Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam egyedül...

Hogyan szoktassam egyedül léthez majd a kutyát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy labradorunk, most 5 hónapos. 2,5 hónapos kora óta dolgozni jártunk, de nem nagyon viselte jól az egyedül létét, mindig rombol valamit. 4-5 órákat volt egyedül.

Most viszont hogy 2 hete itthon vagyok vele és még 2 hétig biztosan maradok is, nagyon nyugodt lett, már szobatiszta, minden oké vele.

Ha majd újra dolgozni kell járni, hogyan tudom rászoktatni, hogy aludjon meg pihenjen amíg nem jövünk?


Mindenhol írják, hogy folyamatosan növeljük az egyedül töltött időt nála. Ezt milyen hosszan kell csinálni? Szóval egy nap alatt, hogy ki megyek 5 percre, aztán vissza jövök. Később 10 percre, este már mondjuk 1 órára, vagy akár kezdjem el most is, hogy elmegyek 5-10 percekre az első héten, a második héten 1-2 órára, vagy hogy kell ezt helyesen kivitelezni?


2020. márc. 30. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Ha nem szaporítótól vásárolnál,a kutya már hozzá lenne szoktatva az egyedülléthez.nem azért rombol mert nemtetszik neki hogy egyedül van,hanem nincs lefárasztva,egy labrador mozgásigénye,napi 3-4óra séta,ezt biztosítod neki?,illetve minimum egy óra mentalis lefárasztás,ezt is megkapja? Ha megkapná nem rombolna
2020. márc. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kb így, ahogy leírod, bár nem tudom, hogy mennyire megvalósítható a mostani helyzetben, hogy több órára elmenj otthonról+nincs elköszönés, se üdvözlés hazajövetelkor


szerintem már az is sokat segítene, ha nem egy légtérben töltenétek az egész napot, pl te bemész a dolgozószobába, mintha a munkahelyedre mennél, de becsukod az ajtót, neki pedig a nappaliban kellene egyedül ellennie pár órát.

2020. márc. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ajándékba kaptuk a kutyát, annyit foglalkozunk vele, amennyit tudunk.

4szer sétálunk, 3szor 30-40 percet, esténként kb 1-1,5 órát, labdázunk vagy kutyákkal játszik. Tanulunk trükköket, de nem minden nap.


Kössz a választ.

2020. márc. 30. 15:06
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ha nem szaporítótól vásárolnál,a kutya már hozzá lenne szoktatva az egyedülléthez"


Ez nettó hülyeség. Egy tenyésztő hogy tudna egyedüllétre szoktatni egy 2-3 hónapos kutyát, ha az alomtestvérei és legalább az anyja MINDIG vele van?

2020. márc. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló!!egy valamire való tenyésztő 12hetesen adja a kutyákat,ijenkor már elválasztják őket az anyától,és a tenyésztők szoktatják őket!!,
2020. márc. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!