Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol pointer személy védelem?

Angol pointer személy védelem?

Figyelt kérdés
Sziasztok egy 2 éves 70cm magas és 34kg angol pointerem van akit tegnap elvittem személy védő tréningre az "edzőnk" azt mondta nagyon ügyes volt szerintetek lehet ebből valami egy pointer is lehet személy védő kutya?

#kutya #állat #angol #pointer #személy védelem
2020. márc. 6. 12:31
 1/5 anonim válasza:
0%
Hazudott neked az "edzőtök", egy angol pointer nem lehet személyvédő. Tilos! Pláne ha 2 éves, 70cm magas és 34kg.
2020. márc. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
72%

Tudod mit? Akkor lehet! Nem értem minek teszel fel olyan kérdést amire te magad is tudod a választ.


Vagy pl ha valaki itt azt mondja neked, hogy "nem, nem lehet", akkor az felülírja annak az embernek a véleményét aki konkrétan már találkozott az állattal?

2020. márc. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
Megneztem,milyen kutya. Az o test adottsagaival lehet. Szep aranyos kutyak. Jo,ha jarsz vele futni (allokepesseg), sulyt huzatsz vele (ero!!!!), nyers hus nyers csont zoldsegen tartod. A bokavastagsagu marga csontok etetese napi 2x jol edzi a ragoizmokat meg jol jon neked is.
2020. márc. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 komis1 ***** válasza:
80%

Alapvetően nem a méret a lényeg, hanem a belső tulajdonságok. Egy 20-25 kilós kutya is lehet kiváló őrző-védő, ha a belső tulajdonságai alkalmassá teszik.

Jó idegrendszer, bátorság, harciasság, fájdalomtűrő képesség. Ilyesmik azok, amik megkülönböztetik a használható őrző-védő kutyát a többi ebtől. A pointer lehet jó idegrendszerű, bàtor, de a harciasság és a fájdalomtűrő képesség nem jellemző a fajtára. Ez utóbbi kettőre akkor lehet szükség, ha egy támadóval meg kell küzdeni (fizikailag). Ha csak el kell ijeszteni valakit, arra elég az első két tulajdonság is.

A kiképző dicséretéről csak annyit, hogy ebbòl él.

A kuruzsló, aki minfenféle kamu csodaszerrel akarja meggyógyítani a rákos beteget, na, ő is azt mondogatja, hogy milyen jól halad a terápia, jó esély van a gyógyulásra. Mindaddig ezt mondja, amíg kap pénzt.

Egyébként is, egy alkalom után mit lehet látni egy kutya személyvédő képességeiből? Max annyit, hogy nem félős, meg rá lehet venni, hogy megfogjon egy kart.

2020. márc. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 komis1 ***** válasza:
100%

Egyébként ha neked tetszik a dolog, a kutya élvezi, akkor csináljátok nyugodtan. Ha a jó idegrendszer, bátorság megvan benne, akkor egy ilyen kiképzés után a rossz embereket morgással, vicsorgással figyelmeztetheti, az meg az esetek nagyobb részében elég.

Nekem régen volt egy nagyon vagány magyar vizslám, nem félt semmmitől, senkitöl. Kutyákkal szemben is karakánul helytállt. De pl. verekedéskor egyszer megharapták a fülét, azonnal beszüntette a harcot. Amikor első komondoromat 10 hónapos kölyök korában megtámadta egy jóval nagyobb tömegű agresszív kutya, egy pillanatra se állt le, nem adta meg magát, úgy kellett szétszedni őket. Mikor séta végén hazaértünk, akkor vettem észre, hogy az orra és szája közt egy kb 4-5 centis harapott seb volt. A harc közben egy pillanatra se mutatta a fájdalmat, utána

se.

Ez mutatja, mit jelent harc közben a fájdalomtűrő képesség. Van olyan kutya, amelyiket azonnal eltánzorítja a küzdelem folytatásától, van, amelyiket csak még vadabb harcra késztet.

2020. márc. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!