Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Egygazdás"kutyafajták? Tehát...

"Egygazdás"kutyafajták? Tehát olyanok ak a gazdihoz hűek, nem agresszívak, de nem bratyiznak mindenkivel?

Figyelt kérdés
2020. márc. 26. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Csivava. Viccen kívül. Csivaváim vannak és az utcán nem barátkoznak, az ismerősöknek viszont örülnek. A házat őrzik (méretükhöz mérten persze), mindent jeleznek. Az utcán a gyanús alakokat is megfigyelik (részeg, csuklyás férfi stb). Nagyon ragaszkodóak, mindenhova követnek, eszükbe nem jutott soha lelépni.


Mudiról olvastam még hasonlókat. Németjuhászok között is van sok egygazdás. Én is az ilyen kutyákat preferálom.

2020. márc. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mudim van 10 éve. Még a mezőn is csak úgy tudjuk megfuttatni, ha a férjemmel a mező 2 végén megállunk, és hívogatjuk oda-vissza :)) . Mert különben el sem mozdul mellőlünk. Ki nem menne a nyitott kapun, és csüng a szavainkon. Nagyon okos kutya. Egyedül tanítottam (ül fekszik helyben marad, út szélén leül stb)


Nem bratyizós, haverkodós fajta, sétakor is rám figyel.

Jó házőrző. Néha túl jó :)

2020. márc. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kuvasz is nagyon egygazdás.
2020. márc. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!