Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rendbe fog jönni a kutyám?...

Rendbe fog jönni a kutyám? Nagyon elrontottam az első 3 napunkat.

Figyelt kérdés
Örökbe fogadtam egy 2 éves kutyát egy sintértelepről, akinek már igen nagy mozgáshiánya volt. Az első 3 napban kb félnapokat kint voltunk, rengeteget sétált, futott, labdáztunk, minden. 4. napon viszont nem tudott felkelni. Nekem kellett felsegíteni, levinni a 4.ről pisilni és kb ennyi. Egy percet nem sétált, gondoltam, talán kicsit elfáradt, túlzásba vittük a futkosást. De másnap sem javult, így délután elvittem állatorvoshoz, aki szerint ízületi gyulladása van. Adott gyulladáscsökkentő-fájdalomcsillapító injekciót, meg írt fel ízületvédőt és mondta, hogy pihentessem, majd 3 nap múlva, ha nem javul vigyem vissza. Nem javult, így vissza vittem, kapott még egy injekciót, azt mondta most már jobban kell, hogy legyen. Ennek 5 napja, úgy néz ki jobban is van, de totál érdektelen lett. Már fel tud állni, sétál, szerintem már nem fáj a lába, de úgy kellett kikönyörögni az ágyából, lehajtott fejjel sétál, alig szimatol, nem érdekli sem más kutya, se labda, csak követ engem, ha megállunk leül, ha kérem, hogy jöjjön jön. De ennyi. Mint egy robot. Rendbe fog jönni, vagy már mindig ilyen lesz?

2020. márc. 29. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rendbe jön idővel, de képzeld el, eddig be volt zárva szegényke, ott sokat nem mozoghatott. Sok volt neki azok után az a fél nap. Vannak kutyák, akik két óra után ledögliznek, elfáradnak, nemhogy fél nap...
2020. márc. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Helyre fog jönni de nem pár nap alatt. Most legyen meg egy fix mennyiség ami nem túl sok. Ennel többet ne menj vele, ne futtatsd, ne labdázzon.
2020. márc. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tudom, én se terveztem reggel-délben-este 2-3 órákat kint lenni vele, fokozatosan gondoltam megismertetni vele a várost, de annyira ment volna, nem hittem, hogy egy kutyánál van olyan, hogy nem tud mértéket tartani, mert amíg kint volt szerintem nem fájt semmilyen, önfeledten, elégedetten szaladgált, játszott mindenkivel, mindent leszimatolt, húzott, hogy menjünk már, km-eket nem egy lassú tempóba.

Megértem, hogy ezek után megfájdult mindene, de már láthatóan nem fájlalja, hanem egyszerűen kedvetlen. De nem úgy, mint aki beteg, hanem csak éppen tojik a nagyvilágra.

Vagy lehet, hogy ilyen az alaptermészete és az első napokban csak azért volt aktívabb, mert jó ideje nem sétált már?

2020. márc. 29. 18:33
 4/9 anonim ***** válasza:

Simán fájhat még neki az ízület. Azért, mert nem jajgat, nem jelenti azt, hogy nem fáj.

Vegyél zöldkagylós étrend kiegészítőt és nyugodtan várd ki, míg magához tér.

2020. márc. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A hirtelen környezetváltozás is hozzájárulhat.
2020. márc. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Ne legen tulsulyoz,mert az terheli az izuletet a legjobban.

Nyers etrenden nem gyullad be az izulet.

Ha amstaff/meretu vagy nagyobb,akkor meg felodesben van,vedd vissza a feherjet,ha byers etrenden vagytok. A nyerssel sokkal gyorsabban regeneralodna!!


Maszirozd a combjait,a hatat. Nezz videokat rola yutubon. Enyemet is maszirozni kellett eleinte honapokig.

2020. márc. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem fogja mondani, de úgy látom, hogy már simán rááll, ugyanúgy sétál, mint előtte, csak éppenséggel a lelkesedés nélkül.

Mostanában csak 4xfél órára viszem ki, kicsit megjáratni, azért ennyi meg kell, a túl sok fekvés is ártalmas lehet, nem?

Kapja az ízületvédőt már bő egy hete. Eddig húslevest főztem neki csirkezúzából, farhátból, májból, sárgarépából, zellerből, kicsi tésztával. 2x adok neki, mert nagyon sovány.

Nem olyan nagytestű, kb mint egy mudi.

2020. márc. 30. 06:41
 8/9 anonim ***** válasza:

4 és fél óra egyszerre túl sok szerintem. A kutyának sokkal jobb lenne, kevesebb idő, de naponta többször.

A leveses étellel lehet, nagyon eltelíted a gyomrát és tele gyomorral nincs kedve nyüzsögni egy kutyának. Ne egyszerre akard felhizlalni, hanem normális etetéssel szépen gyarapodni fog.

2020. márc. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az injekcio gondolom szteroid volt. Rtg készült?


Javaslom inkább ortopéd állatorvoshoz vidd el.

2020. márc. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!