Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idősen érdemes diszpláz...

Mennyi idősen érdemes diszplázia szűrést csinálni, ha később komolyabban futni szeretnék a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Most 9 hónapos. Illetve hátsó lábait befelé rakja, amikor kocog, ez esetleg utalhat valamilyen problémára már most? Mennyibe kerül nagyságrendileg egy ilyen szűrés?
2020. márc. 20. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kiskorában rákérdeztem, mivel a fajtája erősen hajlamos rá, és akkor abban egyeztünk, hogy amíg nincs panasz, fájdalom, nem sántít stb. akkor majd 2 éves korában érdemes ránézni, addig formálódnak a csontok (nagytestű).


Most egy szívféregteszttel egybekötve teljes diszpláziaszűrésen vett részt 24.000-ért (2 csípő röntgen, mindkét lábáról oldalnézetből ugye a térd, illetve 2 gerincröntgen) másfél évesen. Van egy pici gond, de még a megelőzési fázisban vagyunk, már kapja az ajánlott kiegészítőt. De így is ajánlott egy 2 éves kori kontrollt, mert elviekben addig változhat meg a csont. Persze csodák nincsenek.


Várd meg míg teljesen kinövi magát, a nagytestűek sokszor csámpásak növendékként, mert a mancsuk/lábuk aránytalanul nagy a testükhöz képest.


Én várnék vele 1,5/2 éves koráig vele ugyanígy, mert biztosat csak akkor lehet mondani, addig meg úgysem terhelheted meg.

2020. márc. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

9 honaposan az en amstaffom laba is befele allt. Aztan futtattam birkoztattam es megerosodott. Nyers etrenden van. Rendes hal hust es csontokat kapminden nap nywrsen. Tappal mar mehetett volna mutetre.


A testsulyat kellett visszavenni 3 kg-al ,hogy ne santitson. A feherjet vissza kell venni,ha santulos,ugyetlen. Az nem diszplazia. Most is csokkentett halmennyiseget kap ,kulonben santul. Olyankor tul gyorsan nonenk a csontok izmok.

2020. márc. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Diszlazia szureshez altatni kell, hiszen a rontgen felvetelnel nem mozoghat a kutya. Egy eves kora korul mar megnezheto, de altalaban az ivartalanításkor szoktak megcsinaltatni, hiszen akkor ugy is altatva van a kutya.
2020. márc. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

6 hónaposan van lehetőség előszűrésre, majd leghamarabb 1 évesen lehet akár hivatalos szűrést csinálni.


Sajnos nem jó jel a hátsó lábak ilyen tartása. A szülők szűrtek? Mit mond a tenyésztő?

2020. márc. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Előszűrés már 6 hónapos kortól lehet .Minden kutyámat megnézettem 6 hónaposan. Ha látszott valami nüansznyi gond, lehetett tervezetten étrendkiegészítővel, célzott mozgatással javítani. Végleges szűrést 2 évesen csináltattam, bár a fajtámnál 1 évesen elfogadott már a felvétel.

Egyébként nem altatnak, hanem csak bódítanak. Elég nagy a különbség a kettő között.

2020. márc. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

6 honapos, egy eves, aztan evente szoktam ev sziretbi.


40 ezer kb.

2020. márc. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gyepis kutya, az biztos, hogy vizsla-agár szerűség, nyilván nem tudok semmit a szüleiről.
2020. márc. 22. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!