Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák (legalábbis egyikük...

A kutyák (legalábbis egyikük biztos) ugatnak egyet, amikor apám megérkezik. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

3+Fsz, tehát mondhatni 4 emeletes tégla lakásban élünk. A kutyák már azt tudják, amikor apám leparkolni készül, tehát alig gurult a ház elé. Éjjel 11-fél 12 körül szokott jönni. Az az egy ugatás is hallatszik másnál. Nem figyelhetek mindig az ablaknál, de ha meg is tenném, a gazdi iránti szeretet-izgatottság kombó felülkerekedne és magasról tojnának rá.


Az előbb voltunk lent, apám is begurult, mert átadott nekem felvágottat, ha már a ház előtt jött el. Dexter nevű kutyám imádatának tárgya apám, és már hagyták el néhányszor, került másik gazdához, így nála ez a kialakult kötődés nagyon erős. Amikor elgurult, nyüszögni meg néhány vékonyabb ugatást csinált. Megyünk a bejárati ajtó felé, és hallom legfelül egy alaktól, aki kihajolt egy kicsit az ablakon, hogy lényegében két kutyával egy lakásban, hangosak (pedig ez pont kint volt, és más kutyák is hallatják a hangjukat olykor, én is hallom). Megjegyzem, a közvetlen szomszédoknak nincs bajuk, de aki kettővel mellettünk van, az is kedveli a kutyáinkat. Az aki beszólt-leszólt, a feleségével (részegen?) szinte minden este ki lehetne hívni rájuk a rendőrt, úgy ordibálnak egymással, és gyerek is van, aki ezt mindig hallgatja.


Mindenesetre mindig rájuk szólok, mert le szeretném szoktatni őket, csak nem tudok hirtelen reagálni.


Mit tegyek?


Egyébként nem ugatós kutyák ezen kívül, nem ugatnak mindenen-mindenért, ez mindkettejüknél szempont volt, mielőtt idekerültek.



2020. márc. 24. 20:23
 1/2 A kérdező kommentje:
Ó és nem titok, apám a domináns, én még mindig próbálkozok, de addig jutok mindig, hogy ül. A "nem" szó apámnál működik, mint kb minden más parancs, de én még mindig próbálkozok dominánsabb lenni...
2020. márc. 24. 20:25
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Sokat kell gyakorolni azt a szituációt, hogy apukád elmegy a házatok előtt, de nem megy be a lakásba. Mást nem igazán tudtok tenni, meg hát szerintem nem is kell.
2020. márc. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!