Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudnék csinálni, hogy...

Mit tudnék csinálni, hogy fogyjon a kutyám?

Figyelt kérdés

Mióta ivartalanítva volt a kutyám (lány), azóta felszedett egy kis túlysúlyt. Nem nagyon kövér, de azért látható, hogy van felesleg rajta.

1 tál száraztápot kap naponta (kb 250 g-12 kg a kutya) és minden nap 2 km-t fut az erdőben.


2020. márc. 28. 01:59
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Nézd meg az adagolási útmutatót a zacskón.
2020. márc. 28. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
2km lószar minimum 5 km-t fuss vele minden nap és 250 gramm az rengeteg egy ekkora kutyának 150gramm kéne
2020. márc. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Melyik fajta tápot kapja? Az adagolás a zacskón csak útmutató sok esetben többet írnak rá (tudod, gyorsabban fogy, többet veszel). Ha a kutya elhízott, akkor csökkentsd az adagot, de ne drasztikusan, csak fokozatosan, és emeld a mozgást. Kutyát gyorsan nem fogyasztunk le, mert akkor meg más bajai lesznek.
2020. márc. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Most megnéztem, az én prémium kategóriás tápomra 15 kg-s kutyára ajánl kb 200 g-ot. Szóval a tiednek elég a 150 g ahogy más is írta.

2 km az semmi, kb 10 perc... többet kellene kinn lenni vele.

És táp választásnál nagyon figyelni kell, hogy minimum közék kategóriás táp legyen, de inkább prémium. És a fehérje-zsír arányt is nézni kell! Lehet te eddig 28% fehérje, 18% zsírral etetted, ami már inkább a sporotló kutyáknak kell. Válassz neki 8% vagy 10% zsírtartalmú tápot.

2020. márc. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

300-350grammot ad kb ismerosom a border collieainak amik 22 kg korul vannak.


12 kgos kutyanak 250 az nagyon sok.


De egyebkent egyszeru a dolog, ha hizik kevesebbet kell adni, kesz.


Nekem is ivartalan szukam van, az az adag kaja mennyiseg amit kapott attol hizni kezdett. Igy rogton vissza is vettem az adagot.


2km az nagyon keves, 5 kgos szukam tobbet fut 1-1,5 ora alatt mig a parkban vagyunk🤣

2020. márc. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én macskám 6kg. Nem foglalkozok vele
2020. márc. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Lehet csak 150-200 g kaját kap, nem mérem, csak kb ennyire tippeltem, de nem vagyok valami jó ebben.

1 normál nagyságú tál feléig van. Fogalmam sincs ez mennyi 😂

2020. márc. 28. 13:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Jó volna, ha lemérnéd. Csak 1x kell, utána elég szemre adagolnod.
2020. márc. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Okés, köszi, majd lemérem. Ha szeretném csökkenteni a súlyát, kb mennyivel csökkentsem az adagot?

Amúgy a futáson kívűl az udvaron is szokott mozogni (pl labdázás).

2020. márc. 28. 15:04
 10/10 anonim ***** válasza:
# 7 Hát akkor meg is van miért kisgömböc az eb, igaz? :) Nem méred, tehát lehet, hogy megvan az, amit adsz neki, 300-350 gramm. És egy egészséges, falánk kutya bizony simán benyomja az adagot, mert bár nincs szüksége annyi kajára, de kutyából van, megeszegeti, még ha szétdurran is tőle. Vedd kicsit komolyabban a dolgot, mert a túlsúly sajnos elég komoly gondokat is tud okozni. Először mérd ki az ajánlott adagot, és emeld meg a mozgást. Ha nem látsz változást 1-2 hónap alatt sem (jó lenne mérni, nem csak szemrevételezés alapján), akkor a kaján is csökkenteni fog kelleni, esetleg diétás táppal próbálkozni. Bár nekem semmiféle tapasztalatom nincs diétás táppal, remélem nem ajánlottam rosszat, inkább kérdezd ezt meg egy dokitól is.
2020. márc. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!