Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eladtam egy kutyàt részletre,...

Eladtam egy kutyàt részletre, nem kaptam meg a teljes összeget mit tegyek?

Figyelt kérdés
Adott egy angol bulldog kutyus akit eladtam egy normálisnak tűnő embernek. Írtunk szerződést,hogy két héten belül kifizeti. A fele àrat ideadta, a másik felét nem. Arra hivatkozik hogy a kutyának nagyon sok egészségügyi problémája van és kell orvosi költségekre a pénz . Ti mit tennétek? A chip az én nevemen van még. Egy hónapja vitte el a kutyát.
2020. márc. 6. 21:14
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

Elvileg azért kellett neki azonnal a kutya mert hogy az övé meghalt és nem bírja a fájdalmat de pénze nincs. Én jó szívvel hogy segíthessek rajta odaadtam neki. Most meg kitalálja hogy a kutya baromfiallergiás meg hogy gombás a bőre meg túlsulyos és ő most lefogyasztotta 10kg-mal egy hónap alatt és sokkal jobban van a kutya meg ilyesmi. Véleményem szerint elég drasztikus fogyasztás lehetett de mindegy. . Mondtam neki hogy én baromfimentesen etetem a kutyáimat mivel általában minden bulldog buci allergiás de hogy én ezt nem mondtam neki . Ti mit tennétek? Tudom én voltam a bolond. Nem kellett volna odaadnom meg megbíznom benne. De most milyen lehetőségek vannak. Azt

Mondta ha visszahozom akkor fizessem vissza a pénzt plusz még az orvosi költségeket. Gondolom szerzett számlát vagy csak kamuzik nem tudom. A kutyának semmi baja nem volt .

2020. márc. 6. 21:22
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
Nagy eséllyel egy szaporító kezébe került szegény kutya. Ha a chip még a te neveden van, vissza tudod szerezni rendőrség közreműködésével.
2020. márc. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
2020. márc. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
60%

Hiába tűnik úgy, hogy neked van igazad, valószínűleg szaporító vagy, szóval így jártál.

Amúgy fenyegesd meg, hogy fizessen, vagy feljelented.

2020. márc. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!!!! Mi a francnak kell idekommentelned a nagy baromságodat? Nem tenyésztem nem szaporítom a kutyákat! Sajnos családi okok miatt (exemmel szétmentünk nekem albiba kellett jönnöm ide kutya nem jöhet nála sem maradhatott így emiatt elkellett adni! ) ez az egy kutyám volt . Nem volt szaporítva meg ilyesmi!
2020. márc. 6. 22:04
 6/27 A kérdező kommentje:
Ha esetleg abból értetted félre hogy amit írtam “baromfi mentesen etetem a kutyáimat” azt arra értettem hogy akármilyen kutyusom volt én mindig baromfimentesen etettem őket!
2020. márc. 6. 22:06
 7/27 A kérdező kommentje:
Ha meg esetleg ebbe is beleakarsz kötni akkor úgy értem hogy jelenleg ez az egy kutyám volt. Életemben még volt egy angol bulldogom őt is baromfimentesen etettem ő 12évig volt a család része. És ő se volt szaporítva.
2020. márc. 6. 22:08
 8/27 anonim ***** válasza:
81%
Jaj, de kiszúrtál a kutyáddal! Egy gazember kezére adtad! Csak bírósági úton lehetne behajtani a pénzt, de itt sokkal fontosabb a kutya élete! Most egy gazembernél van a kutyád, aki ki tudja, mit művel vele! Istenem, de naiv vagy, hogy bevetted ezt a rossz dumát! Menj el, nézd meg, egyáltalán milyen állapotban van az a szerencsétlen! Felelősséggel tartozol érte!
2020. márc. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%

Hát nem tudom, ha nekem sos költöznöm kell és kutyával csak a híd alá mehetnék akkor nem eladnám szerencsétlent hanem keresnék neki egy normalis gazdát, addig pedig panzióztatnám.

A kifozetést lepapiroztátok? Azt írta alá, hogy a fele áat fizette ki vagy az egész? Utóbbi esetben semmit sem tudsz tenni, előbbiben rendőrségi feljelentést tehetsz.

2020. márc. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Bocs de van egy 2 éves gyermekem akivel nem fogok a híd alá menni!!! Kb 3hétig amíg nem találtam neki “gazdit” addig “bértartásba “ volt a kutyus. Annyira előadta magàt meg tényleg úgy tűnt hogy mindene a kutya. Meg úgy volt megbeszélve hogy bàrmikor megnézhetem. Ma lementem a házhoz nem jött ki senki , kutya sehol. Telefont màr nem veszi fel. A szerződésbe 5000ft van írva utána egyszer még adott valamennyi pénzt.
2020. márc. 6. 22:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!