Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi biciklis távtartóról? Kutya lemozgatásához használta már valaki? Ha igen, akkor mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Erről az eszközről lenne szó: [link]

Nyilván a zooplusos véleményeket elolvastam, és a képeket is megnéztem, de érdekelnének a további tapasztalatok.

A helyzet a következő: kutyámmal járunk futni, viszont az utóbbi időben a munkaidőm megváltozása és a még mindig korai sötétedés miatt ezt csak hétvégén tudjuk megtenni, az erdőben nem szívesen mászkálnék nőként a sötétben, még úgy sem, hogy nagytestű ebről van szó. Hétköznapi lemozgatáshoz gondoltam, hogy vennék a bicajomhoz egy ilyen távtartót (a hagyományos bikejöringeset még nem merném használni, ezzel talán jobban kontroll alatt tartható a kutya), mert így gyorsabban megfordulnánk oda-vissza az erdőben, még sötétedés előtt hazaérnénk, illetve így a kutyának az én csigatempómhoz sem kellene igazodnia, mehetne gyorsabban. Természetesen a kutya egy kb. 100 m-es szakaszt leszámítva végig földúton közlekedne, így az ízületei nem lennének kitéve felesleges terhelésnek. Eleinte egy kb. 5-7 km-es távra gondoltam, futni is kb. ennyit szoktunk.

Mik a tapasztalatok a fenti távtartóról? Nekem a leírás alapján nagyon jónak tűnik, viszont Trixie termék, amikkel abszolút nincs jó tapasztalatom, szerintem az egyik legsilányabb minőségű állatos márka. Mennyire stabil? A hozzá adott póráz milyen minőségű (bár ez még a legkevesebb, ilyen hosszúságú pórázt bármikor csináltatok hozzá)?

Az olyan kommentek, hogy "állatkínzás a bicikli mellett futtatás", nem érdekelnek, nem egy Fifikutyáról van szó, hanem egy 32-33 kg-os, másfél éves japán akitáról.



2020. márc. 9. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

A bikejöringes jobb. ha hirtelen a kutyád lát valamit és elindul felé ildalra kikapja alólad a biciklit, semmit nem tudsz tenni ellene, mert a hatsó kereket kapja ki

alólad.


A bikejörimges mivel elöl van így ha esetleg megindulna oldalra jobban tudod kontrollálni és nem feltétlenül fogsz elesni.


Mivel akitáról van szó még lehet tetszeni is fog neki hogy húzhat téged. Viszont akkor bekell szerezned egy húzóhámot is, hogy a kutya ne nyakörvből akarjon huzigálni téged. Musher hámot tudom ajánli és lehet ott távtartót is lehet venni de ebbe nem vagyok biztos.

2020. márc. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

Húzóhámja, illetve rugalmas póráza van, hiszen abban szoktunk futni. :)

Viszont én az első részéhez rögzíteném az eszközt, a hátsót én sem érezném biztonságosnak. Így is inkább a bikejöringes távtartót ajánlod?

2020. márc. 9. 21:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt a távtartót nem ismerem, de a rendes bikejöringeset csak akkor ajánlom, ha van lehetőséged pár alkalomra befogni egy tapasztalt kutya mellé a tiédet.


A bikejöringes távtartó azt nem tudja megakadályozni, hogy úgymond rászaladásos baleset legyen a dologból. Magyarán ha befékez előtted, simát átmész rajta. Saját történet, megállt a kutya pisilni...

Ráadásnak mindkét oldalra ki tud térni, az itthon könnyen beszerezhető Musher távtartó majdnem 180 fokban visszahajtható a bicikli vázára. Ergo szerintem meg is tudna fordulni a kutya, ha éppen arról van szó.

Ami egy vadászkutya esetében, aki a futás izgalma miatt magasabb ösztönállapotba kerül, nem feltétlen kifizetődő ötlet :D


A mi esetünkben talán ha 5 alkalommal volt a kutyám másik mellé fogva, megtanulta az irányokat és iramváltásokat annyi alatt. Utána már csak csiszolni kellett a dolgot.


Amikor futtok, melletted megy vagy canicrossoztok? Mennyire fegyelmezett a kutyád, mennyire kézben tartható egy elrohanó macska mellett mondjuk?

2020. márc. 10. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs lehetőségem tapasztalt bikejöringes kutya mellé befogni. :(

Amikor futunk, akkor előttem fut (az én tempómat azért nem nevezném cc-nek), többnyire húz is. Kutyákról lehívható és tiltható. Vadkacsákról, madarakról, kisebb állatokról is le tudom tiltani, illetve hívni, de ezt egyelőre még nem merném 100%-osnak mondani.. Attól is tartok, hogy futás közben is néha előfordul, hogy hirtelen befékez előttem.

2020. márc. 10. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!