Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folytassam még a kutyám...

Folytassam még a kutyám fültisztítását?

Figyelt kérdés

Hello mindenki!

A kutyámnak bevan gyulladva a füle és azt mondta a doki hogy tisztitsam ki meg csepegtessek bele fülcseppet.

Persze ezeket mind ő adta (a fülcsepp, és fültisztitót)

Azt mondta hogy a fülgyulladás lehet makacs eset és benne van a pakliban hogy több héten kell kezelni.


Amikor a fültisztítót belenyomom a fülébe és elkezdem masszírozni akkor szokott nyüszíteni.

Folytassam még a fültísztító használatát és elég lesz már a fülcsepp? (Amikor kitörlöm vattával a fülét akkor már nem látok rajta semmi koszt)


Az orvos most nincs egy hétig és telefonszáma pedig nincs meg, ezért kérdem itt ezen az oldalon, hátha valaki tud segíteni. Választ pedig előre is köszönöm! :)



2020. márc. 8. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Csípi az alkohol miatt, de szükséges tisztítani sajnos. Próbáld meg végigcsinálni valahogy.
2020. márc. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A tisztító folyadék mindig szobameleg legyen.



Fülcseppet csak kitisztított fülbe kell tenni.

2020. márc. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm a gyors választ!

2020. márc. 8. 21:03
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Ha nyüszít, akkor ott valami nem jó. Ha belenézel a fülébe, milyennek látod? Vörös, vagy inkább fehéres? Ha megfogod belül meleg, vagy inkább hidegebb? A gyulladt fülnek van egy elég jellegzetes szaga. Érzed ezt még, ha megszagolod, vagy már csak a fültisztító szagát érzed? Nem masszírozod túl erősen?


Egyébként nekem is napi szinten kellett mosni, amíg a fülgyuszi el nem múlt. Pontosan nem tudom mennyi idő után hagytam abba, de mikor már nem éreztem bűzösnek, nem volt vörös, és túl meleg, akkor abbahagytam, azóta kb. heti 1szer tisztítom.


A helyedben holnap felhívnék csak úgy egy másik orvost infóért.

2020. márc. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is elmennék egy másik dokihiz. A kutyák füle nagyon sérülékeny, jobb ha megmutatod egy hozzáértőnek.
2020. márc. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

3. Válaszolónak:


Színe: Nemtudom, egyiksem. Néha piros, néha halványabb. Változó.


Szaga: Érzek egy kicsit édeskésebb szagot de nemtudom hogy most a fülcsepo vagy a gyulladás illata.


A füle melegsége: Ez is változó. Most megnéztem és meleg. Éjszakánként is amikor felkellek mindig megnézem és van hogy hideg van hogy meleg. A hideget úgy értem hogy amikor füle külső részét érintem meg de ha beljebb nyomom az ujjam akkor már melegszik. De néha kijjebb is meleg.


Egyébként a kedve,étvágya jó.

2020. márc. 9. 17:35
 7/13 A kérdező kommentje:

Most végeztem a tisztítással és most nem nyüszitett.


Írtátok hogy vigyem másik állatdokihoz de ezt most sajnos nemtudom véghez venni.

Már hétvégén úgy is lesz újra az az állatorvos.

2020. márc. 9. 18:28
 8/13 A kérdező kommentje:
Meg olyan is van hogy az egyik füle hideg a másik meleg. Változó hogy a jobb vagy a bal
2020. márc. 9. 21:44
 9/13 anonim ***** válasza:

# 4-es vagyok újra. Azért kérdeztem ezeket a dolgokat, még ha furának is találtad (valaki jól le is húzta a válaszomat... Köszönöm szépen! -.- ) mert elég sok tapasztalatom van (sajnos) gyulladt füllel. A mi kutyánknak 3 orvos próbálta kikezelni, és csak a 3.-nak sikerült. Mint kiderült, a kutyánk allergiás, azért gyulladt neki, plusz a kenetvétel után kiderült, hogy még egy gombafertőzés is volt. A táplálék megváltoztatása mellett kellett napi szinten tisztítani neki reggel, majd este kapta a fülcseppet. Annyit szenvedtünk már a fülével, hogy azért is nem tudom mennyi ideig tisztítottam neki napi szinten, de 2-3 hét volt ez az időszak kb. A kezelés elején ő is nyüszített néha, ha véletlenül kicsit erősebben masszíroztam bele a fültisztítót. Ekkor még a füle tele volt azzal a barnás trutyival, ami ilyenkor termelődik a fülükben, és mindig vörös, és forró volt (belül) a füle. Aztán ez elkezdett enyhülni, most már a belső részen csak rózsaszín a füle, és szép tiszta, kifelé haladva pedig inkább olyan fehéres. Most már nincs szükség a napi tisztításra, elég ritkábban, nem rázza, nem vakarja. Sajnos nem csak ételallergiája van, hanem pollen is, amitől néha picit melegebb, és sötétebb rózsaszín a füle, de ezzel nem tudunk mit kezdeni, allergiagyógyszerrel lehet ezt nagyjából kordában tartani.


Nálatok mit mondott az orvos, mi okozza a fülgyulladást?

2020. márc. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nálunk az állatorvos atkára tippelt de csak simán belenézett a fülébe. Én ennek nem nagyon tudtam hinni mert sosem voltak fekete darabkák a fülében. Én gombára tippeltem mert amikor legelöször kimostam a fülét akkor barna lapos darabok jöttek ki belőle.

Azt mondta hogy majd hozz valami Surolant és az elvileg jó gombára,baktériumra és atkára is. Mivel még rendelés alatt áll ezért még nemtudta kihozni de én amig várok rá vettem aloevera sprayt ma.

Azzal fogom addig kezelni hogy ne fájjon a füle annyira.


Amugy köszönöm neked hogy nem hurrogsz le.

Ezen az oldalon ritka ez az ember mert ahogy láttam volt egy másik személy is akinek ugyan ez volt a problémája és őt nagyon "szétszedték"

2020. márc. 10. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!