Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom feloldani a...

Hogyan tudom feloldani a megremult kutyamat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elsosorban tapasztalatokra lennek kivancsi. Van egy 7 honapos biewer yorkim. Egy nagyon eszes kolyok, remekul tud figyelni ram. Azonban ha valami megremiszti, utana legalabb fel oraig nem tudok fele semmit sem kezdeni, a vilagbol is kirohanna ilyenkor. 3.5 honapos kora ota kutyaovizunk, eleinte nem kedvelte a tobbi kutyat, mara mar futna oda a tobbiekhez jatszani.

Azonban ha egy nala sokkal nagyobb testu kutya rohan fele hirtelen, akar a kamasz hebrencskedes miatt, nagyon megijed.(persze, erthetoen. En is megremulnek ha hirtelen egy nalam 5x nagyobb idegen futna felem) Amikor ez elofordult, nekem kellett megallitanom a kutyat, mert nekem rohant volna. Kitepte a porazt a gazdaja kezebol...

Masik pelda: setalunk ma, teljesen szepen jott, figyelt ram, pedig ritkan jarunk arra, raadasul forgalmas ut mellett mentunk nem messze. Hirtelen kozvetlen kozelrol a keritesnek ugrik egy kutya, nagyot csattan ekkor, es fulsiketitoen ugatni kezd. Annyira megremult a kutyam, hogy utana huzott engem, menekulni akart. A legkevesbe sem erdekelte a jelenletem.

Igazabol az lenne a kerdesem, kinek milyen praktikak valtak be a megnyugtatasra.

Amint lehetosege lesz, az oktato a suliban be fogja hozni a sajat, nyugodt, nagytestu kutyajat hogy szocializalni tudjuk a kisebbeket. De addig szeretnek valami javulast elerni. Tudok valamit kezdeni azon kivul, hogy gyakran setalunk? Nem akarom ennek kitenni ot. Attol tartok, a felelem es az emiatti menekules/huzas rogzulne benne. Agilitynel is a fent emlitett kutya elszabadult, es berohant az en kolykom utan az alagutba. Akkor is nagyon megijedt, addig mindent tokeletesen teljesitettunk, de utana mar csak menekulni akart. :/


Koszonom elore is a segitseget! :)



2020. márc. 5. 22:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Amugy a kutyasuli menhely mellett van, ahol folyamatosan ugatnak a kutyak. Ott nem zavarja az ugatas. De ha az utcan kezdenek ugatni, megijed.
2020. márc. 5. 22:15
 2/8 anonim válasza:
27%
Simogasd
2020. márc. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem egy bujos, simogatos kutya, hanem inkabb egy makacs terrier :) Ennel azert sokkal jobban megremul sajnos, minthogy egy kis simire reagalna.
2020. márc. 5. 22:49
 4/8 A kérdező kommentje:

Egy amugy remek, kiegyensulyozott kutyarol van szo, de orulok hogy ennyire temaban vagy! :) Milyen jo, te ilyen bator vagy, es nem ijednel meg egy cseppet sem, ha mondjuk 5, nalad ketszer nagyobb, idegen ferfi szaladna feled... A keritesnel pedig en is megijedtem, annyira hirtelen volt. A kutyam torzskonyves, megbizhato helyrol van, es nem disznek vettem, hanem hogy kihozzam belole a maximumot. Nem gyenge idegrendszeru, csak a meretebol adodoan felenk.


Mondtam, hogy tapasztalatokra vagyok kivancsi. Nem pedig a sztereotipiakra. Arrol nem tehetek, hogy te csak idos holgyek begyoposodott kutyajaval talalkoztal...A yorkik igazi terrierek, tele vannak energiaval, es intelligensek. Ismerek olyat, aki aktivan agilityzik, egy masik obedience versenyeken szerepel. Minden a gazdatol fugg. Az oviban, a korcsoportjaban pedig az en kutyam az egyik legugyesebb, pont ezert: mert foglalkozva van vele minden egyes nap.

En csupan tippeket varok, hogy minden helyzetet jol reagalhassak le.

2020. márc. 6. 05:29
 5/8 A kérdező kommentje:
A magabiztos kutyakat egyebkent is nem megveszed, hanem kineveled.:)
2020. márc. 6. 05:40
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor semmiképp ne nyugtatgasd, simogasd, ahogy az egyik "hozzáértő" írta. Inkább maradj higgadt, és próbáld elterelni a figyelmét, feladatot adni neki. Mást nemigen tehetsz.
2020. márc. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igy teszek, koszi a megerositest. Van, hogy jutalommal vezetve viszem at a “problemas” utcan, van, hogy nekiallok ott helyben engedelmessegi feladatokat vegrehajtani vele(labhoz, heeling), egy perc, es ismet kepes figyelni ram, csak nem ugy, mint addig. Mert az ido. Csak mar nem egyszer tortent hogy az ottlakok kijottek megnezni, mit ugat a kutyajuk, es ez elegge feszelyez engem...😅
2020. márc. 6. 09:37
 8/8 A kérdező kommentje:
Látom, második törölte a kommentjét. Azt ajánlotta, hogy a kiskutyák nem jók semmire, vegyek inkább másikat...
2020. márc. 7. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!