Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek reális ez az ár...

Szerintetek reális ez az ár kutyasulis képzés esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Néhány éve komolyabban foglalkozom kutyákkal, nemrég sikeresen megszereztem kutyakiképzői végzettségem. Többen érdeklődtek már hogy lesz-e szervezett keretek között kutyasulis képzés abban a városban ahol lakom. Most sikerült összehozni, és kaptam engedélyt terültet bérelni hetente egyszer. Arra gondoltam, hogy 500 Ft/óra lenne az ára a képzéseknek.(Elsősorban a bérleti díjat szeretném kifizetni) Itt kb. 5-10 fő lenne kutyával max. egyszerre. Mit gondoltok, reális ár ez? Jómagam amikor jártam suliba 1000 Ft/óra volt a díj, de mi megyeszékhelyre jártunk, én meg kisvárosban lakom (max. 18.000 fő)

Eleinte biztosan nem lennének sokan, főállásban teljesen más a munkám, ez csak a hobbim, ill. imádom csinálni. Nem szeretnék lehúzni anyagilag senkit, de azt sem szeretném ha nekem kéne kifizetni a bérleti díjat azért mert más tanul.

Mi a véleményetek? Minden tanácsot, választ köszönök!


2010. júl. 26. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyi havonta a terület bérlés? Úgy alakítsd ki az árat, hogy legalább a bérleti díjat ki tudd fizetni. Ha 500Ft-ba bőven belefér, akkor még marad is egy kis pénz neked is. Szerintem ha máshol 1000Ft-ot elkérnek, te nyugodtan elkérheted a 700Ft-ot is akár. De kezdheted 500-al, majd esetleg emelsz kicsit.

Sok sikert és jó szórakozást az új hobbyddal.

2010. júl. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az óradíj nem a legjobb, sokkal praktikusabb teljes tanfolyamot szervezni, ahol mindenki egy szinten tart, és a végén együtt vizsgázik.


A bérletidíjnál többet számolj, mert lesz ott még vízfogyasztás (gondolom tesztek ki itatósvödröt) és nem árt pár eszköz is: flexi, hogy a problémásabb/félősebb egyedeket is "szabadon" tudjátok engedni, aztán pár palánk/palló sem árt, esetleg kúszó, csibészkar, ugróakadály, kerítés amivel ketté tudod osztani a teret ha nagyobb csoport van, stb.


Kell legyen elsősegély készlet, ha mégis történne valami.


Szóval azért számolj itt némi extra költséggel, de abban egyetértek, hogy kezdőként ne kérj többet, mint amennyi a saját költséged, így tudsz gyakorlatot szerezni.


Hol szereztél végzettséget amúgy?

2010. júl. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! E.ü. láda van, azt nem kell beszerezni, vízért külön nem kell fizetni, a bérleti díj 5000/hó-2 alkalom. Budapesten végeztem- Meoe
2010. júl. 26. 14:31
 4/5 anonim ***** válasza:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:21


Vele értek egyet.Ha csak az engedelmességet nézzük , arra elég egy sima terület , de ha lesznek olyan gazdik akik örző-védőzni , agilityzni szeretnének , akkor többet kell elkérned.Csak hogy egy példával éljek : Nálunk úgy adták a területet , hogy egyenlre nem rakhatunk ki stabil agilitypályát a területre.A kiképzőnknek van mobil pályája , 3db 3 méretű palánkkal , A akadály , kúszó , libikóka és ez került neki 500e f-ba , persze a stabil aadály olcsóbb de nincs rá egyenlőre leetőség.

Sztem ezt is vedd számításba , mert mondjuk ha páran elérik az engedelmességi szintnek azt a részét amivel megelégszenek , de nem tudnak újat tanulni akkor valószínű hogy nem járnak tovább mert hülyeség lenne fizetni a semmért.Továbbá ha örző-védőtis szeretnél oktatni , ahoz meg kell ugye egy segéd is.

Ne érts félre nem akarlak lebeszélni , de gondolkozz el ezeken a dolgokon is. Sok sikert !

2010. júl. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat!

Ha esetleg még van ötlet, komment szívesen fogadom.

Egyenlőre a cél az hogy a jelenlegi kutyatartási/nevelési morált úgy általánosságban fejlesszem a városomban ahol lakom. Később persze jó lenne az agility, (ő.v. kizárva) vagy freezbe edzés, ez még távlati. Itt sokan szeretnék ha a kutyájuk alapvetően jólnevelt lenne, pl. hallgatna a nevére, vagy bemenne a gazdihoz ha hívják, de egyszerűen nem tudják hogyan kell ezeket megtanítani és külső segítségre van szükségük. Ez most a fő cél, hogy alapengedelmesek legyenk az ebek. Később erre bármit építhetünk.

2010. júl. 27. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!