Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyán végeznek még hangszálmū...

Kutyán végeznek még hangszálmūtétet? Egyéb tippek?

Figyelt kérdés

Tudom, most le fogtok állatkínzózni, de kérlek titeket, hallgassatok meg elōtte. A kutyám most lesz 10 éves. 10 éve keményen dolgozunk ezen a problémán, de képtelenség már változtatni rajta, ezt belátom. Vasszigor van itthon is, az utcán is. Kutyaovi, napközi, suli, ezekbe becsülettel jártunk és mellette itthon is tréningezünk. Dog dancing alap mozdulatok, engedelmességi gyakorlatok, rendszeres és hosszú séták, kimerítō szociális élet. Szó szerint minden szabadidōm azzal töltöttem az elmúlt 10 évben, hogy boldoggá tegyem és leneveljem az állandó ugatásról és idegbajoskodásról. 23 éves vagyok és a kutyám miatt nem tudok dolgozni menni, kikapcsolódni nélküle a párommal és szégyellem is magam emiatt, vannak céljaim és ambícióim, de képtelenség egyedül hagyni, mivel albérletben élünk. Aki szintén, az nagyon jól tudja, hogy ugatós kutya miatt pillanatok alatt ō lesz a tulajdonos legrosszabb bérlōje mindenki szemében. Egy nagyon csendes házba költöztünk most, remek környékre és egy cigire nem tudok tōle lemenni. Idegbajos, ordít és nem adja fel, egyszer 4 órán át vettem a kamerával mit csinál és egy percre sem maradt csendben, aznap 10 órát voltunk távol és mikor hazaértünk is ugyanúgy csinálta. 10 órán keresztül. A kiképzō, aki járt hozzánk is elszörnyedt, azt mondta, ilyet még nem látott. Fut, járkál, ugrál fel-le mindenre és ordít. Pedig elōtte 3 órát sétáltunk, futiztunk, minden, a kiképzō is jött velünk, látta. Idōben kapott enni is, vize is volt. Nagyon kétségbe vagyok esve :( Az orvosunk szerint ez annyira durva, berögzült viselkedés már, hogy az ivartalanítás nem hoz nagy változást. Igaza is lett. Ugyanúgy csinálja, hiába nincsenek golyói. Egy kis máltai keverék egyébként és kan. Mikor hazaérünk egy kiadós fárasztás után, akkor szinte alig áll a lábán, azonnal bealszik, de amint elmegyünk otthonról, olyan lesz, mintha már napok óta nem lett volna vele foglalkozva. Ezen kívül semmi gond nincs vele. Hónapok óta a lakáshoz vagyok láncolva miatta és elmegy a fiatalkorom élmények és tapasztalatok nélkül. Mindennél jobban szeretem ōt, soha nem válnék meg tōle, nem hibáztatom, de ez nem állapot és nem tudom folyamatosan napközibe rakni, rengeteg pénzt elvitt eddig is. Csakis emiatt gondoltam a hangszálait kiszedetni. Ugatásgátló szerintem nála semmit nem használna, annyira elborul ilyenkor az agya, de tapasztalatokat szívesen várok, hátha.

Rossz helyrōl mentett, nagyon korán elválasztották az anyjától egyébként, a tesói is bántották, utána hozzám került és szinte alig volt esélye életben maradni. Alulfejlett egyede az alomnak, különc volt. Végül életben tartottam, etettem, cumiztattam, nagyon sokáig félt a kutyatáltól is és kistányérról evett. A kutyatálat a mai napig nem szereti. 6 éves korában pedig egyszer a szüleim örökbe adták a hátam mögött egy családnak emiatt a probléma miatt, de visszajött hozzám egy hét múlva és el is költöztünk. Azóta rosszabb, az egy hatalmas trauma volt az amúgyis gyenge kis lelkének. Ezt azért mesélem el, mert szerintem ezeknek is köze lehet a dologhoz. Szerintetek? Mit tehetek még? Nagyon szívesen fogadok bármilyen tippet olyantól, akinek sikerült hasonlót leküzdenie.



