Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felelőtlenség lenne most...

Felelőtlenség lenne most örökbe fogadni menhelyről felnőtt kutyát?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam a karantén miatt jobban megismerhetnénk egymást az elején és sétálni a kijárási korlátozás mellett is lehet járni. Hátránya viszont az lehet hogy amikor majd minden visszaáll a normálisba a kutya megszokja hogy mindig itthon vagyok. Ti mit gondoltok?
2020. márc. 27. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Jo otlet!!! A menhelynel barmi jobb egy kutyamak szinte.
2020. márc. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem felelőtlenség, sőt. Az első hetekben érdemes is otthon maradni vele, csak tudatosan dolgozni kell azon, hogy időnként legyen tőled elszigetelve. Akár másik szobában, akár az udvaron ha van (vagy te mész az udvarra tenni-venni és a kutya marad bent) , ha boltba mész az is jó lehet, a lényeg, hogy szokja az egyedüllétet.

Nekünk is felnőtt korában lett egy menhelyesünk, de mi elrontottuk. Szeparációs szorongás alakult ki nála, mert anyósjelöltnél laktunk aki mindig otthon volt így a kutya sosem volt egyedül. Éjjelre volt csak a folyosóra kizárva, ott volt a fekhelye és mivel egész álló nap volt valaki vele, gyorsan rászokott, hogy reggelre telerakta szeretetcsomagokkal és pisitócsákkal a helységet. Rájöttünk, hogy ha beengedjük magunkhoz a szobába akkor nem áll fenn ez a gond, viszont sajnos egyből visszatért amint akármilyen oknál fogva egyedül maradt a kutya. Kutyaiskolával sikerült végleg megszüntetnünk a problémát.

Ha fokozatosan beépítesz az életetekbe hosszabb-rövidebb egyedülléteket az új jövevény számára, akkor nem fogsz a mi hibánkba esni :)

Sok sikert!

2020. márc. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
A legjobb időpont! Életet is mentesz vele!
2020. márc. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%

Ha anyagilag fel vagy rá készülve, akkor szerintem is jó ötlet. A szeparációs szorongás lehet, hogy kialakul majd nála, ha visszaáll a rend, de ez is orvosolható. :)


(hatalmas pacsi, amiért felnőttet akarsz befogadni<3)

2020. márc. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem halaszd el, mert a gondozóval megfertőzhetitek egymást. Minél inkább az otthon maradást kell megcélozni. Állatorvoshoz is el kellene majd menned, kozmetika is lehetséges, ezek mind nagyon nem jók most.
2020. márc. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem felelőtlenség! Mi is befogadtunk egy felnőttet és nagyon jól viselkedik! Akit örökbe fogadsz, na ő is nagyon örülne!
2020. márc. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó ötlet. Végül, hoztál ki kutyust menhelyről?
2020. ápr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!