Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gordon szetter?

Gordon szetter?

Figyelt kérdés

A gordon szettert:

Lehet lakásban tartani?

Mennyire idő igényes a szőre?

Mennyit mozog?

Tudtok kenneleket?



#Gordonszetter
2020. márc. 10. 19:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ír szetterem van lakásban, arról tudok neked mesélni.

Én azt gondolom, hogy megfelelő odafigyelés mellett és a kutya sajátos igényeit szem előtt tartva a legtöbb fajta tartható lakásban, leginkább csak a nagytestű pásztorkutyák kivételek ez alól. A szetter alapvetően nagyon embercentrikus, szeret a gazdájával lenni, ezért kertes házba se szívesen adja jó tenyésztő csak kinti tartásra. Lakásban ami problémás lehet, hogy mindenhová jön velem, a dolgozószobába, a hálóba, de még a fürdőszobába is, de úgy ez engem nem zavar, lefekszik a közelemben és pihen, neki a lényeg csak az, hogy egy légtérben legyen velem :D. Vadászkutya lévén viszonylag makacs (állítólag szetterek közül a gordon a legmakacsabb), nálunk beletelt pár hónapba, mire megtanulta, hogy a konyha és az ágyunk tiltott terület, de azóta szépen betartja, próbál ő alkalmazkodni, csak előtte tutibiztosra akar menni, hogy tényleg ezt akarod-e :D. Szóval náluk a következetes nevelés elengedhetetlenül fontos, bármennyire is boci szemekkel néz, nem szabad nekik engedni.

Lakás szempontjából ami jó a szetterben, hogy könnyen hozzászokik a zajokhoz, nem ugat, ha mozgolódást hall, a szomszédunk mudija évek óta minden egyes alkalommal jelez, ha valaki elmegy a lakásuk előtt. A másik, hogy jó étrend és rendszeres kozmetika mellett egyáltalán nem hullik a szőrük, elég tisztaságmániás vagyok, de tényleg minimális az a szőr, amit a lakásban találok.

A szőrápolás így annyira nem problémás, ha jó az étrend és van egy jó kozmetikusotok, akkor neked borzasztó sok dolgod nincs is vele, 2-3 havonta érdemes elvinni kozmetikázni, trimmelni és nem lesz se eszeveszett szőrhullás, se ápolatlan külsejű kutyád. Viszont hacsak nincs fagy, tehát az év nagy részében, minden apró bogáncs, picike termés beleragad a szőrébe és ha nem fésülöd ki, akkor az ott elkezd csomósodni, filcesedni. Én ezért minden esti séta után "bogáncstalanítok" bontófésűvel kiszedegetem a bogáncsokat a szőréből (a legproblémásabb rész a zászlók és a fülek), de ez nem tart tovább napi 10 percnél és közben át is fésültem a kutyát, minden mást a kozmetikusra bízok és így is gyönyörű, ápolt a szőre. Hozzáteszem, mi rengeteget kirándulunk, megyünk mezőre, erdőbe, nyilván ha rendezett, parkos helyeken sétálnánk csak, akkor a bogáncsokkal se lenne ennyi gondunk. A másik, ami problémás lehet, hogy séta alatt a zászlóival nemcsak bogáncsot, hanem egy jó adag sarat is össze tud szedni, én ezért a séta után a kenneljébe küldöm, ott kb. egy fél óra alatt lehullik róla a kosz nagy része, utána áttörlöm a tappancsait nedves ronggyal, a kennelből pedig összesöpröm a lehullott sarat, ez kicsit macerás, de így garantáltan tiszta marad a lakás, illetve ez megint olyan dolog, amire csak akkor van szükség, ha koszolós helyeken jártok.

A mozgásigénye elég nagy, legalábbis az én kutyámnak, ez egyedenként változó, de azért a szetter vadászkutya, szeret mozogni. Mi naponta 3 órára megyünk vagy kutyák közé bandázni vagy minél izgalmasabb helyekre, hétvégén ha szép idő van kirándulunk, nyáron úsztatom. Fontos, hogy legyen lehetősége kirohangálni magát, fizikailag kifáradni, levezetni az energiáit, különben hajlamos a lakásban is pörögni. Nem bontja le a házat, de piszkál, hogy foglalkozz vele, ne hagyd unatkozni. Tudom elsőre soknak tűnik a 3 óra aktív mozgás, de cserébe viszont otthon teljesen nyugodt. Szóval nincs rajtuk "kikapcsoló gomb" ha nem fáradnak el, akkor azt elég erőteljesen tudják jelezni, de azért közel sem lefáraszthatatlanok. Hálistennek az enyém utálja az esőt, olyankor nem szeret sokat sétálni, ilyen időben tudom otthon is fárasztani, trükkök tanításával vagy logikai feladatokkal vagy egy izgalmasabb rágcsával is elvan, szóval tényleg nem brutál pörgős, akkor sem szedi szét a lakást ha 1-1 nap kimarad a 3 órás séta, de azért van mozgásigénye.

Kennelek közül én itthon csak őket ismerem, ami aktív kennel: [link] de lépj be a szetter hungary club és a magyar szetteresek facebook csoportokba, ott érdemes még érdeklődni, mindenki nagyon segítőkész, vannak gordonosok is, lehet tudnak neked akár külföldi tenyésztőt is ajánlani.

Ha lenne még kérdésed írj nyugodtan.

2020. márc. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!