Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Durván szorongó kutyával mi a...

Durván szorongó kutyával mi a teendő? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Több mint fél éve örökbe fogadtunk egy akkor kb 2 éves keverék, közepes testű kan kutyát. Az örökbeadó szervezet egy fához szíjjal kikötve találta meg. Kicsit félénknek tűnt, de azt gondoltuk, hogy csak idő kell neki és feloldódik. Ennyi idő után sem történt változás a viselkedésében. Szinte ugyan olyan, mint mikor haza hoztuk. A legnagyobb baj, hogy nem igazán tudjuk, hogy fegyelmezzük meg. Ha rászólunk mert valami rosszat csinált, egyből maga alá pisil, összehúzza magát. Pedig se a kezünket nem emeljük meg, se nem kiabálunk vele. Egyedül hagyni nem lehet mert mindent szétrág, kivéve persze a saját játékait. Mikor hazaérünk, olyan izgatott lesz, hogy szintén bepisil és sehogy nem lehet lenyugtatni, szinte extázisban van. Mint aki nem lát, nem hall. Folyamatosan ugrál ránk és visítva vonyít, ugat, stb. Ugyan ezt csinálja, ha csak 10 perce/fél órára vagy egy fél napra hagyjuk egyedül. Ilyenkor kint az udvaron van mert mikor eleinte a házban volt, nagyon sok mindenben kárt tett. Nyilván nincs kikötve, nincs elzárva, saját házikója van odakint. Ha itthon vagyunk bent van velünk.

Sokmindent kipróbáltunk már, semmi nem hozott javulást. Értjük, hogy idő kell neki, de nem látunk semmi változást a jövőre nézve. Ezek miatt nem igazán érezzük, hogy hozzánk illene a kutyus, nincs igazi kötődés köztünk. Egyébként nagyon aranyos meg minden, de több bosszúságot okozott, mint örömet. Ennek úgy gondolom fordítva kéne lennie. Egyszerűen játszani sem lehet vele, mert nem hallgat ránk. Nem tudjuk fegyelmezni mert bepisil és elszalad. Pedig, ahogy írtam nem bántjuk! Mindent megkap, ami tőlünk telhető. Szeretnénk jó gazdik lenni, de nem tudjuk hogy tegyük ezt. Valakinek volt tapasztalata hasonló kutyával? Légyszives segítsetek.



2020. márc. 14. 13:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%

A kutyák olyanok mint a gyerekek. Szegény sose fogja elfelejteni azt a traumát amit átélhetett mielőtt hozzátok került.. Esetleg kutya pelenkát rá lehetne adni, hogy ne pisiljen össze mindent és amikor rosszat csinál megmutatni neki amit 'tett' és picit rákoppintani az orrára, hogy ilyet többet nem szabad de nem felemelt hanggal.

Kutyasuliba is elvihetnétek ha jól kijön más kutyákkal. Szerintem az sokat segíthetne! Vagy még egy kutyust örökbe fogadni, hogy ne rágcsáljon meg mindent mert unatkozik egyedül.

2020. márc. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Felnőtt állat, ezek már behuzalozva maradnak. Elő lehet venni a klasszikus tanyasi módszert, mert ez a kutya már ilyen marad.
2020. márc. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem rövid idő az ilyet helyrehozni, de ha nincs egészségügyi idegrendszeri gondja (ezt állatorvos tudná megmondani), akkor viszont nem is reménytelen. Én esetleg egy igazán jó kiképzőt hívnék, aki házhoz is jár, illetve felkereshetitek az Élj Már Dog Rehab egyesületet, kifejezetten problémás egyedek rehabilitációjával foglalkoznak, láttam már náluk nagy javulásokat, szóval értenek hozzá.
2020. márc. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
20%
Mekkora gyökér vagy.. téged is ki kellene kötözni pár évre valahova,nem tom milyen lennél utána,aztán pampoghatnál h nincs kötődés--- rég szakembert hívtam volna.
2020. márc. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Te retardált. Ki mondta h több évig ki volt kötve? Kb fél napig volt úgy, mire érte mentek. Semmi külső/belső problémája nem volt. Nem volt alultáplált, nem látszott rajta semmi. Ha tudtuk volna, hogy ilyen el se hozzuk. De lefogadom te biztos több száz ilyen kutyát mentettél meg és hoztál rendbe, azért ekkora a pofád.

Mondd már meg nekem, te nagyon okos. Szerinted miért írtam ki kérdést? Az ilyen nyomorultak miatt, mint te, nem mer az ember segítséget kérni mert lebaszást kap. Aztán csodálkoztok mikor lepasszolják a kutyákat.

2020. márc. 14. 15:31
 6/17 A kérdező kommentje:
Megtehettük volna már réges rég, hogy oda adjuk valaki másnak vagy vissza visszük a menhelynek. Ehelyett itt vagyunk és a megoldásra törekszünk. De persze mi vagyunk a rosszak.
2020. márc. 14. 15:33
 7/17 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a többi hozzászólónak a kommentet.
2020. márc. 14. 15:34
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Keress fel egy kutyaiskolát, ha a csoportos oktatás nem megoldható - problémától függ- akkor egyéni, személyre szabott/problémához igazodó segítséget kaphatok, gyakorlati tanácsokkal.


Szerintem neten hiába keresel tippeket, minden eset különböző. Kérj segítséget, lehet hamarabb megoldódik ez a probléma és lehet nem is olyan súlyos a helyzet mint ahogy tűnik csak eddig nem megfelelő módon próbálkoztatok.


Sok sikert kívánok nektek!

2020. márc. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

Még valami, ahogy együtt dolgoztok majd a kutyával a probléma megoldásán (külső segítséggel) a kapcsolatotok is erősödni fog. Ki fog alakulni a bizalom, a kutya is bízni fog benned és te is a kutyában. Ezek után a kötödés is meg lesz! :)


Írásodból nézve jelenleg ez is hiányzik, mármint a bizalom:

,,Értjük, hogy idő kell neki, de nem látunk semmi változást a jövőre nézve."

2020. márc. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
16%

Rokonságban volt régen ilyen "de aranyos, fogadjuk be, bár semmit nem tudunk róla" ideggyenge blöki, aztán csak szívtak vele.


"de több bosszúságot okozott, mint örömet"

Ez fog rád várni hosszútávon is, bárhogy ringatod magad illúziókba.

2020. márc. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!