2020. márc. 14. 10:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Szeparációs szorongásnak tűnik. Nekünk szintén szeparál az idősebb (11 éves) kutyánk, de nem ilyen durván. Ő menhelyi. Mióta kapott egy társat, azóta csak pár percig ugat mikor elmegyek itthonról, egyébként csöndben van és nem szed szét semmit. Régebben sokáig ugatott és rombolt.


Más kutyákkal milyen a viszonya? Egy másik kutya sokat segíthet a dolgon. Mienk mellé kölyök került és sokat javított a helyzeten. A kölyök nem tanulta el a viselkedést, viszont láthatóan megnyugtatja az öreget.

2020. márc. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem semmi történet! Egy társ - még ha ijesztő is jelenleg még egy kutya - tényleg segíthet. Tesztelni kellene egy "kölcsön" pajtival, és ha megoldódik, akkor jöhet egy második blöki.
2020. márc. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy végeznek-e ilyen műtétet, de az a baj vele, hogy a kutya problémája nem oldódik meg. Ugyanúgy fog "ugatni" ha nem vagy otthon csak hangja nem lesz.


Esetleg egy másik kiképzővel nem tudsz beszélni? Olyannal aki már találkozott hasonló esettel?


Illetve a fenti kölcsön kutyás módszert is ki lehet próbálni, hátha javulást hoz.

2020. márc. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Nekünk ugyanez volt a kutyánkkal, ha érdekel, irj privatot.
2020. márc. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15%
Sorrendisegi szabalyokat betartjatok??? Szeparacuos stressz lesz,mert nem vilagosak a falkavezersegi hataraid. Ha vilagosan kommunikalod vele a sorrend allando betartasaval,h o alattvalo,nincs gondja semmire,akkor kifujja magat es lenyugszik.
2020. márc. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, hogy amúgy is gond van az idegrendszerével, amire rájött egy adag tanult negatív dolog.


Boxba szoktatást csináltatok? Hogy ott megtanuljon pihenni?

Hangszál műtét nem legális, de ha olyan, akkor inkább ugatásgátlót vegyél neki. Viszont a probléma okát az sem oldja meg.

2020. márc. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
tanácsot adni nem tudok, de két dolgon lepődök meg: 1. hogy van neked ennyi mindenhez türelmed? érthető hogy valaki sokat foglalkozik a háziállatával mert olyan típus de mi az hogy amiatt nem tudsz dolgozni menni? Úristen. Ez nem okés. mondom úgy hogy mi is tartunk kutyát aki legonkább benti és sokat van vele foglalkozva, de ez már mániásan túlzásnak tűnik. nem megbántani akarlak vele csak közlöm hogy azért légy tisztában mibe vagy. 2. csodálom hogy még nem írt senki agresszív állatvédő, talán mert túl hosszú és sajnálatra méltó a sztorid, én mikor egyszerűbben megkérdezek valakit mindig van minimum egyvalaki aki durván letol
2020. márc. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha 100 dokgot próbáltatok, akkor a 101-et is meg kell... A hangszálvágás állatkínzás, még ha végzik is (elvenném a diplomáját annak az orvosnak...). Igaza volt egy fentebbinek, nem oldja meg a probémát, ugyanolyan stresszben lesz a kutya, csak a szomszédok nem hallják. Keress még kiképzőket, akik megtanítják megnyugodni... Vagy kutyabarát munkahelyet! :)

Elhiszem, hogy nagyon nehéz, és kitartást!

2020. márc. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

Szeparációs szorongás. 10 év alatt mindent kipróbáltatok, csak azt nem, hogy megtanítsátok, hogy MINDIG visszajöttök, hogy nyugodtan tudjon egyedül maradni.


10 éve rögzült szokást nehéz lesz megtörni, de nagyon nagy előny, hogy folyamatosan foglalkoztok a kutyával, így viszonylag tanulékony maradt idős korára is. Most, hogy megvan a probléma neve, legalább esélyetek van kezelni.

2020. márc. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
40%
10 eves. Sajnos nem el mar sokaig. Mennyire fog hianyozni az ugatasa ha mar nem lesz! Erre gondolj es mar nem is fog annyira zavarni az ugatasa.
2020. márc. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!