Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A séták időpontjának drasztiku...

A séták időpontjának drasztikus változása mennyire viselheti meg a kutyát?

Figyelt kérdés

Eddig így sétáltunk:

Reggel 5-től 6-ig

Délután 3-tól 4-ig

Este 9-től 10-ig


Most hogy egyre többször szép idő van, meleg, süt a nap, sokkal szívesebben vagyok lent vele többet kora délután, mint hajnalban meg késő este ezért most nagyjából így néz ki a sétarendünk:

Reggel 6 körül eü. séta

Délután kb. 2-től 5-ig sétálunk egy nagyot Dunaparton, kb. 8-10km-t

Este 9 és 10 között eü. séta

Az eü séták max. 20 percesek.


Nagy a mozgásigénye, szóval szívesen jön a nagy sétán, de utána természetesen jobban elfárad, mint amikor csak 1 órára mentünk le, viszont másnap délutánig jobban ki is piheni magát. Esténként előfordul, hogy még mozgolódik a lakásban, hozza a játékát, érzi, hogy ez még aktív idő lenne. A másik, hogy ezekben az időpontokban kevesebb kutyával találkozunk, a reggeli séta eddig nagy bandázós séta volt, de az én kutyám elég kevés kutyával játszik, inkább csak sétál mellettük, tehát inkább csak a folyamatos szocializálódás miatt tartottam fontosnak ezt a bandázást. Hétvégén szoktunk központibb kutyás helyekre menni, szigetre, városligetbe, szóval amúgy szokott találkozni más kutyákkal, akár tömegesen is, de ott is csak 1-2 kutyával játszik.

Szerintetek melyik megoldás a jobb, ha naponta egyszer van egy hatalmas séta, ahol tud rohangálni, úszni, akár új helyeket felfedezni vagy az a jobb ha a napi mozgás jobban el van osztva, 1-1 órás időintervallumokra?

Érdemes átszoktatni erre, egyáltalán meg fogja szokni, hogy este már nincs akkora mozgás vagy ez a mozgolódás azt jelzi, hogy neki jobb lenne, ha minden maradna a régiben?

Egyébként csak délelőtt van otthon egyedül, 7-13 óra között, ehhez hozzá van szoktatva, ha nem vagyunk otthon nyugodt és alszik, délután otthonról dolgozom, általában olyankor is aludni szokott, csak az esti eü. séta után jön néha, hogy unatkozik.



2020. márc. 12. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
Megviseli. Teljesen. Lehet hogy emiatt fel is akasztja magát. Itt mindenki hülye?
2020. márc. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg tudja szokni, a menhelyes kutyák is megszokják a váltást, ha gazdihoz kerülnek. Amúgy meg hétvégén, szabadnapokon mozoghattok vele többet.
2020. márc. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Ahogy javul az ido, mindenki egyre tobbet es hosszabban setal, szerintem ez tok normalis es a kutyak is biztos orulnek a hosszabb lelegzetu sétának. Aztán ez ugy is felborul, mert a kánikulában ujra atrendezodik mindenki setarendje. Osszel aztán megint jonnek a hosszu setak, telen ismet megváltozik ujra minden.
2020. márc. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én van, hogy délelőtt (8-16), van hogy délután (12-20) dolgozom. Teljesen jól alkalmazkodnak. 3 kutyám van.
2020. márc. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Abszolut meg tudja szokni, ne aggodj! De ez egy folyamat, amihez turelem kell es odafigyeles a reszedrol hogy neki mi a jo es hogy neked mi a jo, es a kettotoket kene valahogy osszeegyeztetni. Ha nagyon mocorog, es mozgolodik azzal lehet valoban azt jelzi hogy menne setalni, de ha nem erzes rajta azt hogy tele van energiaval es fizikailag es/vagy mentalisan meg szuksege lenne egy esti setara akkor viszont lehet, hogy a megszokas szol belole, es ezert mocorog. Minden rutint at lehet formalni, csak ezt az egyet figyeld meg, hogy rutinbol, megszokasbol feszkelodik este, vagy azert, mert tenyleg nincsen lefarasztva. Ha az utobbit tapasztalod akkor erdemes este is levinni.


Az pedig hogy sok kicsi seta vagy egy lefarasztos...nos szerintem is-is. Ha van egy nagy lefarasztos ami kozben folyton mozgasban van es aktiv akkor az nagyon hasznos mert mentalisan is lefarad ami lenyeges. Ebbol a szempontbol jobb ha a kicsi setak mellett van egy nagy. Erdemes azt is megfigyelni hogy a nagy setanal mennyi ido utan erzed rajta azt hogy ,,eleg volt”, vagyis hogyha meg fel oraig ottvagytok, akkor se farad le jobban mint amennyire most. Magyarul megnezed mennyi az igenye...szerintem kombinald a kicsi setakat a naggyal, de ha a kicsi setaban is van mentalis lefarasztas akkor lehet hogy a sok kicsi nagy nelkul is bevalik. Ami meg fontos, hogy egy nagy seta hatasa egesz mas mint a kicské, az utobbi rovidebb ideig farasztja le a kutyat, mig az elobbi hosszu tavon...


Egy szoval, erdemes neked kitapasztalni a kutya igenyeit ( amit egyedul te tudsz megtenni) es ha ez magvan akkor ezt figxelembe véve at tudod formalni a rutinotokat ugy, hogy neki is es neked is egyarant jo legyen.

2020. márc. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!