Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a főbérlő első körben...

Ha a főbérlő első körben nemet mondott egy kutyára, szerintetek lehetetlen valahogy meggyőzni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár hónapja költöztem át egy ismerős albérletébe, és az elején mivel állat nélkül költöztem, sajnos nem lett ez a téma kellően átbeszélve. És most hogy megérett bennem az elhatározás hogy újra kutyás legyek, felvetettem a főbérlőnek hogy mit szólna hozzá.


Biztosítottam róla hogy kisméretű kutyus lenne akit nyilván kellően megnevelnék, és hogy mindenért vállalnám a felelősséget (a berendezés egyébként teljesen a sajátom, tehát alapvetően egy üres lakásba költöztem), illetve hogy a kutya nagyon keveset lenne otthon egyedül, ha mégis akkor is szobakennelbe lenne szoktatva.


Sajnos nemet mondott, az okokra nem tért ki. Szerintetek van bármi amivel meg lehetne győzni? Volt már olyan akinek sikerült?


Előre is köszönöm mindenkinek!


2020. márc. 19. 11:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tartsd tiszteletben, hogy nemet mondott. Az, hogy nem részletezi, hogy miért nem, az ez dolog. Nem kérheted számon.
2020. márc. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%

Ha nem tudod az okát nehéz lesz meggyőzni, ha azokat sikerül kideríteni talán.


Illetve egy ismerősömnek szintén azt mondta a főbérlő, hogy nem tarthat kutyát a lakásban (nekik mielőtt kivette azt a helyet már akkor is volt) így a kutyát titokban tartották ott. Amikor ment a főbérlő ellenőrizni arra a kis időre elvitték a kutyát sétálni.


Aztán egyszer kiderült, főbérlő azt mondta vigyék el a kutyát, vége az lett, hogy mivel a kutya egy évig úgy élt ott, hogy a főbérlő nem is tudta, de panasz nem volt rá szomszédoktól, nem tett tönkre semmit, plusz havi 20.000 Ft-ért cserébe maradhatott a kutya.


Nem feltétlenül követendő példa, sőt titokban tartani elég kockázatos, a leírtak lényegi inkább próbáld meg azt hogy kicsivel/sokkal többet fizetsz havonta, hátha belemegy.

2020. márc. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is, mivel övé a lakás, ha azt mondja nem, akkor tiszteletben kell tartani. Lehet tart attól, h.utánad+kutya után mondjuk nehezebben adja majd ki a lakást pl.a kutya kapar, rongál. Nem tudhatod előre, hogy fog viselkedni. Sok társasházban, panelben nem is lehet kutyát tartani, ha a házirendben benne van.
2020. márc. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%
Patyogj csak, és kiketsz téged is
2020. márc. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

"Sok társasházban, panelben nem is lehet kutyát tartani, ha a házirendben benne van."


A házirend azon része akkor ervenytelen.

2020. márc. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

"A házirend azon része akkor ervenytelen."


Ez jelenleg egy vitatott kérdés. Néhány bíróság azon az állásponton van, hogy nem tiltható az ebtartás házirendben, néhány meg azon, hogy tiltható. Nincs a kérdésben jogegység.

2020. márc. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Mivel a kutya plusz amortizáció a háznak, ezért logikus azzal kezdeni a tárgyalást, hogy több albérletet fizetsz. Úgy már lehet, hogy jobban hajlik a dologra.
2020. márc. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%

Egyáltalán nem vitatott kérdés, rég el lett döntve. Kormányhatározat, alkotmánybírósági értelmezés, kúriai döntés van róla. Mi kell még? Lehet SZMSZ-ben próbálkozni, de teljesen jogszerűtlen.

[link]


Az más kérdés, hogy a kérdező problémájához ennek semmi köze. Én nem a kutya nevelésével hanem kaucióduplázással és plusz bérleti díjjal próbáltam volna meggyőző lenni, de ha már kimondta a nemet, akkor egy ideig célszerű jegelni a témát.

2020. márc. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
Én is adok ki lakást, ha a bérlőm a tudtom nélkül ilyet tenne, kiraknám.
2020. márc. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Viszont itt most nem arról van szó hogy magában a házban lehet e, mert ott nincs tiltva, hanem arról hogy esetleg aki ad ki lakást ha ilyen helyzetben lenne őt mivel lehetne rávenni hogy legalább próbaidőbe belemenjen, vagy aki volt hasonló helyzetben sikerrel járt e.


Amiért nem engedtem el a témát az az hogy egyrészt főbérlővel a szüleink elég jóban vannak, szóval nem az van hogy tönkretenne mindent egy kiskutya én meg fognám magam és szó nélkül eltűnök vagy bármi :D, másrészt tényleg a falakon es a padlón kívül minden hozzám tartozik, és lássuk be azokban egy 3 kgos kutya nem sok kárt tudna tenni, pláne úgy hogy nem is lenne felügyelet nélkül szabadon. Plusz azt gondolom hogy félév alatt volt pár olyan kisebb baj a lakással (a szigeteléssel) amit én teljesen rugalmasan kezeltem, illetve kellően (sőt) meg is van fizetve az albi.

2020. márc. 19. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!