Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbefogadnátok egy staffit...

Örökbefogadnátok egy staffit 3. kutyának?

Figyelt kérdés

Van már 2 kutyám. Ők abszolúte jól kijönnek másokkal, mindketten ivartalanok, egy fiú egy lány. Sokat járunk kutyás közösségbe, kutyás rendezvényekre.

Viszont beleszerettem egy menhelyi staffi szerű mixbe. Lenne kapacitásom 3.kutyára, de mindenféleképpen olyat szeretnék, aki jól kijön más kutyákkal, volt már olyan kutyám, aki domináns volt, tipikus alfa, a megszokott falkával jól kijött, de sétánál például egy ideig szagolgatott, a testhelyzetéből látszott, hogy feszült, utána pedig harapott. Nem akarta megölni a másik kutyát, simán csak azt akarta, hogy hagyják békén. Szóval már van tapasztalatom problémás kutyával. Viszont mint írtam, mindenféleképpen olyat szeretnék, akivel járhatok kutyás közösségbe mindenféle ilyesmi félelem nélkül. Persze tudom, hogy bármelyik kutya lehet agresszív, de valahogy csak több agresszív staffival találkozik az ember, mint mondjuk vizslával. Szóval a menhelyen, ahol "kinéztem" azt írták, hogy nem tesztelték kutyákkal, de nem igazán érdeklődik irántuk. Ti így elhoznátok? Nyilván elvinném először a sajátjaimat ismerkedni, illetve megkérném egy kiképző ismerősömet, hogy jöjjön velem, hátha együtt okosabbak lennénk. Szerintetek bevállalhatom? Ha nem rehabilitálhatatlan, akkor abba is belemennék, hogy rehabilitálom, de azért egy durván támadó kutyával ez nem teljesen lehetséges 100%-osan (szerintem).


2020. márc. 23. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha van rá kapacitásom, akkor simán :)


Bár nekem egyelőre nincs kutyám, de a kolléganőmnek van macskája. A menhely, ahonnan elhozott egy másikat is, vállalta hogy egy hónapon belül visszaveszi a cicát, ha nem sikerülne őket összeszoktatni.


Szerintem a többi menhely is vállal ilyet, kutyákkal.


De nem hinném, hogy gond lenne - a staffi is csak kutya, szociális lény, biztos összeszokna a másik két négylábúval :)

2020. márc. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Én nem hoznék haza semmilyen bull típusú kutyát. Menhelyen önkénteskedem, van ott is belőlük egy rakat, a "kedvenceim" is főleg azok. Az önkénteskedés miatt sokszor láttam, hogy milyen, ha nekiugranak egy másik kutyának(nem is feltétlen ők kezdeményeznek általában), az életben pedig azt, hogy átlag kutyatartók hogy viselkednek, ha szembejön velük az utcán.

Már csak a rosszalló tekintetek miatt sem hoztam (még) haza ilyen kutyát.

Ennek ellenére, úgy gondolom, hogy simán vállalható, vágj bele, vidd el egy körre a sajátaiddal és ha minden rendben, akkor próbahét majd örökbefogadás.

Kutyasulit mindenképp ajánlom, mert a hírének köszönhetően szerintem ezek a fajták nem tehetik meg, hogy ne jöjjenek vissza első szóra. Ha odafut egy kutyához egy uszkár, nyomában egy Fifi gyere ide!-t ordibáló gazdival, azt max megmosolyogják, ha egy bull, akkor a kutya gazdája befeszül, átadja a kutyájának, aki simán lehet, hogy a bullon vezeti le, ő visszatámad és kész a baj...

2020. márc. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Menj el, ismerd meg. A staffik sem lehetetlen esetek, de neked kell látni, mit tudsz bevállalni. Ne arra alapozz, hogy "jajj úgyse lesz baj" vagy "úgyis visszaveszi a menhely".
2020. márc. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod, hogy mit tudsz bevállalni. Azt most mindenképp kalkuláld bele, hogy a kutyasulik is leálltak, nincs oktatás (max interneten keresztül, de az más, mint személyesen). Én nem vállalnék bull típusú kutyát, mert nem passzolnak hozzám, és más típusú kutyákat kedvelek, nincs akkora fizikai erőm, hogy baj esetén le tudjak fogni egy ilyen kutyát. Látok jól nevelteket, meg problémást is, akit a kutyámmal együtt nagy ívben kerülni kell, mert a gazdi sem tud bánni vele megfelelően.
2020. márc. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Nekem vasarol staffordom van Budapesten. Itt ez az elsoszamu kedvenc kutyaja az embereknek. Napi 5 dicseretet kap idegenektol. Imadjak.


Az a fontos,h az az egyed mennyire dominans stb. A ket meglevo kutyad vidd el es semleges teruleten engedd ossze oket eloszor egyenkent porazon. Mar ugy latszik,h megvan-e a a szeretet.


A csaladtagommal igy vettunk ki sinterrol egy pitbullt,h legyen baratja a csaladban,akivel gyakran jatszik. A pit sokkal gyorsabban tanul,felelossegteljesen fut velem poraz nelkul,mig a sajat kutyam meg elkoborolgat sundisznozni.



