Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok csinálni? Póráz...

Mit tudok csinálni? Póráz nélküli sétáltató probléma.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy munkavonalas németjuhászom, aki pórázon sétál közterületen, láb mellett. Nem érdekli sem más kutya, sem macska, semmi.


Van az utcánkban egy nő, aki rendszeresen póráz nélkül sétáltatja a boxerét. Az a tipikus suttyó, akinek a kutyája 100 méterre előre szalad, ő meg utána óbégat, hogy menjen vissza. A kutyát természetesen ez nem érdekli és rohangál minden kerítésnél, hergeli a többi kutyát.


Ma megtámadta az én, normálisan sétáló kutyámat. Reflexből hasba rúgtam a boxert és elrántottam az enyémet.


Már szóltam neki normálisan 20x, hogy tegyen rá pórázt, nem érdekli. Most meg nekiment az enyémnek, úgyhogy mondtam neki, hogy ha még egyszer meglátom, akkor a következőt ő kapja. Nem fogja fel. Mit lehet vele csinálni? Fotózzam le és jelentsem fel?


Nem érdekel ki hogy sétáltat, mert sokan vannak póráz nélkül, de vagy behívhatóak vagy nem támadnak. Ha támad a kutya, akkor màr nyilván érdekel.


És az a bosszantó, hogy ha az enyém behívható bármilyen körülmények között és lakott területen nem engedem el, akkor másban is lehetne annyi, hogy a támadó, más kutyákat hergelő kutyáját pórázra rakja.


Szóval: mit lehet csinálni az ilyen idiótával?



2020. márc. 17. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

paprika vagy bors spray és képen fújni a támadó kutyát, ha gazda kötözködik akkor azt is.

A kutya megfogja jegyezni hogy hozzád ne menjen oda mert csípni fogja valami ami tőled jött. Elfog kerülni.

Esetleg videózd le és jelentsd fel.

2020. márc. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

"4. § (1) Az állattartó köteles gondoskodni, hogy az eb közterületre felügyelet nélkül ne juthasson ki. Közterületen ebet csak pórázon szabad vezetni. Játszóterek területére ebet bevinni pórázon vezetve is tilos.


(2) Támadó, kiszámíthatatlan természetű ebeket közterületen szájkosárral kell ellátni. Az eb által okozott sérülésekért az állattartó tartozik felelősséggel."


Jelentsd be a rendőrségen.

2020. márc. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
Kerüld el. Altalaban mindenki megszokott idoben megy kutyazni … figyeld meg mikor jarnak es olyankor Te ne setaltass, vagy menjetek masfele.
2020. márc. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
En nev nelkul nem jelentenem fel, mert nem tesznek semmit. Viszont amit megtennek, hogy szolnek a koztereseknek, hogy jarjanak ki ellenorizni, sok a poraz nelkuli eb. (Ne ertsd felre, en sem vagyok rosszindulatu, raadasul szinten kutyas, de a paprika/borssorayvel csak azt ered el, hogyha feljelentenek es ugy itelik, hogy Te indokolatlanul hasznaltad, meg te iszod meg a levet...)
2020. márc. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4%

A spray sem rossz otlet, de egyrészt nem sokaknal van ilyen cucc, masfelol meg nem minden kutyát lehet csak ugy lefujni es ha igen, csak szitod a feszultseget.


En kutyámat is fenyegettek mar meg sokkolóval … csak mosolyogtam :)


Kutyas konfliktusok mindig vannak es lesznek is, semmi ertelme beleallni a vitakba.

2020. márc. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Vigyel finom fustolthalat vagy nyershust felkockazva. Tuti leul stb,h azt megkapja.
2020. márc. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Engem nem érdekel ki hogy sétáltat, rengetegen póráz nélkül vannak. De vagy elmennek mellettünk vagy behívhatóak vagy odajönnek szaglászni, játszani. Ezzel nincs bajom.


Azzal van bajom, hogy ha neveletlen a kutya és támad, akkor talán meg kellene kötni. Ennyi erővel nekem is jöhet amikor sétálok egyedül vagy pl.sok idős ember van zsebcirkálóval, azok nem tudják megvédeni magukat, ahogy a gazdik sem a kutyájukat.


Lehet az lesz, hogy legközelebb levideózom. Az enyém meg tudná magát védeni szerencsére és nem is harapta meg, mert jók voltak a reflexeim.


A másfele séta nem opció, mert hosszú az utca, ők mindig itt sétálnak és én is kénytelen vagyok ezen az úton végigmenni, mert itt lakom.

2020. márc. 18. 09:12
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én tennék feljelentést a támadás miatt, plusz jelezném a köztereseknek, hogy járőrözhetnének (most lehet, hogy a vírus miatt amúgy is többet fogják járni az utcát).

Ezen kívül beszerezhetsz ultrahangos kutyariasztót, elméletileg 10m-es távolságról is működik, így megelőzhetsz vele egy esetleges tényleges támadást. Nekem van ilyen, még nem volt szükség erre a funkcióra, de magamnál tartom.

2020. márc. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Probalj meg nem ellensegeskedni a masik gazdival, inkabb kerd meg, hogy bekitsetek ossze a kutyaitokat mert ez nem allapot.


Kutyak erzik a gazdik kozotti feszkot es ezert vannak az indokolatlan kirohanasok. Ez nem tamadas, a tamadasnal a kutyak komolyan osszemennek. Ez csak piszkalodas

2020. márc. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsó! Az első x alkalommal nem voltam ellenséges, szépen megkértem. Ha nekimegy a kutyámnak, akkor már nem tudok nem ellenséges lenni. Ráadásul aki annyira ostoba, hogy nem tudja felmérni, hogy a kutyája nem behívható és támad is (ennek ellenére mégis elengedi), az nem fog érteni a szép szóból, ahogy eddig sem értett.
2020. márc. 18. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!