Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya sétáltatása póráz nélkül?

Kutya sétáltatása póráz nélkül?

Figyelt kérdés

Sokszor látom,hogy a gazdák csak simán elengedol a kutyákat, parkokban, nagyobb üress placcokon. Ez nem tudom mennyiben lenne kivitelezhető nálunk is, de van egy 7 éves német juhászunk. Elég menő lenne,ha nem ráncigálna mindig ide-oda,aztán meg én őt :D . Gondolom az ilyen kutyákat már kölyök koruk óta erre szoktatják. Alapjáraton nem egy vadállat. Van még esély arra,hogy én is sétáltathassam póráz nélkül? Te mit tennél? Vagy mit tudnék tenni ez ügy érdekében?

A válaszokat köszönöm! :)


2020. márc. 17. 15:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
82%
Hát az már magába nem egy jó hel, ha rángat össze vissza. Tanítsd pórázfegyelemre. Amúgy behívható? Ha nem, akkor ne engedd el.
2020. márc. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%

Attól még, hogy így sétáltatnak, még szabályszegő.


Meg ha a kutyádat nem tudod megtanítani szépen sétálni (akkor nem rángatna össze-vissza) akkor szabadon se fog szépen menni.


Plusz oda fog menni mindenkihez (valaki fél a kutyáktól, pláne a nagyobbaktól), minden kutyához, elszaladhat...


Vidd kutyasuliba!

2020. márc. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
29%

7 éves kutyának már nem szabadna rángatnia a pórázt! Ha elengeded róla, akkor első dolga lesz, hogy kontrollálatlan viselkedésbe kezd, mert elmarad a rántás és ez számára olyan, mintha megszűnne a korlátozó tényező, aminek addig eleget kellett tennie.


Másik ok, ami miatt nem engedjük el pórázról a kutyát az az, hogy törvényileg tilos! Csakis zárt kutyafuttatóban szabad pórázról elengedni ebet, egyéb helyen végzett tréningekhez ott van az 5-10-15 méteres kiképzőpóráz.

2020. márc. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
71%
A saját udvarodon lehet szabadon a kutyád, de közterületen, ami nem zárt, ott nem. Ha neveletlen, akkor meg főleg nem ......
2020. márc. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
56%
Légyszíves ne engedd el csak kutyafuttatóba. Már nagyon elegem van hogy szinte sehova se lehet vinni a kutyám sétálni mert mindenhol elvannak engedve a neveletlen kutyák.
2020. márc. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
64%

A helyzet az, hogy a póráz nélküli sétáltatással jogszabályt szegnek, csak éppen nem tartatják be ezeket. Szóval olyan kutyák is vannak póráz nélkül, akik nem behívhatók. Ezzel volt is a napokban rossz tapasztalatom. Az én kutyámra rájött a hasmars. Szerencsére túl van a nehezén, de a problémás napokon nem volt játék más kutyákkal, csak annyi időre vittem le, hogy elvégezze a dolgát, volt, hogy 10 percen belül sikerült, volt, hogy fél óra kellett. Egy ilyen póráz nélküli kutya odaszaladt az enyémet ugatni, a gazdája meg nem tudta behívni, én szóltam rá, hogy csináljon valamit a kutyájával, mert az enyém éppen beteg.

Ne sétáltass póráz nélkül!

2020. márc. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
51%

NEEEM, nem menő! Sőt, sok kutyás -köztük én is- az ilyenek miatt nem meri sétálni vinni a sajátját. Szalad felénk vicsorogva a 2 kilós Fifike, és nekem a gazdája hiába kiabálja, hogy nem bánt, az én 40 kilós kutyám viszont kettéharapná a gerincét, mint óvodás a nápolyit! Arról nem is beszélve, hogy sok ember nem szereti a kutyákat, vagy éppen fél tőlük, nem szabadítjuk rájuk, ez legyen már alap!


Törvény írja elő, hogy pórázon vigyed, tessék betartani.

2020. márc. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
12%
Igaz nekem kistestű kutyám van de egészen 8 éves koráig kertes házban élt, amikor panelba költöztünk akkor kezdtünk el póráz nélkül sétálni és soha nem futott el vagy ilyesmi. Persze ehhez hozzá tartozik, hogy én tudom róla, hogy ha hívom akkor fixen idejön hozzám és alapból nem szeret túl messzire menni tőlem, inkább megvár engem. Ehhez kell, hogy egyfajta bizalom legyen köztetek, na meg persze a kutya jelleme is lényeg, enyém nyugodt természetű, a pórázt is csak ritkán húzza.
2020. márc. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
47%

Törvénynek biztosítania kéne a betartásához szükséges feltételeket, a futtatókat, nem? Ehhez képest az egész kerületben egyetlen mikró méretű van... És elvárják, hogy több száz kutya használja azt. Nem csodálom, hogy a parkban szinte minden kutya szabadon van.


Előbb neveld meg a kutyádat pórázon. Aztán behívás, közömbösítés és parancsok.

2020. márc. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
34%
# 8 Akkor sem megengedhető amit csináltok, és a legtöbb kutyás is pipa ezért a dologért!
2020. márc. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!