Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Hogyan tudnám elérni, hogy minden helyzetben nyugott legyen kutyám?

Van egy 2 éves pit bull szuka kutyuskám,aki rendkivül szeretre méltó és barátságos mindenkivel. Makacskodni szokott,vicsorít ha nem tetszik neki valami,de ha erélyesen rászólok abbahagyja. Ételét nem félti a családból bárki elveheti tőle,viszont ha műcsontot kap azt védi mindenkitől,rám is morog,de természetesen elveszem tőle és leszidom. A másik problémánk az orvos....Tavaj ivartalaníttatuk,elötte semmi baj nem volt a dokinál,viszont utána szinte megvadul az orvosnál,ketten fogjuk le,hogy meg tudják vizsgálni. Pont tegnap kapott oltást,rendkívül agrasszíven viselkedett,pupillái kitágultak és vérben forgott a szeme.

Már keresek kutya iskolát,de sajnos a környékünkön eddig még nem találtam.

márc. 26. 18:29  Privát üzenet  

A válaszok

Orvosnál nem igazán lesz nyugodt a kutya, főleg ha már így viselkedik,ezt kutyasulival sem lehet orvosolni.Valószínűleg félelemből csinálja.

Mondjuk már az gáz,hogy rátok vicsorít ha valami nem tetszik neki.

Falkasorrenden érdemes lenne változtatni,mert nem úgy tűnik,hogy te vagy a főnök.

Az,hogy egy kutya minden helyzetben nyugodt és szófogadó legyen,azt már KÖLYÖK KORBAN KELLETT VOLNA szocializálni,tanítani stb 2 évesen már egy kialakult jellemmel,viselkedéssel,természettel igen nehéz lesz.

Kutyasulit érdemes lenne felkeresni,viszont orvosnál lévő agresszión nem fog változni,szerintem.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont márc. 26. 18:45 Privát üzenet
Ezért nem kéne pitbull/amstaff minden idiótának.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 49%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont márc. 26. 18:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

2.kérdező! Köszi a dicséretet,de nem az első pitem. Vele egy kicsit nehezebb ,mint az előzöekkel volt,dominásabb a többinél,de tudom kezelni a helyzetet a vicsorítás is csak dac nála,amint rászólok abba hagyja! A fő probléma a dokinál van...

# 3/7Időpont márc. 26. 19:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kedves első!

Köszi a tanácsokat.8 hetes korától velünk van,mindig is nyugott,sose romboló kutyus volt. A vezér szerepet tényleg szeretné átvenni,de minden esetbe megadja magát,sőt aztán jön puncsolni...

# 4/7Időpont márc. 26. 19:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A 2-es válaszoló nem kérdező :D

# 5/7Időpont márc. 26. 19:09 Privát üzenet
taxidermizáld

A válasz 40%-ban hasznosnak tűnik.
# 6/7Időpont márc. 26. 19:15 Privát üzenet
Szia!szerintem ne kutyasulit keress,hanem kutyatrénert aki házhoz jön,nekünk is ugyanijen problémáink voltak 1 éves labradorral,ha csinálod amit a kiképző mond és heti egy kétszer eljér hozzátok fél év alatt nagyon könnyen megtanítható igazából bármire a kutya😁

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont márc. 26. 19:35 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Álló helyzetben hogyan tudom elérni hogy fűtsön?
Mit tegyek, ti mit tennétek egy ilyen helyzetben? Hogyan lehetne elérni azt, hogy legalább legyen egy találkánk?
Miért jó ez a mai politikai helyzetben, hogy az emberek még 30 évesen sem tudnak szinte semmit sem elérni önerőből, szülői segítség nélkül?
Milyen edzéssel/-ekkel lehet egy olyan fizikumot elérni, amivel szinte minden helyzetben megállnám a helyem (utcai bunyó, késes támadás stb. ) Magyarán hogyan lehetek kemény ellenfél?
Ha egy orvos hibázik, akihez privát járunk, de nem akarok perelni, akkor hogyan lehet elérni, hogy legalább a műtéttel, utazással és egyéb dolgokkal járó költségeket térítse?...
Hogyan lehet azt elérni egy fiúnál hogy ő tegye meg az első lépéseket ilyen helyzetben? (bőv. Lent)

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!