Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek bekössem, vagy...

Ayvonka kérdése:

Szerintetek bekössem, vagy hülyeség? Ebcsont beforr? (képpel)

Figyelt kérdés
A kép: [link] A tacsimon azt vettem észre, hogy sántít. Megnéztem, mert nagyon nyalogatta, és azt láttam, hogy vérzik a bal mellső lábán a "hüvelykujja" (tappancsa mögötti rész) Tippelgettünk, hogy mi lehet az, de a végén annyiban maradtunk, hogy biztos rosszul esett rá, vagy megbotlott. Ez délelőtt volt, de az a baj, hogy még mindig vérzik. Nem erősen, de azért látszik, hogy jön ki belőle. Ti bekötöznétek? Vagy milyen itthoni praktikát tudnátok erre? (mivel állatorvost nem hívunk most) Esetleg megelőzés? Előre is köszönöm a válaszokat.

2020. márc. 26. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit szeretnél megelőzni?

Miért nem hívjatok fel az orvost?


Betadine, kék Lukács kenőcs és mehet rá egy nem túl szoros kötés, hogy na nyalja ki.


Hajlamosak annyira nyalogatni a sebeiket, hogy megakadályozzák a véralvadást és a gyógyulást.

2020. márc. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! A koronavírus miatt nem hívjuk ki. Remélem megérted. És azt szeretnénk megelőzni, hogy kikezdjék a mancsát dolgok, de szerintem az lehetetlen, mindig kolbászol az udvaron, bolondozik. És ksözönjük szépen a tanácsot :) Biztosan kipróbálom mindjárt.
2020. márc. 26. 15:21
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mossetek be. Utcara kutyacipo legyen. De ne egesz nap legyen az rajta,mer nem engedi a aebet lelegezni es gyogyulni.

Tartsd bennt a kutyat,mert a nedves foldon fuvon felazik a kotes es sose gyogyul meg.

2020. márc. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen talpsérülést az orvos sem tudja kezelni. Ezeket sajnos nagyon még varrni sem lehet, így (bár egyébként mindig az orvost javaslom) amúgy is feleslegesen vinnéd el vagy hívnád ki.


Fertőtlenítsd le és gátold meg a kutyát abban, hogy szétnyalja. Én zoknit szoktam a lábukra rakni, ha kell.

2020. márc. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!