Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Éhes lehet a kutya?

Éhes lehet a kutya?

Figyelt kérdés
Új szomszédok vannak kb reggel 7-5 ig nincsennek itthon és akkor a kutya ugat, ugat, ugat. Olvastam itt egy kérdést ahol a szomszéd enni adott a kutyának és csendben maradt. Hétfő óta én is kipróbáltam dél körül mindig adok neki és 5 ig csendben volt. Evett aztán alszik estig. Éhes lenne?
2020. márc. 29. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint.

De ne Te etesd, ez a gazdája dolga.

Lehet, hogy este szokott kapni, pont azért, hogy napközben élénk legyen, "őrizze a házat" vagy nem tudom.

Beszélhetsz is velük, vagy figyeld ki, hogy mikor adnak neki enni.

2020. márc. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű. És idegen kutyát ne etess, pláne nem a szomszéd tudta és beleegyezése nélkül. Az én kedves szomszédom is átdobált csirkehúst az allergiás kutyámnak (pedig egyébként ő alig használja a kertet, főleg bent van és napi 3x sétálunk), szerencsétlen majd 1 hónapig fosott, szétkaparta magát, én egy vagyont otthagytam az állatorvosnál aki nem hitte el, hogy nem etetem semmi mással. Olyan mérges lettem amikor a kiderült a dolog, hogy azt hittem felpofozom a szomszédot.

Jelezd a problémát de adj neki semmit amíg nem kapsz erre engedélyt.

2020. márc. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg vannak olyan idióták, akik más kutyáját etetik? Normális az ilyen?

Az én kutyám is speciális étrenden van, betegség miatt.


Beszélj a szomszéddal. Valószínűleg nem tudnak róla, hogy egész nap ugat a kutya.

2020. márc. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi a frásznak eteted más kutyáját? Honnan veszed, hogy nem allergiás valamire?

A másik fele meg az, hogy pont megjutalmazod azzal az ugatást, ha ilyenkor mindig dobálsz neki kaját.


Szólj a szomszédnak ha zavar, de hagyd békén más kutyáját!

2020. márc. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már sokszor próbáltunk, de azt mondják nem tudnak mit csinálni. Mi meg nem tudunk így lenni. Jön a jóidő nem lehet szellőztetni. De ha zárva van az ablak is hallatszik. Így hogy itthon vagyunk egész nap, elviselhetetlen.
2020. márc. 29. 12:18
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Szomszédod helyében kicsinálnálak, ha megtudnám, hogy eteted a kutyámat.
2020. márc. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet én vagyok nagyon kiábrándult az emberekből, de én örülök neki, hogy a kérdezőnek az volt az első gondolata, hogy "szegény kutya lehet éhes és azért ugat," nem pedig az, amit itt is túl sokszor olvasok, hogy "hülye szomszéd kutya, folyton ugat, inkább lemérgezem." Főleg, hogy a kérdező már többször próbált beszélni a szomszédjával, keresett kulturált megoldásokat, csak a szomszédok erre nem voltak vevők, ilyen esetekben más kérdésnél már rég javasolni szokták a jegyzőt, birtokvédelem kérését. Ettől függetlenül természetesen nincs rendben, hogy eteti más kutyáját, de szerintem akkor is fontos, hogy a jó szándék vezérelte, nem károkozás, nem kéne így nekitámadni, főleg, hogy szinte kizártnak tartom, hogy a szomszédnak egy magasan képzett, speciális, minőségi étrenden tartott kutyája lenne, amit ezzel teljesen tönkretesz a kérdező. Akik írták, hogy az ő kutyájukat is etette a szomszéd, gondolom ott nem az volt a helyzet, hogy amúgy egész álló nap kint ugatott a kertben a kutya.


Kérdező!

Szerintem lehetne szólni a szomszédnak, hogy az a gyanúd, hogy éhes a kutya, ajánld fel nekik, hogy napközben amíg nincsenek itthon megeteted a kutyájukat azzal az élelemmel, amit ők amúgy is adnak neki. Ha erre nincs lehetőség, mert nem úgy reagálnak a szomszédok, akkor csak azt próbáld meg kideríteni, hogy mit eszik a kutya és igen, lehet lepontozni, de ha ez megoldja a problémát, akkor nyugodtan adj neki egy kicsit enni (természetesen olyanból, ami nem árt neki), mert ez még mindig ezerszer normálisabb megoldás, mint hogy a kérdező hónapokig rohangáljon a jegyzőhöz, amiből aztán semmi nem lesz, vagy sokadszor is feleslegesen kérlelje a szomszédot. Amúgy tényleg nem valószínű, hogy éhes lenne, de az elképzelhető hogy nem bírja jól az egyedüllétet, ezért megnyugtatja, hogy tudja, hogy valaki van ott napközben is, ezért nyugszik meg és megy el aludni, miután kapott tőled enni. Bárhogy is legyen, igen, hibázott abban a kérdező, hogy a kutya eü. dolgainak ismerete nélkül kezdte el etetni, de ebben a történetben akkor sem ő a főkolompos, ne menjünk már el amellett, hogy a szomszéd egész álló nap hagyja ugatni a kutyáját, ezzel zavarva a többiek nyugalmát!

2020. márc. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!