Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ahol kutya van, ott nincs...

Ahol kutya van, ott nincs patkány kertes háznál?

Figyelt kérdés

Volt kutyám, de meghalt szegény, nagyon idős volt már. (17 éves)

Ennek 3 hónapja, és most megint megjelentek ezek a dögök a padláson, már nagyon idegesítőek.

Nem akartam jódarabig kutyát újra, de lehet, be kéne szerezni. :(

Az előző kutyám amíg élt, lehet, elriasztotta ezeket a dögöket már a jelenlétével is?



#rág #idegesítő #patkány #zaj #padlás #kaparás #csakegyetfogjakmegannakannyi
2020. márc. 8. 01:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

....bár inkább a szomszédra kellene ráuszítani az ÁNTSZ-t, a szemétdomb, amin lakik, az vonzza ezeket a dögöket.

Én meg tarthatok bármekkora rendet, valamiért nagyon tetszik nekik a padlásom, pedig semmi nincs ott.

2020. márc. 8. 03:03
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk van ez is, az is sajnos. Néha elkap egy-egy patkányt a kutya, így mérgezni semmiképp nem tudjuk őket, mert ki tudja nem eszi e meg ha nem látjuk.. ultrahangos riasztót vettünk többet is, azóta kevesebb a matatás a fás kamrában. Csapdákat is vettünk, de ezek valami upgradelt patkányok, kieszik belőle a csalit és elviszik anélkül hogy lecsapodna..

A mi esetünkben a kutya jelenléte nem riasztja el őket, pedig mászkál körülöttük, vadászik rájuk. Csak erre a célra nem javaslom az új kutyát.

2020. márc. 8. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nem sok összefüggés van.

Két kutyám és egy macskám van, mégis vannak:(

Annyi ,hogy ezen a télen kevesebb volt.

Tavaly egy dobozban kint maradt a garázsban dió, amiről megfeledkeztem, nyáron eltakarítottam és most télen nem volt jellemző, csak ritkán, hogy kapirgálnak.

A közvetlen szomszédomban egyik oldalon senki sem lakik, a másik oldalon meg kb havonta pár napot (ukrán nyugdíj turisták)

Szóval még csak azt sem mondhatom hogy lenne ,ami miatt ide jönnek.

2020. márc. 8. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kutyája válogatja, három kutyám is van közöllük csak az egyik vadászik következetesen a rágcsálókra, de ő mindet összefogdossa bármennyi időbe telik is. Másik csak játszik velük a harmadik az éppen megfog egyet-egyet ha arra jár. Úgyhogy csak emiatt lutri kutyát tartani, mert vagy összefogdossa a rágcsálóidat vagy nem.
2020. márc. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy nincs. A patkányok nagyon gyorsan kitanulják hol közlekedjenek, hogy a kutya ne férjen hozzájuk.
2020. márc. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Szerezz, egy tricolor macskát, majd ivartalanítsd.


A legjobb patkány ellen.

Egész fészküket számolt fel a szomszédból.

Mióta itt vagyunk, nem használ mérget sem ellenük.


De szeresd is a macsekot.

2020. márc. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)


Azt megtanultam, nagyon értelmesek ezek a patkányok, próbálkoztam méreggel....nem eszik.

Csapdát kiröhögik, ultrahangos nem használ, azért gondoltam, hogy talán bármilyen kutya jelenlététől betojnak.

Tavaly költöztünk, eleinte voltak patkányok, de aztán eltűntek. Én a kutyóra gondoltam, hogy talán őmiatta. :(


Macskát nagyon félteném, hogy elmegy, volt régen cicám, de csak ideiglenes befogadó voltam, nem értek hozzájuk. :(


Szomszédban csak kutyák vannak, ráadásul ez a szemétkupacos szomszéd egy vadállat, inkább nem írom le, mit mondott ha macskát lát.....

Félti a madarait, azért.


Lehet, marad a költözés. :(

2020. márc. 8. 09:24
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk is hasonló probléma volt, nálunk 2 vizsla és egy idősebb foxi. A két vizsla előtt egy beagle volt a foxi mellett. A foxi nagyon jól fogta őket, a beagle is próbálkozott, de nem volt az igazi. A foxi azért csak kotorékeb alapvetően. Azóta már a foxi megöregedett, már 13 éves, a látása illetve a hallása sem olyan, mint régen, ritkán fog patkányt (de azért előfordul). A vizslák közül csak az egyiket érdekli, de ő nem tudja megfogni őket. Nálunk nagy gondot nem okoznak, szerencsére a házba nem jutottak be, csak a kert végében (1000 m²-es kertről beszéltünk) a tyúkok környékén ólálkodnak. Szóval a kutya jelenléte nem feltétlenül riasztja el őket. A macska megint necces, maximum akkor éri meg, ha olyan a kerítésetek, ami megakadályozza, hogy kijusson a telketekről (erre tudok tippeket adni, hogyha érdekel). Egy ismerősöm hétvégi házában nagyon elszaporodtak, ő vadászgörényes patkányirtást választott, nagyon meg volt vele elégedve, szóval ezt tudom ajánlani, ha nem akartok kutyát.
2020. márc. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, az a vadászgörényes irtás jó dolog, csak a szomszédból jönnek a patkányok, annak a palinak olyan az életmódja, szerintem észre sem veszi őket.

Be van rúgva egész nap, és szrik mindenre.

2020. márc. 8. 18:03
 10/11 anonim ***** válasza:
69%
Igen, a vándorpatkány nagyon értelmes állat, ezért is szorította ki mára szinte teljesen a házi patkányt. Ráadásul mászni is sokkal ügyesebben tud. Én valamikor hivatásszerűen irtottam őket, és csodákat lehetne mesélni az észbeli képességeiről. Példának okáért, ha megérzi a halott társán a mérgezett csali illatát, onnantól a közelébe se megy. Csapdával is csak egyet lehet elkapni, a többi okul az esetből. Egyébként egy jó foxi rendet tud tartani a portán, hacsak nincs nagy kupi.
2020. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!