Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves bull tipusú kutyám...

2 éves bull tipusú kutyám mostanában valamiért meghülyült. Miért megy neki a másik kutyámnak akivel felnőtt?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt semmi probléma.

2 napja valamiért porszívózás közben nekiment a 11 éves kiskutyámnak. Azóta fél tőle a kiskutya. Ma megint megpróbálta, de időben közbeléptem.

Sunyi módon oda sétál majd elkapja a nyakát. Azóta sokszor bámulja a kiskutyát.


2020. márc. 14. 19:10
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Bocsi, 3 éves. Elírtam.


Annyira nem értem most, hogy mi történhetett. 😕😕😕

Mindig jól elvoltak. Bullomat a mai napog sokat hordom kutyák közé. Nincs baj vele...

2020. márc. 14. 19:12
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem meghülyült, hanem valami konfliktus van a két kutya között, amit te előtte nem vettél észre. Tiltsd erősen ezt a viselkedést, ha egyedül nem megy, kérj szakértői segítséget.
2020. márc. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Kiskutya a kaja miatt szokott "neki menni" ha a konyhában vannak.. Ebből már volt baj.

Azóta ki lettek tiltva a konyhából.


De nemhiszem, hogy ez a baj. Ez már elég régi dolog.

2020. márc. 14. 19:17
 4/17 anonim ***** válasza:
36%
Bull típusú fajtáknál sajnos ez benne van a pakliban.
2020. márc. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
5%

Mindig a kiskutyak kostolgatjak a nagyokat. Szeretik jatszani a martirt. A bullok nyugodt kutyak,de megvedik magukat,ha tamadas eri oket...


En kidobnam a helyedbe a kotoszkodos 11 eves kiskutyat. Gondolom pincsi vagy westi. Azok mindig a bajt keresik!!

2020. márc. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
11%
Ez ilyen, a bull tipusuak 3 éves korulra érnek be. Hamarosan meg fogja ölni a kiskutyát.
2020. márc. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, annál hülyébb ötletet még nem hallottam, hogy dobja ki az idő kutyá csak mert nem jön ki jól a másikkal. Miért ne akkor a másikat? Tiszta hülyeség, egyiket sem dobjuk ki, megkell rendesen nevelni őket.


Kivannak ivartalanítva? Az is lehet a probléma ha 2 ivaros kutyáról van szó.

2020. márc. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ket kulon helyen legyen az etetes es ne engedd oket egymas tányérjához odamenni.

En is rácsapnék a kezedre, ha elakarnad venni az en rantotthusomat.

2020. márc. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Persze, ivartalanított mind a kettő.


Nem kaja közben vesztek össze. Azzal nincs baj. Hanem konyhában készíettem magamnak kaját és leesett egy falat.


A bull azóta haragszik a kicsire. :(

2020. márc. 15. 20:37
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon sokan próbálják kimagyarázni, de sajnos az tény, hogy harcra lettek kitenyésztve az ilyen kutyák és ezt neveléssel nem lehet teljesen felülírni minden esetben.

Ez nem diszkrimináció, nézz meg egy agarat, próbáld neki megtanítani, hogy ne kergesse a mókusokat. Sokakat látni agarakkal, akik rettentően nyugodt és kiegyensúlyozott kutyák tudnak lenni, de a szájkosár azért rajtuk van, mert ha meglátnak egy kis állatot átszaladni az úton, akkor nagyon nagy eséllyel csőlátásuk lesz. Ugyanezért az okért nem is engedik el a pórázról az agarakat a nem erre kijelölt terepeken kívül, vagyis én még nem láttam olyat.

Aztán ott vannak a vérebek, tanítsd meg neki, hogy ne szaglásszon mindent össze és ne húzza a pórázt, ne ugassa az ismeretlen dolgokat. Meg lehet tanítani, de nagyobb valószínűséggel nem fog sikerülni.


Arra akartam kilyukadni, hogy a vér nem válik vízzé, teljesen mindegy hányan esküsznek rá, hogy a bull túpusú kutyák milyen nyugodtak és jólneveltek tudnak lenni, mert mindig ott van az esély, hogy a szóban forgó egyed vérvonalában még fentmaradt az a nagyon erős ösztön. Manapság már próbálják kitenyészteni ezt ezekből a kutyákból, ez egy sikeres módszer, de soha nem lehet tudni, milyen vérvola van a tiédnek, hacsak nem tenyésztőtől vetted és még akkor sem biztos.

Én ilyen kutyát csak tenyésztőtől vennék, és még azt is úgy, hogy közben alaposan kiképzést szerzek. Aki máshogyan vesz hasonló kutyát az készüljön fel arra, hogy lehet komprimisszumokat kell majd kötnie. A menhely az egyel jobb megoldás, mert ott ismerik a kutyát jó esetben, de ott sem biztos, hogy később nem alakul át. Azt javaslom, nézz szakértő után, ő lehet tud segíteni, de ne lepődj meg ha nem.


A kisebb kutyák ennél a fajtánál egy sarkalatos pont, mert annó pont így lettek kitenyésztve. Ezért van az, hogy sok bull típusú kutya teljesen jól elvan emberekkel, de az állatokkal nem. Szerintem, ha együtt nőttek fel, eddig nem volt semmi baj és hirtelen csak elpattan benne valami, az nem a nevelés hibája, persze lehet hogy te rontottál el valamit.

2020. márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!