Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 8hónapos szibéria...

Van 1 8hónapos szibéria huskym, de magyon nagyon rossz! Rengeteg kárt csinál! Nagyon ugrál ránk mit tegyek?

Figyelt kérdés
babát várok és még a hasamba is ugrál, ma pl megvettük az új slagot és puff szétrágta!! Nagyon dühít! Őt a haláltól mentettük meg és 3hós kora óta van itt.mindent megtettünk érte.oltás csipp márkás táp de iszonyú neveletlen kérlek segítsetek,nem akarom elajándékozni ő igaz barátom és imádom csak már szomorú vagyuk és tanácstalan plusz félek is.
2020. márc. 27. 18:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem tettetek meg mindent. Ha nem neveled és fárasztod le a kutyát, akkor bizony ilyenné válik... Nem a kutya rossz, hanem ti foglalkoztok vele keveset. A huskyknak meg aztán tényleg kell a fárasztás.
2020. márc. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit ráköltöttetek ahelyett többet ért volna ha inkább csak normálisan megnevelitek kevés pénzből...
2020. márc. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
sokat foglalkozunk vele...de azért más dolog is van.....és ha lenne egy kis barátja lehet jobban érezné magát??
2020. márc. 27. 18:40
 4/29 A kérdező kommentje:
tanítottam én sokmindenre de addig csinálta míg volt hozzá kedve :(
2020. márc. 27. 18:41
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1 kutyával sem bírtok, akkor miért lenne jobb 2 szerinted? Mennyit és mit foglalkoztok vele napi szinten? Sétálni hányszor viszitek és mennyi időre/távra?
2020. márc. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Biztos attól lett ilyen, mert olyan sokat foglalkoztatok vele...


Az oltás, ami alapvető, a chip, ami alapvető, a "márkás" táp(képzelem milyen lehet) ami létszükséglet a minden? Hol hallottatok olyat, hogy egy kutyában tudatosul, hogy "de jó, megmentettek, de jó, kaptam oltást, chipet, kaját, ezért hálából nem rosszalkodok. Nem baj, ha nem mozgatnak le, akkor sem teszek semmit tönkre, egész nap csak döglök, nehogy valami kárt tegyek"??? Szerintetek ez így működik?


Ne haragudj a dühödt hangnemért, de 2020-at írunk, a kutya már rég nem csak kerti dísz. Lazán igényel annyi törődést, játékot, nevelést, mint egy gyerek.

Babát vársz, ugye a gyerektől sem várod majd el, hogy kajáért, és oltásért cserébe megnevelje magát? A kutyák is így működnek, maguktól semmit sem tanulnak meg. Vagy napi szinten tanítod, lemozgatod, és egy fáradt-boldog-nyugis kutyát kapsz, vagy nem foglalkozol vele, ő neveletlen marad, és tönkretesz mindent. Mindkét lehetőség a kezedben van, te döntesz.

2020. márc. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

happy doggal etetjük ami 900ft/kg

Nem várok ezekért hálát tőle,és tudom h ez alap ha kutya tartó vagyok,mozgunk vele itthon,veszélyeztetett terhes vagyok nem sok dolog áll rendelkezésemre...mindegy! Hétfön felhívom az állatorvos

Köszönöm aki írt

2020. márc. 27. 18:51
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Szuper! Akkor legalább a kajája elfogadható. De 5 hónap alatt meg kellett volna tanítani neki a legfontosabb vezényszót, ami a NEM! Akkor most nem lenne olyan, hogy a hasadra ugrál. Persze még most sem késő, és ideje kezelésbe venni, mert ha most még nem is, de ha meglesz a baba, akkor az ilyen neveletlen kutya a terhetekre lesz. Rossz lesz neki akkor menhelyre kerülni. A gyereknek pedig tök jó lenne kutya mellett felnőni.


Ha úgy érzitek, hogy egyedül nem megy, akkor az alapokhoz hívjatok egy oktatót. Nem tudom hol laktok, de itt Pest megyében egyszeri alkalom 5 rugó kiszállással együtt. Az alapokat segít megtanítani neki pár alkalom alatt, és hasznos tanácsokat fog adni a későbbiekre nézve is. Szerintem ennyit megér, hogy legyen egy kevésbé rosszcsont kutyája az embernek, pláne, ha gyerek is érkezik a családba.

2020. márc. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
A nagyon minimum igénye ennek a fajtának a napi 10 km futás. Szerintem egyszerűen túlvállaltátok magatokat a kutyával.
2020. márc. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Olvass utána, hogy mire tenyésztették ki a fajtát. Ne haragudj, de szerintem inkább ajándékozzátok el, keressétek meg a szánhúzó fajtamentést. Ha eddig nem volt időtök rá egy csecsemő mellett pláne nem lesz.

Huskys ismerőseim közül mindenki fut, bicajozik a kutyával, nem véletlenül.

2020. márc. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!