Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki, aki ért hozzá, és...

Valaki, aki ért hozzá, és érvekkel alá tudja támasztani az álláspontját, segítsen ebben a kérdésben? Kutya táplálása.

Figyelt kérdés

Alapállás: platinum. Mivel, hogyan tartósítják és ez ártalmas-e a kutyára hosszú távon?

Mit adjak neki, amiben tényleg semmi káros tartósítószer, szinezék, felesleges adalékok?

Nyers etetésen kívül bármilyen ajánlást elfogadok.


2020. márc. 3. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
6%

Főtt csirkefarhát...


Ma reggel hallottam a Discovery Sciencen, egy műsorban amiben az aszaltszilva gyártását mutatták be Kaliforniában, hogy a szilvamagot ledarálják, és állateledel lesz belőle.


Szerintem nem csirkék kapják, vagy kisnyulak...

2020. márc. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Pedig a sajat foldeden termelt zoldseg gyumolcs es azon nevelt allatok lennenek karosnyagagmentesek egy tiszta levegoju tanyan tavol a civilizaciotol.


Sajnos az osszes tapban gabona van ,meg azonosutatlan dolgok ,amik nincsenek is feltuntetve.

2020. márc. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

Én főtt csirkét szoktam adni egy kis rizzsel tésztával vagy répával (így legalább alap levem is van mindig) néha belsőséget is kap pl szív vagy máj.

Sok benne a fehérje és szénhidrátot is kap. És ott a tudat, hogy tudom mit eszik. Semmi felesleges víz, adalék, ízfokozó, tartósítószer stb.

2020. márc. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Érdemes megnézni különböző tápokat. A csomagoláson fel van tüntve, hogy mi van benne. Ezeknek a konteósokat leszámítva lehet hinni. A platinum egy felső-középkategóriás táp. Alapvetően jó táp (vannak sokkal jobbak is többszörös áron természetesen). Ár-érték arányban elfogadható. Azért függ a kutya fajtájától és habitusától is. Pl. egy sport kutya (pl. agility) és egy kanapén fekszik a nap 24 órájából 26-ot megint mást igényel.

A másik neheze, hogy megkérdezel 3 embert 5 féle véleményt fogsz hallani. Itt a gyakorin meg aki nem a barf, meg a nyers, meg a főzzél a kutyádra etetés híve az le lesz pontozva. Itt ez a divat.


Ami esetleg konkrétabb, hogy a fajta facebook csoportjában érdemes érdeklődni (keverék kuty esetén a legmeghatározóbb fajta irányában érdemes keresgélni).


Nekünk a platinum nem vált be. És nem azért mert nem volt jó a táp, hanem akkoriban Magyarországon csak egy olyan kiszerelést árultak, hogy mire megette a zsákot az utolsó kb. 1 kg teljesen kiszáradt, és nem volt hajlandó megenni. Akkor váltottunk olyan tápra amelyik van kisebb kiszerelésben, és jó marad mire megeszi a zsákot (napi 70gramm tápot kap, ez a Platinum régi 5kg-is zsákjából 70 napnyi adag /2,5 hónap/). Erre azóta a Platinum is rájött és van kisebb zsákkal is, de az nem mindig kapható itthon.

2020. márc. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4


Tudnál olyan tápot mondani, ami szerinted jobb sokkal mint a platinum?

Kistestű kutya, elég aktív, sokat sétálunk, labdázunk, tanulunk.

A kutya eledel boltokban is mindenki másra esküszik. Platinum, n&d, teste of wild, real nature. Annyi fajta van, én pedig nem vagyok szakértő, de szeretnék minőségi kaját adni a kutyámnak. Olyat, amire nem csak ráírva van hanem tényleg az is.


Főznék is neki, de a boltokban kapható húsok is milyen kezelt állatokból vannak? Egyszer volt allergiás rohama az idősebb kutyáknak, bolti hústól.

2020. márc. 3. 15:53
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"A kutya eledel boltokban is mindenki másra esküszik. Platinum, n&d, teste of wild, real nature. Annyi fajta van, én pedig nem vagyok szakértő, de szeretnék minőségi kaját adni a kutyámnak. Olyat, amire nem csak ráírva van hanem tényleg az is." Hát ezaz...