Neked azt kell megnezni,h hogy viszonyulnak egymashoz a kutyak! Egy baratnomnek ket staffordja van (fiu es lany),3 eves a fiu,a lany 1 es most fogadott orokbe egy huskyt par honapja ,most meg egy spiccet. 4 kutyaja van egy lakasban itt Budapesten.


Szoval siman!!



Az en staffim soha nem kezdemenyez verekedest. Mas kutyakszoktak,o belemenne a verekedesekbe mindig,de en leallitom es elmegyunk onnan gyorsan. Csodalatosan kedves kutya.


Mindig magat az egyedet nezd.


A felos kutya kezdemenyez mindig verekedest. Egy staffirdtol meg ne vard,h az o adottsagaival majd az elszenvedett serulest amasik kutya buntetlenul megussza:D



A sinteres pitunk is ilyen. Nem kezdemenyez soha. De ha vele akarnak verekedni,kial magaert. Persze mi latjuk mar a masik kutya oda se er hozza ,h lesz-e verekedes es elhivjuk/elmegyunk onnan vele.


A bull kutyak(pit ull,amstaff) nagyon higgadtak egy vadaszkutyahoz (vizsla,foxi,golden..) kepest es szepenteljesitenek parancsot tomegben is,megbizhatoak.


Attolfugg mulyen a vervonala a kinezett kutyadnak.

Nagyon nagy a megfelelni akaras amenhelyi kutyakban! Ha jutfaatta tanitod. Illetve mindig seta/futas elott otthon falatta atismetled a parancsokat,utana meg fogja csinalni kinnt is poraznelkul. (Jarmu mentes ovezetben engedjuk oket poraz nelkul,autoknal atb soha)

2020. márc. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy tipp:Fogadd örökbe ideiglenesen, tehát legyél az ideiglenes gazdája de azért közöld a menhellyel ha minden pöpec akkor teljesen is örökbefogadnád. Sokan csinálnak ilyet egy próbaként hogy mennyire illenek össze az adott kutyával és a már meglévő kutyákkal hogy viszonyulnak egymáshoz.
2020. márc. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a menhelyen, hogy milyen a habitusa a kutyának! Ha nem messze laksz, akkor pár alkalommal menj el (ha van most rá lehetőség) és sétáltasd meg, ismerkedj vele, megnézed milyen helyzetben hogy reagál.


Az ideiglenes örökbefogadás nem rossz ötlet, legalább megnézed hogy jön ki az otthoniakkal.


Nekem van egy mentett staffim, ő az, aki körbenyal mindenkit az utcán is, aki nem elég gyors. :D

2020. márc. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igazából ahogy én tapasztaltam, 2 táborra lehet őket osztani. Vagy alapból támadnak minden kutyát vagy csak saját magukat védik meg, de akkor valószínűleg a másik kutya húzza majd a rövidebbet.

Van egy olyan Staffi a környékünkön, akit gyepmesteri telepről hoztak el, akár az is lehet, hogy harcoltatták. Ő támadna mindenre, emiatt szájkosárral is viszik. Egyébként jól képzett kutya, alapból nem vesz tudomást más kutyákról, de ha véletlenül valamilyen kutya odarohanna hozzájuk, akkor nem biztos, hogy túlélné a találkozást.

Először mindenféleképpen házhoz járó kiképzőt hívnék, a kutyasuliban annyira nem"hiszek". A legtöbb kutya tök máshogy viselkedik suliban, mint alapból otthon.


Ha valakinek van még tapasztalata, jótanácsa, szívesen elolvasom :)

2020. márc. 23. 14:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én személyes tapasztalatom: kutyákat nagyon szerető, szociálisnak mondott staffordot fogadott örökbe a családom, egy beagle kutyával élt náluk, aki a szomszédtól önként "költözött át" hozzájuk akkoriban. Soha semmi probléma nem volt velük. Aztán nekem is haza kellett költöznöm a 2 kutyámmal. Ezután majdnem 2 éven (!!) át nem volt konfliktus a kutyák között, az enyémek megadó, konfliktuskerülő természetűek egyébként, és sok ideiglenes kutyával éltek már előtte együtt. Aztán egyik reggel eszeveszett kutyasikolyra ébredtem: az egyik kutyámról úgy kellett lefojtanom a staffordot a saját kezeimmel, mert másként nem engedte el. Onnantól vele szeparálva voltak szigorúan, illetve ha senki nem volt otthon, akkor mindenkitől külön volt a staffi. Pár hét múlva már a másik kutyámat maracongolta, mikor nem voltam otthon, annyi volt a szerencséje, hogy amíg anya próbálta a sraffit lefogni, az enyémnek sikerült kiugrania az utcára. Képtelen volt leállni a támadással, amik számunkra a semniből jöttek.

Mi megtanultunk együtt élni ezzel, a staffi csak akkor van más kutyákkal együtt, ha őt kezelni tudó is van éberen otthon, és gondtalanul játszik más kutyákkal, többek között az én kettőmmel is, akiket megpróbált előtte megölni. Bár több hónap munka volt vele, hogy az enyémek kiheverjék a támadásokat, és nyissanak felé, de így, hogy nincs falkában a családi staffi, csak kontrollal bandázik, már 5 éve játszhat, sétálhat szabadon más kutyákkal.

2020. márc. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!