Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a nexgard spectra,...

Szerintetek a nexgard spectra, kullancs ellen is hatásos? Milyen tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés
A kutyám 13.hónapos! Most kapott másodszor ilyen tablettát. Azt tudom,hogy 1.hónapig véd.Hogyan hat kullancsokra?

2020. márc. 11. 14:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elírtam, a kutyám még csak 13.hetes!
2020. márc. 11. 14:28
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez most a legjobbnak tartott védekezési mód, minden ellen jó, a szívférget is beleértve. Mivel nem külső védekezés (spot-on), hanem tabletta, ezért a kullancs megszúrhatja, de gyorsan leesik róla, nem fog vért szívni, nem fog fertőzni.
2020. márc. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megnyugodtam.
2020. márc. 11. 14:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Milyeink is ezt kapjak es nem volt kullancsuk. 2 eve vannak velunk. Nagyon jo ez a szer.
2020. márc. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3 hónapos kor alatt elvileg nem kaphatja. De ha állatorvos adta akkor nem szóltam. Havonta beadva hatásos.
2020. márc. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Bélféreg ellen viszont nem jó!
2020. márc. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bélféreg ellen is jó a tájékoztató szerint, ne írjatok marhaságot.


Az én kutyámon egyszer találtam kullancsot, amióta ezt kapja, de nem volt belefúródva, alig láttam meg, meg sem szívta magát.

2020. márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most délután a kutyàmon sétálva talántam egy icipici kis kullancsot, de nem volt sem bele fúródva még, és vér sem volt benne. A kutyusom ki-be járós. Nagyon sokat van bent is. Bent alszik éjjel. Így attól félek, hogy a szőrén simán be hozza a lakásba. Mert ez a kullancs is mászkált a szőrén ide-oda. Nem városban lakunk.
2020. márc. 11. 22:33
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, nekem hosszú szőrű kutyám van, szóval az ő bundáján is el tud rejtőzni egy kullancs ügyesen. Amikor találtam rajta azt az egyet, épp egy egész napos túrán voltunk túl, erdős, füves, homokot, dombos terep, plusz utazás vonattal, és már csak hazaérve néztem át.

Hozzáteszem, élőben soha azelőtt nem láttam kullancsot, csak fotókon. :-) Engem nem szeretnek, bezzeg a szúnyogok...

2020. márc. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De galandférgek ellen nem hat és az lenne a legfontosabb.
2020. márc. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!