Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kevésbé ugatós kutya fajták?

Kevésbé ugatós kutya fajták?

Figyelt kérdés

Nem rég vettünk egy házat a barátommal, és nagyon szeretne egy kutyát.

Én nem vagyok kutyás, de belementem..

Németjuhászaik voltak eddig, azt viszont nem szeretnék. A volt szomszédomnak is az van, és a páromék kutyája is az. Mindkettő neveletlen, ugrálnak mint az őrült, ugatnak folyamatosan. A szomszédom kutyaiskolába is járatta, mégis ilyen. Fellöki az embereket. Éjszaka az egész utcát nem hagyja aludni.


Valami nyugisabb fajtát szeretnék ami nem ugrál ennyire, és nem ugat minden rezzenésre...

vagy ami okos, tanulékony fajta. Tippek?

Kinti kutya lenne, nagyon nagy a kertünk.


2020. márc. 8. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

:D 2 munkavonalas németjuhászom van és nem jellemző rájuk az ugatás. Nem a kutya a hülye, ha a gazda nem tudja alkalmazni az iskolában tanultakat vagy nem tud bánni a kutyával. Na mindegy.


Egyébként közhely, de leginkább nevelés kérdése. A vizsla és a yorkie is tud 0-24 ugatni, ha rá van hagyva.

2020. márc. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Uhh bocsi de nekem ez úgy jön le, hogy neked egy nagy teher lesz a kutya ami nulla foglalkozás nélkül ki lesz vágva a nagy kertbe.. gondoljátok át mégegyszer..

A szomszédom 3 németjuhásza teljesen jól nevelt, kb 2x hallottam őket ugatni 1 év alatt, nem ugrálnak stb.. JÓL(!) kell nevelni bármilyen fajtát

2020. márc. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
ÉN is ilyen kutyákat kerestem és teljesen jól beváltak. EGy skót juhászom és egy Charles king cavalier spánielem van. Csak indokolt esetben ugatnak.
2020. márc. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
35%
Nekünk labradorunk van és 1 éves koráig egyszer se hallottuk ugatni. :D Azután is csak ha játszik a másikkal,incselkedésből. Viszont nem mondanám nyugis fajtának. Éjszaka nyugi van, de már reggel 6 órakor azt hallom (ha jó idő van persze), hogy szaladnak föl-alá a kertben. :D Ha nincsen megfelelően lefárasztva akkor meg kb. mindent megrág, elhord, elás, felás stb stb. labis gazdik tudják... :D nagyon okos és családcentrikus kutyus. Sokat kell vele foglalkozni, de megéri.:)
2020. márc. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kinti kutyának mindenképp télálló bundájút válassz.

A német juhász egyébként nem az a kimondottan ugatós fajta, persze munkakutya, tehát le kell fárasztani, tréningezni vele, dolgozni vele. A jó kutya a fáradt kutya.

Esetleg berni pásztor?

2020. márc. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A huskym évente kétszer ugat kb. Nem is nagyon tud mert olyan fura hangot ad ki. :D cserébe annál többet szeret vonyítani.
2020. márc. 10. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mekkora egy hulladék ez az oldal. Kíváncsi lennék, hogy az én valaszomat(4es) miért pontozták le.... Tenyleg lassan már fölösleges feljarni erre az oldalra, mert tökmindegy, hogy jót ír vagy sem az ember, a sok kis cs*cska direkt lepontozza a válaszokat... sok fogyatek. Pfejj
2020. márc. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!