Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panel, gyerekek, kutya?

Panel, gyerekek, kutya?

Figyelt kérdés

Van egy 9 éves kutyánk.Panelban lakunk.Amikor hoztuk a gyerekek kisiskolások voltak.A férjemmel megbeszéltük,hogy szeretnénk a kutyát,hiszen,ugyis mi fogjuk nevelni,gondozni.Minden működött is 7 évig,de akkor egyedül maradtam a pocakban egy babával.A kutyával ugyanúgy foglalkoztam.

Nagyméretű,sok mozgást igénylő.

Reggel-séta pórázon 30perc.

Délben-futtató,labdázás 1óra.

Este-séta pórázon 30perc.

A tél végére viszont a kicsim már akkora lett,hogy nem tudtam a futtatón altatni.Egy ismerősöm felajánlotta,hogy reggel vigyük hozzájuk,délután hozzuk haza.Nagy telek és ott egy nőstény kutya van.Ki is jönnek egymással,de és ez a gondom:

A kutyám rengeteget ugat.Mióta a baba megszületett főleg.

Tegnap az ottani szomszéd szólt,hogy ne vigyük a kutyát,mert az ő gyerekük nem tud tőle aludni.Én nem szeretnék vitát az ismerősöm és a szomszéd között(csak nekem szólt),ezért nem fogom vinni.

De mit csináljak a kutyával?

Nem tudok már vele annyi időt eltölteni,ráadásul tényleg megbolondult a gyerektől.Tudom,hogy féltékeny,de mit tudok vele csinálni?


2010. júl. 24. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Nem értem, most hány gyereked van?

Na, mindegy.

Nálunk a kutya családtag, én is féltem, hogy féltékeny lesz a kutya a gyerekre. Az elején, amikor hazajöttünk a kórházból minden etetésnél a kutya is kapott tejet, aztán jutalomfalatokat. Hetekig ment ez. Utána már nem érdekelte, ha a baba evett, leült nézte egy kicsit, aztán lefeküdt aludni.

A kutyád azért ugat, mert nem figyelsz rá, több figyelmet akar. Idős kutyáról van szó, már megváltozni nem fog.

Viszont téged nagyon szeret még mindig.

Két lehetőséged van:

-megpróbálod jutalomfalatokkal magadhoz és a gyerekhez édesgetni, megpróbálod kirándulni vinni, hogy érezze, hogy még mindig szereted

-a második lehetőség, hogy elaltatod.

Én be tudtam szoktatni a kutya mellé a gyereket vagy fordítva?

A kutya úgy szereti a gyereket, mint engem vagy mint a saját kölykét.

2010. júl. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
az idősebb gyerekek miért nem tudnak besegíteni??
2010. júl. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!3 gyerekem van.Két kamasz és egy 16 hónapos.A kutyát nagyon szeretem,de itthon is sokat ugat.Igen,több figyelmet akar,ezt tudom.De mi a soorend?Össze nem engedem őket.A szobákba soha nem járhatott be.Sokszor áll a szoba előtt,volt már,hogy morgott és kapott a gyerek után.Amikor a kicsi megszületett az állatorvos adott nyugtatót,hogy így talán jobban megszokják egymást,bár semmi jóval nem kecsegtetett.A nyugtatót egyszer adtam neki,szörnyen nézett kitőle.Ott bőgtem mellette fél éjszaka.Aki ismeri a kutyát mindenki az elaltatást javasollja.Már lassan másfél éve.Tud valaki valami más ötletet?
2010. júl. 24. 19:40
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Jan Fennel:Kutyapszichologia

és annak két folytatása

valameliykben van szó ilyen esetről.

amugy meg a két kamasz nyugodtan foglakozhat vele.

vagy kutyaszittert fogadsz ha megengedheted magadnak.

2010. júl. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
a kamaszok néha vegyék át a sétáltatást, vagy amíg te sétáltatsz, vigyázzanak a kicsire! a kutyát néha-néha talán be lehetne engedni a szobába, hogy érezze, fontos még nektek, simogassátok, szeretgessétek.
2010. júl. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
A kamasz gyereked segíthetne lefárasztani a kutyát,vihetné sétálni,vagy esetleg vigyázna a kicsire ő,és te akkor tudnád vinni sétálni a kutyát. A lényeg,hogy eleget legyen mozgatva a kutya,és akkor nem fog folyton ugatni! A jutalomfalatokat és is jó ötletnek találom,adj neki többet,és a gyerekek is adjanak neki,hogy megszeresse őket. Ki kell bírni ezt a rövid időszakot,gondolom a kamasz gyerekedet sem bántja a kutya,ha kicsit nagyobb lesz a kisgyereket,akkor talán már rá sem lesz annyira féltékeny. Undorító dolog lenne elaltatni szerencsétlen állatot,mert a te életedbe nem fér bele....
2010. júl. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
a nagyok középiskolások.Hajnalban mennek,este jönnek!Gondolom ti is voltatok kamaszok!A kutya 8-17-ig 150m2-en futhat,de üvöltözik!és még itthon is!Rengeteget fut,de ugat.A szobába 9 évig nem jöhetett be,ez szabály!És kérnék mindenkit:nem az én kényelmem a fontos,hiszen olvashattátok,hogy másfél éve áll fenn a probléma és most is az elaltatás ellen vagyok.
2010. júl. 24. 20:04
 8/12 anonim ***** válasza:
42%
Én középiskolát koromban 3 kutyát neveltem egyedül. Nem meg egy i*dóta vagy hogy gyógyszerrel tömöd a kutyád ahelyett MEGNEVELNÉD???? Az eszedbe sem jutott? Mégis mit gondoljon a kutya? Jön egy kis kölyök és akkor vele hirteln senki nem foglalkozik, meg se nézheti, el van tiltva. Hát követeli vissza a jogos helyét ami nem történhetne meg ha neveted volna és ha nem zárnád el a gyerektől! Sajnálom de az ilyen "nőket" képtelen vagyok szó nélkül hagyni. A legundorítóbb dolog amikor az állat szívja meg mert jön a gyerek. Egyszer volt párod, még akkor kelett volna nevelni, ne mondd hogy akkor sem volt időd.
2010. júl. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja és a kutyának nem futás a legfontosabb hanem hogy tudja hol a helye és a társaságod... Te nem üvöltenél ha kiraknának egy nagy kertbe mondván van elég helyed, de senki rád sem néz?
2010. júl. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos a gyereket is keveset látja a kutya, nem tudsz rá odafigyelni, ezért ugat.

Akármilyen is a szabályod, most ez már rossz, mivel a körülmények megváltoztak.

A kutyád szenved, ugat, mert nem segítesz neki.

Ha nem tudsz neki segíteni, könyörületesebb elaltatni.

Így csak meg fog bolondulni végleg, ráadásul nem szoktattad hozzá a csecsemőhöz, ahogyan én tettem, tehát számára idegen.

Te már nem szereted a kutyát, csak nincs elég erőd elvinni az orvoshoz elaltatni.

Neked kell változnod, mert te okoztad a kutya betegségét, ha nem teszed még betegebb lesz, de lehet, hogy már késő is. Én kamasz koromban kutyákat és kóbor macskákat vittem haza, ilyen kamasz is van, csak lelkivilág kérdése.

2010. júl. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!