Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám elérni, hogy...

Hogyan tudnám elérni, hogy minden helyzetben nyugott legyen kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves pit bull szuka kutyuskám,aki rendkivül szeretre méltó és barátságos mindenkivel. Makacskodni szokott,vicsorít ha nem tetszik neki valami,de ha erélyesen rászólok abbahagyja. Ételét nem félti a családból bárki elveheti tőle,viszont ha műcsontot kap azt védi mindenkitől,rám is morog,de természetesen elveszem tőle és leszidom. A másik problémánk az orvos....Tavaj ivartalaníttatuk,elötte semmi baj nem volt a dokinál,viszont utána szinte megvadul az orvosnál,ketten fogjuk le,hogy meg tudják vizsgálni. Pont tegnap kapott oltást,rendkívül agrasszíven viselkedett,pupillái kitágultak és vérben forgott a szeme.

Már keresek kutya iskolát,de sajnos a környékünkön eddig még nem találtam.


2020. márc. 26. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Orvosnál nem igazán lesz nyugodt a kutya, főleg ha már így viselkedik,ezt kutyasulival sem lehet orvosolni.Valószínűleg félelemből csinálja.


Mondjuk már az gáz,hogy rátok vicsorít ha valami nem tetszik neki.


Falkasorrenden érdemes lenne változtatni,mert nem úgy tűnik,hogy te vagy a főnök.


Az,hogy egy kutya minden helyzetben nyugodt és szófogadó legyen,azt már KÖLYÖK KORBAN KELLETT VOLNA szocializálni,tanítani stb 2 évesen már egy kialakult jellemmel,viselkedéssel,természettel igen nehéz lesz.


Kutyasulit érdemes lenne felkeresni,viszont orvosnál lévő agresszión nem fog változni,szerintem.

2020. márc. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ezért nem kéne pitbull/amstaff minden idiótának.
2020. márc. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2.kérdező! Köszi a dicséretet,de nem az első pitem. Vele egy kicsit nehezebb ,mint az előzöekkel volt,dominásabb a többinél,de tudom kezelni a helyzetet a vicsorítás is csak dac nála,amint rászólok abba hagyja! A fő probléma a dokinál van...
2020. márc. 26. 19:04
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Köszi a tanácsokat.8 hetes korától velünk van,mindig is nyugott,sose romboló kutyus volt. A vezér szerepet tényleg szeretné átvenni,de minden esetbe megadja magát,sőt aztán jön puncsolni...

2020. márc. 26. 19:07
 5/7 A kérdező kommentje:
A 2-es válaszoló nem kérdező :D
2020. márc. 26. 19:09
 6/7 anonim válasza:
58%
taxidermizáld
2020. márc. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!szerintem ne kutyasulit keress,hanem kutyatrénert aki házhoz jön,nekünk is ugyanijen problémáink voltak 1 éves labradorral,ha csinálod amit a kiképző mond és heti egy kétszer eljér hozzátok fél év alatt nagyon könnyen megtanítható igazából bármire a kutya😁
2020. márc. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!