz
2020. márc. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Dobermann, olyan tenyésztőtől, ahol munkavizsgásak a szülők és/vagy német tenyészszemlések (a jó idegrendszer érdekében).
2020. márc. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%

Munkavonalas alacsony energiaszintu amstaff. Az USA-ban rendorkutyanak,kabazerkeresinek,bebiszitternek,gyerekeknek jatszotsrsnak,tuzoltosagnal emberkeresonek is oket alkalmazzak.


En 8 km-eket futok vele telen nyaron(nyaron este is locsolom) . Fantasztukusan konnyen tanul jutfalattal (nyershus es nem a szarazszemet...) .


Az anyja ugyessegi versenyeket nywrt az enyemnek.


A szemely es ibjektum vedelem a vereben van. Tanitas nelkul is megved. Mar bizonyitott.

Futasnal az automentes reszen poraz nelkul jon Dunan szabadon uszo kacsakhozvkozel. Le a kalappal elotte. Elotte egy vadaszkutyam volt. Amikor vele futottam,o otthagyott messzire elment felfedezni. Az amstaff tapad ram es automatikusan hatranezeget ,h jovok-e.


Meg a bordert meg a vizslakat se merik elengedni ott nyaron,olyan fegyelmezetlenek. Neki egy kezjel es jon tovabb velem es nem megyeget oda mas kutyahoz ilyenkor. (Futni megyek,nem alldogall i es nezni,h jatszik masokkal .)

2020. márc. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
szerintem is Doberman
2020. márc. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mustafa33 ***** válasza:
belga juhász
2020. márc. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MonRo ***** válasza:
100%
Rhodesian ridgeback.
2020. márc. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!