És ezért nehéz. A taste of wild, real nature nagyon jó tápok (n&d-t nem ismerem közvetlenül, nincs olyan ismerősőm aki azzal etetne, de ez nem a táp hibája, hanem ilyen a baráti köröm). sokan a Belcandot is dicsérik, egyik haverom azzal etet, nekik bejött.


Ezek amiket felsoroltál jó választások. Mi konzultáltunk az állatorvosunkkal erről, hogy mit javasol. Ez ma már részben "hit világ" kérdése is. sokszor főleg vidéki állatorvosok meg "szamárságot" beszélnek, mert azt nézik, hogy ki mit szokott adni, mert ott "vékonyabb" a pénztárca.


A boltok meg azt a tápot nyomják ahonnan nagyobb jutalékot kapnak. Én vagy 1 hónapig néztem a netes anyagokat és ebben a kategóriában már tényleg nehéz eligazodni. Alig-alig van különbség. Amikor tápot váltottunk megkostoltattuk vele, és megnéztük melyik jön be neki a legjobban és azt választottuk.

2020. márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehidratálás vagy jobb esetben szárítás a bevált tartósítási technológia.


Az adalékanyagokról annyit, hogy önmagában a jelenlétük semmit nem jelent, a probléma velük az, hogy az olcsó tápokban ezekkel pótolják a szervezet számára fontos tápanyagokat, így minőségi éheztetés alakul ki belőle, ha valaki csak azzal etet. Sokkal nagyobb probléma az, ha a tápban olyan káros elemeket mutatnak ki laborban, amik rá sincsenek írva a csomagolásra, lásd a ToTW esetét Amerikában.


A Platinum európai tanúsítvánnyal rendelkezik (TÜV) és teljesen korrekt tápnak tartom. Ha ez nem tud meggyőzni, akkor szerintem mi sem fogunk meggyőzni róla, pláne, hogy nekem laborom sincs kielemezni a tápot. Igazából nyers etetés esetén is csak akkor lehetsz 100%-ban biztos benne, hogy a csirkét nem nyomták tele gyógyszerekkel és feldolgozás után tartósítószerekkel, ha a farmtól a hentesig a saját szemeddel követed nyomon a csirke útját.

2020. márc. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
"Főznék is neki, de a boltokban kapható húsok is milyen kezelt állatokból vannak? Egyszer volt allergiás rohama az idősebb kutyáknak, bolti hústól." a dolog másik fele, hogy a bolti húsok amiket így megtudsz venni humán patogénre vannak tesztelve és szűrve. Nem tudod, hogy mi van benne ami ránk nem hat, de a kutyára igen. A nevesebb tápgyártóknál a bekerülő alapanyagot tesztelik a nem humán kórokozókra is. Szintén fontos, hogy sokszor ezek a tápok nem azért vannak adalékolva, hogy "mert az molyen jó" hanem kutatások alapján tudják, hogy milyen vitaminokat, nyomelemeket kell pótolni a kutya számára, és ezeket is beviszik. Aztán jön az, hogy adjál neki X táplálék kiegészítőt (OK, hú de tudatosan válogatom a húsit meg a stb., de kell bele X táplálék kiegőszítő mert hiánybetegsége lesz, de,h ogy abban mi van meg, hogy készül kevésbé tudatos). Erről egyszer egy jót vitakotztam valakivel a végén közölte, hogy köcsög f* kötekedő vagyok, ő csak jót akar a kutyájának.
2020. márc. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

S. Nikolas Nick nevű felhasználó válasza:


"Igazából nyers etetés esetén is csak akkor lehetsz 100%-ban biztos benne, hogy a csirkét nem nyomták tele gyógyszerekkel és feldolgozás után tartósítószerekkel, ha a farmtól a hentesig a saját szemeddel követed nyomon a csirke útját."


Pontosítanék:) attól a pillanattól kezdve, hogy a tyúk megtojta azt a tojást amiből majd lesz az a kiscsirke ami majd felnő és a farmról elindul a hentesig... (bocs amúgy korrekt amit írtál).

2020. márc. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A petchef-et ismeritek? Mi a véleményetek róla?
2020. márc. 3. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!