Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák miért ugatják meg az...

A kutyák miért ugatják meg az utcán sétáló embereket?

Figyelt kérdés

Amikor a faluban végigmegyek az utcán, a legtöbb udvarból iszonyatosan ugatnak a kutyák, némelyik majd' szétszedi a kerítést. Még akkor is, ha nem a kapu előtt, hanem az utca túloldalán megyek, vagy ha már elhaladtam a ház előtt.

De nem értem, hiszen a kutyák nem akkor ugatnak ilyen mérgesen, amikor idegenek behatolnak a területére? Hiszen én nem is megyek a kapu közelébe. Vagy ők a ház előtt lévő utcarészt is a területüknek tekintik?

Miért csinálják ezt, miért ugatnak ilyenkor?



2020. márc. 9. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Talán mert védik a területüket, és meg akarják akadályozni, hogy bárki bemenjen aki nem oda való???
2020. márc. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Mert kutyák. Akinek libái vannak meggágogják az utcán közlekedőket, a kakasok rákukorékolnak. A buta emberek pedig mindezekre rácsodálkoznak.
2020. márc. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Mert ő egy kutya, aki nem fogja vonalzóval méricskélni, hogy meddig tart a porta. Ő csak védi azt.

+ Faluhelyen sajnos primitív emberek laknak, akik sosem viszik el a kutyát sétálni, a szűk udvaron élik le az életüket, msokszor láncra verve (hiába tilos), moslékot esznek, senkinek nincs hozzájuk egy jó szava, unatkoznak, nem csoda, ha bekattannak és agresszíven reagálnak.

2020. márc. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó, azok a kutyák is ugatnak akikkel rendesen foglalkoznak. Legfeljebb nem olyan eszementen. Én a kutyám minden nap vittem sétálni, volt engedelmes vizsgája, találkozott kutyákkal, de otthon ugatta az idegeneket, és ezt értékeltem is. A vadonban az állatok ugyanúgy megjelölik a területüket. Például a madarak énekléssel. A kutyák meg ugatnak.
2020. márc. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Unatkoznak, ez az egyetlen szórakozásuk egész életükben.
2020. márc. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

A teruletet vedik.


Itt Budapesten a belvarosi tarsashazakban is ugatnak a kutyak,ha mozgas van a lepcsohazban.



Figyelmeztetnek,h ,ha bemesz/betorsz,akkor bedaralnak kutyakajanak. (Mieink megteszik. )

2020. márc. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!