Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyám...

Hogyan szoktassam le a kutyám a harapdálásról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 10 hetes kis amstaffom, nagyon okos, tanulékony kutyus, de sajnos előszeretettel harapdál ahol ér.. Lévén, hogy még kölyök, tudom, hogy szeretnek rágni, és ez ezzel jár, hisz jön a foguk meg így játszanak, de most már mindkét alkarom tele van fognyomokkal, sebekkel. A "nem" vezényszó kevésnek bizonyult és egyenlőre sehogy sem hajlandó megérteni, hogy nem jó, amit csinál. Semmi baj nem lenne ezzel, ha nem erőből játszana, viszont kezdek már egy kicsit kétségbe esni, mert tényleg semmi nem használ, és sajnos nem csak engem rágcsál, hanem akárkit, aki simogatni próbálja. Nem ő az első kutyám, máskor ez nem jelentett gondot, de nagyon akaratos, makacs, nehéz rá hatni és tanácstalan vagyok. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, előre is köszönöm a segítséget.

2020. márc. 16. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Erélyesen rászólsz hogy fejezd már be, és drámaian ott hagyod őt és nem foglalkozol vele egy órán keresztül, rá se nézel. Ezt párszor el kell játszani.
2020. márc. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk a lábunk, bokánk is lelkesen harapta és vadászta. :D

Úgy szoktattam le h amikor ezt tette, mindtam neki h nem és megráztam a grabancánál fogva - ahogy az anyja is tenné. Ha játék közben aprított akkor ugyanez - csak vége is volt a játéknak, felálltam, otthagytam.

2020. márc. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Magától nem is tanulja meg a szavak jelentését! Ahhoz, hogy a 'nem' szót értse, tartalmat kell tenni hozzá! Tehát érd el, hogy azonnal fejezze be a harapást! Ne a harmadik-ötödik-huszadik rászólásra, hanem az elsőre! Ezt pedig úgy tudod elérni, hogy a 'nem' után megy egy grabancrázás, egy elzavarás, egy odabökés, stb. Olyan, ami hat! Amit nem fog játéknak venni! Mivel terrier, pláne bull típusú, a kis bökdösést, lökdösést, nyakörv fogást, enyhe grabancfogást játéknak fog venni. Tehát a kellő erővel és határozottsággal kell fellépned, amit nem tud ignorálni.
2020. márc. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Meg nagyon pici, egyáltalán nem figyel az utasitasokra es nem is szabad ilyet elvarni.

Jatekbol durva, csinalj ugy mint ha fajna. Szisszenj fel es hagyjatok abba a jatekot. Eszre fogja venni, hogy nem jo az amit csinal.

Ha durvan harap, akkor szolj ra, hogy finomabban, de ne kapkodd el a kezed, hanem ereztesd vele, hogy nem esik jol neked amit csinal.

2020. márc. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%

En 7 honaposan 30 kilosan vettem a fiu amstaffom(ivaros es az is marad) : 8 honapig mondogattam,h ‘NEM’ es azonnal felalltam es elmentem onnan. Szova azonnal abbahagytam a vele valo jatekot.

Babakoruktol nyers marhan elt a kutyam es en is nyershust es nyers marha gerinccsontot ragattam es ragatok monden nap ketszer vele : gondolhatod,h nem volt piskota,amiket kaptam toe. Mindig kovetkezeteyen abbahagytam a jatekot es eljottem onnan.


Mar erkezesekor akkora volt ,mint egy kifejllett labrador :D

2020. márc. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#3

Nyilván magától nem tanulja meg a szavak jelentését, én sem csak állok felette, beszélek hozzá és várom a csodát, azért ennyire alapvető dolgokkal én is tisztában vagyok, nem ő az első kutyám, mint azt írtam is.

#4

Érti ő a vezényszavakat, mert már leül, ad pacsit, a behívással sincs soha probléma, tudja, hol a helye. Nem rántom el a kezem soha, a felszisszenésre meg se mozdítja a fülét, illetve semmi más hangra sem amivel fájdalmat jelzek neki, így általában le kell fejtenem magamról a kutyát. Ha ott hagyom, talál mást amit rághat.. bútorokat többnyire. Ha a kellő erővel és határozottsággal lépek fel vele szemben hajlamos vissza durrogni, ahelyett, hogy elfogadná, hogy az van, amit én mondok, nem pedig amit ő szeretne.

2020. márc. 17. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!