Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bunkosag lenne megkérdezni?

Bunkosag lenne megkérdezni?

Figyelt kérdés

Fel éve halt meg a kutyánk! A szomszéd bácsinak(81 éves) hozott egy kis kutyát a fia mert találta valahol és konkrétan bedobta neki hogy szia apa hoztam neked egy kutyát és elhajtott.

Előtte beoltatta meg minden.

Tegnap átmentem a bácsi hoz hogy megnézzem mert már nagyon hiányzik egy kutya társasága.

És azt mondta nekem hogy már alig bír le hajolni,foglalkozni vele,szinte csak enni /inni tud neki adni.

A szüleim is szeretnének kutyát 1-2 hónap múlva hozni valahonnan.

Szerintetek bunkosag lenne megkérdezni a bácsitól hogy el hozhatom e tőle ha ő nem tud vele foglalkozni?

16/f


2020. márc. 15. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de azt is csinálhatod, hogy elviszed sétálni naponta
2020. márc. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne elhozd tőle, inkább ajánld fel, hogy átjársz hozzá a kutyával foglalkozni, segítesz neki ellátni, stb.

Neked és neki is jó.

2020. márc. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Nagyszüleimből kiindulva tudom, hogy sok idősnek már nyűg egy háziállat.

Szerintem jó ötlet megkérdezni a bácsit!

2020. márc. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem hangsúlyozva, hogy NEM akarod ELVENNI tőle a kutyust, csak HA TÉNYLEG nyűgnek érzi, akkor EGYSZER rákérdezni nem bunkóság.

Amúgy ha foglalkoznál vele, jót tennél a bácsival is, a kutyával is. Nekem is volt olyan ismerősöm, akinek a fia az akarata ellenére hozott neki új kutyát, de nagyon egymáshoz nőttek, és bár nehéz volt a gondozása, a társasága RENGETEGET jelentett az idős számára. Ezt is érdemes figyelembe venni.

Amúgy én idős embernek mindig macskát ajánlok. Sokkal könnyebb a gondozása fizikailag, és ugyanolyan jó társ tud lenni.

2020. márc. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

A mi szüleinknek két francia bulldogja van, mindennap 5x viszik ki sétálni fél órákra. Ez azért jó, mert nem punnyadnak el. 73 és 78 évesek, de még mindig napi 2 és fél órát sétálnak a kutyákkal, meg ugye az otthoni teendők, plusz egy cicájuk is van:)

Anyukánk mindig nagy állatbarát volt, mindig volt otthon több állat is, kutyák, cicák, nyuszik, tengerimalackák, hörcsögök, fürjek, kanárik:)

Szóval csak azt mondom, hogy szerintem segítsd neki gondozni, de ha bír a kutyus erejével, jó volna, ha elvinné alkalmanként sétálni egyet egyet:)

2020. márc. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
Vidd el sétálni a kutyust, meg a bácsit is :)
2020. márc. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Nem bunkóság, de hidd el, tapasztalatból mondom, egy idős ebmernek rengeteget jelent egy kisállat társasága.


Én is azt javaslom hogy inkább járj át segíteni körülötte.

2020. márc. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Én elég furán néznék, ha becsöngetnének hozzám azzal, hogy "hallod öreg, átvenném a kutyádat, úgy sem tudsz foglalkozni vele". Ha csak sétáltatni viszed el, akkor meg te fogod magad furán érezni, mert tudod, hogy sosem lehet tiéd az a kutya. Biztos, hogy saját kutya helyett másét akarod "félállásban" szeretgetni?
2020. márc. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban egy osztálytársnőm gyakran segített egy idős szomszédunknak a kutyáját sétáltatni. Nekik nem lehetett kutyájuk, de ő mindenképpen kutyázni akart, a néninek meg nagy segítség volt, de ragaszkodott a kutyához, nem akart volna megválni tőle. Inkább a segítséged ajánld fel.
2020. márc. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!