Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ropog/reccsen a kutyám...

Miért ropog/reccsen a kutyám csontja?

Figyelt kérdés
Egy 8 hónapos, bichon maltese szukám van. Mostanában észrevettem, hogy amikor ölbe akartam venni, és felemeltem a két első lábától fogva (tehát a 2 hátsó lábára állítottam), hallottam, hogy egy kicsit megroppant. Ha jobban belegondolok, kb. a könyök- vagy vállizület lehetett. Ez eddig kb. 3-4x hallottam, és aggaszt, hogy ilyen fiatal korban roppan a csontja. Nem volt nagy hangja, csak egy annyi, mint amikor megropogtatod az egyik újjad (persze nem az a hangtalan ropogás), vagy amikor kinyújtod a térded és megroppan. Ha javasoljátok, elviszem orvoshoz, de most ha nem muszáj és megoldható, inkább kikezelném itthon. A táplálékát állatüzletes elárusítók ajánlották, korának megfelelő, minden van benne amire szüksége van. Lehet komoly baja, vagy ez növési dolog? Normális válaszokat kérek, és előre is köszönöm.

2020. márc. 4. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Vigyétek el diszplázia szűrésre, 8 hónaposan már amúgy is aktuális lenne (hivatalosan 4-6 hónapos korban javasolják a szűrést). Másrészt lehet, hogy félreértem, de ne a lábánál fogva emelgesd. A mellkasánál és a medencéjénél lehet biztonságosan emelni, a legrosszabb az, amikor a hasánál (hasűri szervek) vagy a lábainál fogva (ízületi csatlakozások) emelik meg.
2020. márc. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Uh, az a lábnál emelés nagyon nem oké. Láttam idősebb kutyát akinél ez annyira tökretette az első lábait hogy üvöltött ha fel akartad venni :( Oldalról fogd meg alulról és úgy emeld. [link]
2020. márc. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!