Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyát megvédeni a macskákt...

Kiskutyát megvédeni a macskáktól? Ezért itthon maradni?

Figyelt kérdés

Jövőhéten megkapom az első kiskutyámat, és eddig csak öröm volt bennem ezzel kapcsolatban. Viszont most eszembe jutott az, hogy van két cicánk itthon... Szobamacskák, így azt nem tudom megcsinálni, hogy kizárom őket, meg őszintén, ezt nem is szeretném.


Az egyik egy sziámi, akinek a természete elég nehéz. Ő volt itt először, amikor a másik cica ide lett hozva, akkor is sztrájkolt utána 3 hétig, alig evett, nem jött oda hozzánk, bárki jött, hangosan nyávogva szaladt hozzá és "panaszkodott". Nem szereti a kutyusokat, ha valamelyik barátnőm, vagy ismerősünk idehozza a sajátját, akkor "felfújja" magát és kergeti. Legyen szó akár egy tenyérnyi csivaváról, vagy egy felnőtt, nagy németjuhászról (mondjuk az elég vicces kép, amikor az 50kg-os kutya szalad a 6kg-os macska elől). Mi egy kölyök francia bulldogot hozunk haza, szóval nem egy nagytestű kutyára kell gondolni, aki megvédené magát... Én ezért szeretnék itthon maradni velük egy hetet, hogy rendesen összeszokjanak, de az anyám ennek nem örül, merthogy lehet két hét után szokják meg egymást, vagy több idő, és akkor meddig hiányzok a suliból... És hogy ismeri a macskát, nem fogja bántani, csak megszagolná, körbejárja... Legutóbb is ezt mondta, aztán amikor odaengedtük a barátnőm kutyájához, simán ráugrott a hátára.


2020. márc. 6. 11:45
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A másik cicával nem lenne gond szerintem, mert ő egész nap alszik a szobámban igazából, ha jön is valaki állattal hozzánk, akkoris csak lejön, megnézi, aztán ott hagyja. A sziámi macskánk ilyen, hogy mindenkit elüldözne, ha tehetné.
2020. márc. 6. 11:47
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de szerintem felelőtlenség úgy új állatot hozni a házhoz, hogy nincs lehetőség az elkülönítésükre.

Mert pl. a régi kutyánk annyira nem bírta a macskákat, hogy amit találtunk, azt tovább kellett adnunk, nem tarthattuk meg:(

A mostani macskáink meg hónapok alatt sem szokták meg a kölyökkutyánkat, el kell különíteni őket.

2020. márc. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
Sokkal jobban át kellett volna gondolni a következő állat vállalását. Lehet, hogy 1 hét is nagyon kevés lesz, érdemes lett volna nyárra időzíteni.
2020. márc. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy hét tutira édeskevés lesz az összeszoktatáshoz, talán egy hónap is. Te magad írod, hogy a másik macska után három hét (!!!) volt mire az első macska megbékélt. Azt meg tudjátok, hogy a macska rühelli a kutyákat.


Szerintem felelős állattartásból megbuktatok mind.


Ha tudjátok (mert írod!) hogy a macska nem bírja a kutyákat, és nem tudjátok (nem is akarjátok) elszeparálni őket, akkor miért hoztok kutyát? Melyik állatotokkal akartok állatorvoshoz rohangálni, mert egymásnak esett a macska és kutya?

Értem én hogy szeretitek az állatokat, a kutyákat beleértve, de nulla felelős gondolkodás van abban, hogy ilyen körülmények közé kutyát (kicsit vagy nagyot) hoztok.


Meg a tenyésztőnek is piros pacsi, amiért ilyen környezetbe kutyát ad.

2020. márc. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Van lehetőség elkülönítésre, de egyiket sem zárnám be sehová szívesen... Ezért szeretnék olyan megoldást, ahol mindannyian mozoghatnak szabadon házon belül.


Szülinapomra kapom, így máskorra nem nagyon lehetett volna időzíteni. :)

2020. márc. 6. 12:09
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

"Viszont most eszembe jutott..."

Ezen jót szórakoztam 😊

2020. márc. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Örülök neki, legyen továbbra is ilyen vidám napod!:)


Nyilván nem arról van szó, hogy eddig "elfelejtettük", hogy van macskánk, de a bemutatást ígyse, úgyse tudtuk volna kikerülni.

2020. márc. 6. 12:20
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Nem, ezzel csak azt bizonyítottátok, hogy marhára nem gondoltátok át ezt az egészet. Amúgy meg aki élő állatot képes ajándékozni, az magára vessen, és viselje a következményeket.
2020. márc. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Közös megbeszélés alapján kapom, kisiskolás korom óta szeretnék saját kutyust. Nem értem, mire fel ez a nagy támadás, meg miért tesztek úgy, mintha rossz környezetbe, felelőtlen emberek közé kerülne a kutya! Pedig szerintem semmit nem tudtok azon kívül, amiket ide leírtam. :)
2020. márc. 6. 13:11
 10/15 anonim ***** válasza:
Gyakorin vagy. Azt ajánlom, olvasáss, hátha, találsz hasznos tanácsot, úgy
2020. márc. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!