Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ingerek hozzadasa? Ugatas...

Ingerek hozzadasa? Ugatas megszokasa?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ti hogyan szoktattatok hozza kutyatokat az ugatashoz? Az a helyzet, hogy amikor nincs teruletvedo kutya a kozelben, teljes figyelemmel van felem a kutyam. Azonban ha hirtelen sok kutya kezdi el ot ugatni (hazorzok, mi csak setalunk az utcaban) akkor menekulni akar. Tudom, hogy ezt ugy kene megoldanom, hogy ott maradok es ott treningezek hogy szokja a hangoka/szituaciot. Itt inkabb nekem kene batorsagot gyujtenem, mert felek, hogy a szomszedok agyara fogok menni...hogy oldottatok meg ezt a helyzetet? Nem foglalkoztatok masokkal, csak csinaltatok ami nektek/ es a kutyatoknak/ szukseges? Nem ismerem oket, tehat ha beallitanek hozzajuk hogy “bocsi, itt ugattathatom a kutyadat amig az enyem megszokja?” szituacio elegge furcsa lenne...

Viszont nagyon meg kene szoknunk ezt a kornyezetet.

Koszonom a valaszokat!:)



2020. márc. 26. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell nekik szóllni, az utcán bárki tartózkodhat, nem kell mások engedélye. Próbáld meg kizárni a külvilágot, hogy mit gondolnak rólad, ha azt mutatod, hogy nagyon sajnálod és szerinted is túlzás amit csinálsz, hamarabb be fognak szólni.


Elégedj meg először a kis lépésekkel is, ne akard az egész problémát az első alkalommal az első kapunál megoldani, had jusson másnak is :P


Nemrég került hozzám egy felnőtt kutyus, ő nem menekült, hanem le akart állni balhézni. Többször is előfordult, hogy mikor rászóltam, a másik kutya is elhalgatott :)

2020. márc. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi! Akkor igy jartak.😁 Sok oromot a kutyushoz!
2020. márc. 27. 05:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Setalj vele,mintha mi se tortent volna
2020. márc. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem akarom hogy a húzás rögzüljön benne. Nem hiszem hogy jó ha a szép sétát ugyanúgy kezelem, mint amikor rohanna..:S Az addig oké, hogy én ugyanolyan nyugodtan viselkedek, de ez ilyenkor nem érdekli, nincs rá hatással az én nyugodtságom.
2020. márc. 27. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!