Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megnövelhetem a kutyám gyógysz...

Megnövelhetem a kutyám gyógyszerei adagolását?

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves kutyusom, aki sajnos szívbillentyű elégtenségbe szenved. Több honapja kap naponta 2x Enap 5mg gyógyszert és Furosemid-et 1x. Viszont a kutyus azóta is köhög és nyugtalan. Az állatorvos különösen nem tanácsolt semmit, viszont nem szeretném ha a kutyus szenvedne bár nagyon életvidám. Ezért gondoltam , hogy lehet csak rosszul adagolom neki a gyógyszert
2020. márc. 14. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Megnövelt gyógyszerdózis nem megnövelt hatást eredményez, hanem gyógyszermérgezést. Ha a gyógyszer nem használ szépen felhívod az orvost és kozultálsz vele, nem önfejűen csinálod a baromságot.
2020. márc. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%

Én megtettem,és sokkal jobban van.

Persze szóltam a dokinak.


Hány kiló a kutya?

2020. márc. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá!

Megnövelt dózis lehet több baj okoz, a vízhajtó és az enalapril is vényköteles, és orvosi utasítás szerint lehet adagolni. Minden esetben vizsgálat után állítják be a megfelelő adagot, lehet kéne csinálni egy szívultrahangot. Enalapril csökkenti a vérnyomást, nem hinném, hogy jó ötlet tovább csökkenti orvos nélkül.


Vidd el az orvoshoz, ha kell kérj vizsgálatokat, ha úgy látod nem vállt be a jelenlegi kezelés.


Kérdésre válaszolva: egyértelműen nem, nem növelheted a kutyád gyógyszeradagját.

2020. márc. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább tárgyalj az orvossal.
2020. márc. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elmehetsz egy masik orvoshoz is ha nem bízol a mostaniban … gyogyszeradagot viszont csak akkor modosits, ha minimum ertesz hozza, ergo orvos vagy.
2020. márc. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!