Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyes kutyussal első...

Menhelyes kutyussal első napok, kezdetek?

Figyelt kérdés
Par nap mulva elhozhatok egy fiatal kutyust, dmberi kez nem erintette meg szinte. Ki tudja miken mehetett keresztul. Rengeteg turelemre, torodesre van szuksege. Nagykn fogok igyekezni. Hazban lesz bent. De mikor elhozom, azert csak meg kellene furdetni, de ez egy oriasi sokk lenne. Mit csinaljak! Es a kezdo holmikag hol erdemes megvenni? Fressnapf, Alphazoo, egyeb? Tapokkal, eledellel is tanacstalan vagyok... Es a kullancsirtas meg ilyesmi sem tisztult meg ki igazán. Segitseteek pls!
2020. márc. 21. 00:07
 1/6 Blue-eyed válasza:
79%
Nekem pont ilyen kutyusom volt. Ráadásul még 5 nagyobb kölyökkel nőtt fel, így alig jutott kajához szegény. Az első időkben a fele kajáját eldugdosta a lakás különböző pontjaira :) A lényeg, hogy érezze hogy biztonságban van. Az elején sokat ülj le vele játszani. Vegyél neki olyan játékokat, amit rágcsálhat. Szoktasd a nyakörvhöz. A cuccokat bárhol megveheted. Vidd el állatorvoshoz, aki ha jófej ad majd egy csomó sokkal jobb tanácsot, mint itt bárki.
2020. márc. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csodas valasz. Koszonom. Es a furdetes, biztos raferne, de ha meg felenk lesz?
2020. márc. 21. 00:42
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
A fürdetéssel várj még, amíg kialakul a bizalom. Nem szabad túlsajnálni sem, erre nagyon vigyázz! Te legyél a falkavezér, te jelented így számára a biztonságot. Táplálkozás terén fontos kérdés, hogy eddig mit kapott, mennyi idős, milyen testalkatú, mennyit fog mozogni. Vegyél neki minőségi tápot, de azért 1-1 falat pipihusi, vagy egy jó kis cupákos csont nagy ajándék tud lenni.
2020. márc. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ha hagyja, hogy simogasd, akkor törölgesd át óvatosan tisztító kendővel. Nem helyettesíti a fürdés, de javít a helyzeten, illetve pont tegnap láttam egy oldalon száraz kutya sampont. Azon gondolkodtam, hogy ki a fenének kell olyan, de végül is neked jól jöhet.

:)

Milyen jellegű a kutyus?


Nekem most van az első kutyám, és bár ő nagyon kedves és okos kutya, sokszor nagyon elkeseredtem, hogy nem úgy akarnak sikerülni a dolgok, ahogy szeretném.

Egy mentett kutyussal ez biztos többszörösen így van, szóval próbálj nem elkeseredni és légy nagyon türelmes. És amúgy nagyon szép dolog, amit teszel. Ha néha majd meg kell szidnod, ne legyen bűntudatod, mert kell neki a fegyelmezés is, hogy boldog és kiegyensúlyozott legyen.


A fressnapfban vettük az első cuccokat, de én áttértem a zooplus nevű oldalra. 15 kgos kutya kajákat rendelek, amit ingyen hoznak ki és mindig megtetszik egy játék is. Amikor olyat vettem, ami nem tetszett, kijött érte a futár és visszaadták a pénzt. Nagyon szeretem azt az oldalt.

Normálisan 2-3 nap alatt megkapom a rendelés, most a vírus helyzet miatt ez kiszámíthatatlanabb lett.

2020. márc. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom. Kedves 4-es,szuper ez az attorleses vagy szarazsamponos otleted. Nagyon koszi. Megnezem a zooplust is. Minden jot.
2020. márc. 21. 06:39
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Legelőszor orvoshoz vidd el, kapjon féreghajtót, kullancs és bolhaírtót és kezd el az oltási programját!


Utána pedig adj neki időt! Ne kergesd, ne erőltss semmit. Viszont annyit érdemes bevezetni, hogy kézből, vagy legalábbis hozzád közel kap enni. Ha kézből nem veszi el, akkor kidobod neki a falatot egyre közelebb és közelebb. Az első hónapokban ezzel nagyon jól meg tudod alapozni a bizalmát.

2020. márc. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!