Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfelelő gazdi lennék egy...

Megfelelő gazdi lennék egy Border Collienak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már régóta szeretnék egy border colliet, de úgy érzem most jött el az az idő, hogy megteremthetem számára a megfelelő környezetet. Igaz panelban lakom, de munka mellett napi 3-4 órát tudnék foglalkozni vele + hétvégén általában futok vagy a családommal túrázni járunk.

Volt már ezelőtt kutyám (labrador), szóval nem Ő lenne az első, de a sok kérdést olvasva kicsit elbizonytalanodtam a borderrel kapcsolatban. Már nézegettem a kenneleket, de még nem sikerült választanom. Inkább show vonalú kutyust szeretnék. Border Collie gazdik, szerintetek ilyen feltételek mellett jól érezné velem egy BC?

Előre köszönöm a válaszokat!

26/L



2020. márc. 3. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nekem mentett border collie mixem van hasonló életmód mellett szintén lakásban az egyik fajtamentéstől. A sport mellett a tanítás is fontos, a feladat, az agyát is használni kell, ne csak fizikai fárasztás legyen. Ragaszkodsz tenyésztőhöz, vagy a fajtamentés is opció lehet? Nekem jó a tapasztalatom ezzel kapcsolatban.
2020. márc. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Természetesen nem csak fizikailag fárasztanám le és nem ragaszkodom a tenyésztőhöz. A tiéd melyik fajtamentő egyesülettől van? :)
2020. márc. 3. 15:26
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Simán. Én is panelban lakom borderrel, és nincs rossz élete. :D
2020. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Az enyém a Border Collie Fajtamentő Egyesülettől jött. Jó kis részletes levéllel kerestem meg őket a kinézett kutyával kapcsolatban, korrektek, rendesek, segítőkészek. Mára a kutyám az árnyékom, persze, volt és van vele meló az előélete miatt, de nagyon jó eszű, mindig van valami sikerélmény. Saját facebook oldalt nyitottam neki, ahol a fajtamentés tudja követni, amikor épp ráérnek, hogy mi van vele, ez jópofa, meg így egyszerűbb is feléjük a kommunikáció, illetve ezt több mentett kutya gazdája is csinálja, van, akit én is követek és ugyanonnan került a gazdihoz, ahonnan az enyém. Van egy saját csoportjuk is a gazdisodott kutyusaik gazdái számára, ahol megoszthatjuk tapasztalatainkat, segítséget kérhetünk.
2020. márc. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
17%
A borderral heti 4-5 futas kell. Kemenyen munkavonalas fajta. Agressziv lesz,ha nem futhat minden nap szabadon. Ezt latom a bordereken Pesten.
2020. márc. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Még a bordernek is kötelező közterületen a póráz, nem futhat szabadon, aki úgy nem tudja lefárasztani, annak nem való ilyen kutya.
2020. márc. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem minden border collie illetve border collie keverék kemény munkavonalas. A fajtatiszták tenyésztése itt is kettévált munkavonalra és show vonalra. Egy ilyen jellegű keverékben a fajtamentésektől/menhelyekről meg simán lehet kevésbé aktív kutya is.

Az én mentettem nagyon szeret lustálkodni, ha rajta múlna, minden nap elkésnék a munkából, de nagyon élvezi a hétvégi túrákat, kocogásokat, a tanulást. Akiknek munkaigényesebb bordere van, azok járnak terelni a kutyával. Mi járunk teljesítménytúrákra (Margita TSE, Tisza-Tó Bringakör, Stabil Sport Egyesület, Red Hot Run Group, Ötpróba események... stb.). Sokszor ilyenkor a túra mellett az utazás is plusz inger, jól le lehet fárasztani.

2020. márc. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!