Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen új kutyus?

Milyen új kutyus?

Figyelt kérdés
Volt egy csodalatos kutyusom. Vele nőttem fel. Mióta meghalt, több éve, nem akartam mást, nagyon fáj a szívem. Mostanra ért meg bennem a gondolat, hogy ismét tudnék szeretni egy kutyát. Tapasztaltabbak! Mit tanácsoltok? Egy teljesen más küllemű, más színű, méretű, fajtájú társat keressek vagy éppen ellenkezőleg. Vagy a szinte ugyanolyan elvenné a régi emlékét? Merre induljak? Nagyon koszonom
2020. márc. 13. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha lakásban akarod tartani akkor inkább kistestűt: bolognese, havanese, uszkár, (ezeknek a szőre sem hullik). Rövidszőrű választása esetén készülj fel rá, hogy nagyon hullik a szőrük.

Kinti kutyánál választhatsz nagyobb testűt, de ne az emlék alapján dönts, hanem, hogy mennyi időt tudsz a kutyára szánni. Míg egy kistestűvel együtt élsz és minimális sétával nagyjából el van, addig pl. egy vizsla stb... az nagyon mozgásigényes, és rengeteget kell velük foglalkozni. Felelősen dönts!

2020. márc. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Merre indulj? Egy sintértelepre. Nézz körbe, végig a ketreceken, biztos, hogy megtalálod azt a kutyust, akinek ha a szemébe nézel képtelen leszel otthagyni.

Ha mégsem, akkor várj még a kutyával.

2020. márc. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt tettem, bementem egy sintértelepre, hogy elhozzak onnét egy kutyust. 2-t hoztam, és még egy 3 fős kiscica almot is:D

Hidd el, ez a lehető legjobb döntés, a régi kutyád emlékére, mivel ezzel az ő fajtáján segítesz.

2020. márc. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kicsit felreerthetoen tettem fel a kerdest. Bocsanat.


Igen, igazatok van, ez az eredeti tervem is. Mindenkepp menhelyre megyek. De van bizonyos fajtamento is, ahol ugyanazt a fajtat mentik.


Elsosorban a lelkiek miatt kerdeznem, h ugyanannal a fajtanal, szinnel maradjak, es a fajtamentest keressem meg, vagy szerencsesebb teljesen mas kinezetu es fajtaju kutyust keresgelni?


Akinek mar tobb kutyusa volt, attol kerdezem, hogy hű maradtal a mar csunyan mondva "jol bevalt" fajthoz? Vagy egy uj kutyus legyen teljesen mas, h ne emlekeztessen? Koszonom

2020. márc. 13. 12:18
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenkinek egyéni.


Szerintem indulj ki abból, hogy az azonos fajtájú kutyákra hogyan tekintesz. "Jajj pont úgy néz rám mint Morzsi" "Morzsinak is ugyanilyen foltja volt" stb. Tehát a fajtában látod a régi társadat akkor ne, mert lehet, hogy a régi kutyádat fogod benne keresni. (Lehet nem.)


Ha viszont a fajta egyedeire teljesen különböző kutyáként tudsz gondolni/látni, akkor próbálkozhatsz a fajtamentőknél.


Ha nem opció az azonos fajta, akkor menhely a legjobb, mert ha nincs vele komolyabb kikötésed, akkor felesleges a millió fajta között válogatni, persze nyugodtan lehet :)


Nekem már a 3. azonos fajtájú kutyám színesíti a mindennapjaimat, mind teljesen más egyéniség, sosem hasonlítom őket össze, s a fajtatársaiban is csak a "fajtát" az általános jellemző vonásokat látom. Jelenleg úgy látom, hogy nem tudok lemondani a fajtáról, ha szeretnék majd más egy másmilyen fajtájú kutyát (mert szeretnék), akkor ketten lesznek.

2020. márc. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom.
2020. márc. 13. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!