Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova fordulhatok, ha az...

Hova fordulhatok, ha az önkormányzat elutasított?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég jó környéken lakom, de állandó probléma az, hogy amint kilépek a saját kapumon, rögtön belelépek egy halom kutyaszarba.

A járdáról sem szedik fel sokan.


Nekem is van egy nagytestűm, van nálunk zacsi, de baromi kellemetlen, hogy egy 2-3 órás séta alatt vadásznom kell a buszmegállókat, hogy kidobhassam a kutyám végtermékét.


Komolyan mondom megértem azokat lassan akik úgy hagyják ahova a kutya kirakta, mert egyszerűen lehetetlen kidobni, órákat meg senki nem akarja cipelni a szart a kezében.


Írtam ezzel kapcsolatban az önkormányzatnak, de leráztak azzal, hogy nem tervezik új szemetesek kirakását. De könyörgöm, régiek sincsenek!


Mi a következő lépés ilyenkor? Gyűjtsem egy zsákba és tegyem le az önkormányzat lépcsőjére?


Kukák nincsenek kihelyezve, maximum tényleg csak a buszmegállókba, de azok a főút mellett vannak, ami messzebb van.


Valakinek van valami ötlete?



2020. márc. 3. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
En ezt megoldottam: az fkf.hu-n talalhato emailre kuldtem,h milyen utcaba tegyenek ki kukakat. Itt kiraktak oda,ahova irtam nekik. Belattak,h kell. Ez Budapest. :)
2020. márc. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez eszembe sem jutott. 🤔 lehet megpróbálom, hátha. Bár amilyen nehézkesen ürítik a buszmegállóban a kukákat, lehet csinálok egy plusz problémát. 🙄🙄
2020. márc. 3. 12:48
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Ismerős a helyzet, legalábbis ami a kukahiányt illeti, mert elhagyott kutyagumiból - meglepő módon - viszonylag kevés van felénk a sétáltatott kutyák számához viszonyítva. A helyi közterület-felügyelet jó ötlet! Hátha... Nem túl gusztusos megoldás, de a bezacskózott végterméket vagy a rajtam lévő övtáskába vagy ha hátizsák van rajtam, annak az oldalzsebébe rakom. Emellett számon tartom, hogy hol vannak kihelyezett kukák (zömében buszmegállók) és melyik utcából mikor szokták elvinni a szemetet és akkor abba az irányba megyek. Kényelmetlen megoldás, de jobb ötletem sajnos nincs. Van, aki lazán bedobja magánházak kukájába is, nekem csak szemétszállítós napon van ehhez pofám, amikor kint vannak a kukák és úgyis elviszik hamarosan.
2020. márc. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

Én hazaviszem és a saját kukánkba kidobom.

A napi 3x-i 1 órás séta alatt 1x kakál a kutya, azt sem a kapun kilépve azonnal, így egy rendesen bezárt zacskó kutyagumit elsétáltatok 20 percet, aztán otthon kuka és szevasz!

Van elég gondom, nemhogy még ezzel is generáljak magamnak pluszt!

2020. márc. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

Fkf.hu- Fovarosi Kozterulet Fenntarto zrt- ok alkalmazzak az utcaseproket meg narancssargaruhas szemet elvivo embereket (kukasauto) ,idoszakos hosepres,locsologepek az utakon nyaron pl.


Ez nem a kozteruletfelugyelet!!!!! A kozteruletfelugyeletnek nem hataskore a kukakihelyezes. Ok autoparkolassal foglalkoznak es a kutyakaki otthagyas tettenereses buntetesevel.


Keresd meg a honkapot (fkf.hu es az emailjuket es oda irj!)


fkfzrt@fkf.hu


Ez az email. Magyarazd el,akar fotokkal is,h miert lenne jo oda tobb kuka. En is fotoztam nekik es belattak,h kell oda a kuka,mert mindig sok a szemet.

Rengeteg kukajuk van,lattam egyszer az autojukat,amikor kihelyeztek kukakat.


En a 4/6 villamosmegallokba is kertem kukakat. Tettek is.

2020. márc. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az FKF-et megpróbálom, köszönöm az ötletet. :)


Egyébként nem mindenkinek csivavája van, én nem szeretek 3 órát szarral a zsebemben sétálni, de nem vagyunk egyformák. 🙄

2020. márc. 3. 15:31
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

#6

Nem csivavám van, hanem rottweilerem.

De ha csivavám lenne sem vágnám zsebre a produktumot, hanem ahogy jelenleg is teszem, a becsomagolt cuccot egy kis méretű reklámszatyorba teszem és abban viszem el a házunk kukájáig.

De tényleg nem vagyunk egyformák, így a problémamegoldó képességünk, vagy a rendelkezésünkre álló szabadidő sem azonos.

Ennek értelmében további jó szórakozást!

2020. márc. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Oké, látom nem sikerült megérteni a lényeget. Egy szarral megpakolt reklámszatyorral sem szeretek flangálni, szerintem 2020-ban alap lenne, hogy legyen X méterenként egy kihelyezett szemetes, ha már elvárás van (jogosan) a kutyatartók felé is.


Elfogadom, hogy nem azonos az emberek igényszintje, szerintem nem olyan nagy kérés pár szemetes.

2020. márc. 3. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!