Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne meggyőzni?

Hogyan lehetne meggyőzni?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy az egész család szeretne egy kutyát venni, viszont apukám csak rottweilert, mert szerinte csak az a házörző. Eddig 2 kutyánk volt, mindkettő rottweiler, viszont én nézegettem, szerintem a golden retriever, boxer, vagy egy labrador is tök jó választás lenne. Szerintetek hogyan lehet meggyőzni őt, hogy most másra essen a választás?

2020. márc. 22. 09:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha csak házörzésre kell ne legyen kutyátok! Arra ott van a riasztó rendszer...
2020. márc. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Hazorzonek: Orosz orkutya, Kaukazusi es a hihetetlen KAJ valo (persze a Rottweiler is jo valamire, mint a Nemetjuhasz).

Amiket felsoroltál, inkabb csaladi kutyaknak hasznaljak oket, pedig leginkabb vadasz fajtak.


Hogy gyozzetek meg? Egyszeruen mondjatok meg, hogy masfajta kutyát szeretnetek.

2020. márc. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha az őrzés a fontos, akkor riasztó, kamera.

Ha családi társat akartok, akkor bármilyen fajta jó.

Ha olyat akartok, ami őriz is valamennyire, akkor a rottweiler jó ezek közül csak.

Komolyabb őrzésre pedig a pásztorkutyák jók (kuvasz, kau, káj, komondor, stb.)

2020. márc. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Golden, labrador azok körbenyalják a betörőt, ezek családi kutyák, egyáltalán nem "házőrzők".


Egyébként az, hogy legyen "házőrző" az miben merülne ki? Az én kutyám egy abszolút barátságos, nyalizós kis eb - ha ott vagyok. Amúgy tisztességesen ugat, jelez, véd, őrző-védőre is jártunk, mert alkalmas lenne rá, annak ellenére, hogy a fajtája nem éppen erre lett kitalálva. De ez ugye a kutyától is függ.


Te/ti miért akartok másik fajtát? Ha nincs konkrét igényetek, akkor minek kell másik fajtát keresni? Legyen roti, vagy menhelyes, vaagy még esetleg a hovawartot tudom ajánlani, kicsi rotis a kinézete, házőrzésre alkalmas, de nem roti.

2020. márc. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igazából igen, olyasmit szeretnénk ami családcentrikus kutyus, viszont azért őrzi is a házat. Utolsó válaszolónak: azért szeretnénk másat, mert még nem volt rottweileren kívűl semmi, és meg szeretnénk nézni hogy mennyire illik hozzánk, persze minden kutyát szeretünk, csak olyan is jó lenne aminek mondjuk nincs akkora szőre :D Kicsi vagy nagy igazából bármelyik jó, mert van egy nagy udvar, sétáltatni is tudjuk vinni meg minden
2020. márc. 22. 11:05
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem személyszerint nem annyira fontos hogy őrizze a házat, de ugye szüleimnek igen. Én már gondolkodtam egy beagle-n saját kutyusnak, mert nagyon szeretem őket, több barátomnak is ez a fajta van és nagyon szerethetők :)
2020. márc. 22. 11:08
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

Egy hatalmas es jol nevelt pasztorkatyanal jobb nincsen a kerek egy Vilagon, csak nem egyszeru a tartasa.


Kozeptermetuek harciasabb fajtak es sokkal tobb is velük a problema.


Kiskutyak nagyon aktivak es hangosak. Viccbol tartjak oket es csak szeretgetni jok.

2020. márc. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy belgám és egy németjuhászom van, de a ház őrzésére kamerát tartok és a távfelügyeletnél szóló riasztót. Ma már baromi könnyen lehet hatástalanítani egy kutyát, fajtától függetlenül.


Egyébként az a kérdés, hogy ki foglalkozik alapvetően a kutyával, ki neveli, sétáltatja, eteti, fedezi a költségeit. Ha apukád és ő rotit szeretne, akkor olyanja lesz.

2020. márc. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Költségeket szüleim, de zsebpénzből én is beszállok ha olyan van. Sétáltatni igazából mindhármunk, de inkább én most hogy több szabadidőm van, etetni is mindenki, meg úgy az alapvető dolgokat mindhármunk :)
2020. márc. 22. 12:06
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

A felsoroltak kozul a roti orzo vedo. Az gyonyoru kutya! Az is szeretni fog,mint egy golden. Tudsz vele birkozni,jatszani,futni jarni,kirandulni.


Legyen bennt a hazatokban,akkor lesz csaladcentrikus. Ha kirakjatok kerti disznek,egy kutya se lesz csaladcentrikus....

2020. márc. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!