Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ötletek mentális fárasztáshoz...

Ötletek mentális fárasztáshoz karantén idejére?

Figyelt kérdés

Az ül, fekszik, fordul, forog, jobb mancs, bal mancs, kúszik dolgokat megtanultuk, de már csak ismételgetjük, ami így kb fél percet vesz igénybe.

A szagolós kereső játékot már meguntuk. Volt egy juti falatot adó gép, amibe labdát kell dobni, de már azt is megtanulta.

Ti miket játszotok?


2020. márc. 30. 22:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Én dogdancing trükköket tanítok neki, most több dogdancing iskola is indított online kurzusokat, kérdezz-felelek videókat, kihívásokat, ahol elmagyarázzák egy-egy trükk tanításának folyamatát, ha érdekelne esetleg lépj be a Dogdancing Hungary és a Dogdancing Iskola Magyarország facebook csoportokba.

A másik, amit elővettem az a formálás, az én kutyám finoman szólva sem a legélesebb kés a fiókban, ezért amikor fontos, hogy viszonylag hamar megértse, feladatot és maximálisan koncentráljon és tökéletes pontossággal hajtsa végre az adott feladatot, akkor megvezetéssel tanítom, de most sokkal kevesebbet sétálunk, több időnk van itthon, ezért van lehetőség olyanokkal szórakozni, mint pl. hogy csukja be a fiókot, nyomjon meg egy gombot vagy pakolja be a játékait egy vödörbe. Sőt, a játékai "nevét" is elkezdtem neki tanítani, ez is nagyon egyszerű, kirakok kettőt, mondom a játék nevét és ha a jót választja akkor klikk és juti, amikor már magabiztosan hozza, akkor kipakolok többet, ha az is megvan jöhet egy másik játék neve, az elején persze azt választja, aminek tudja már a nevét, de ha sikerül elég különböző hangzású neveket adni, akkor egy idő után rájön, hogy nem azt kérem tőle. A kutyám szereti, mert újdonság, viszonylag hamar van sikerélménye és közben azért a gondolkodását is fejleszti, az elején nagyon elfáradt, amikor a saját eszét kellett használnia, de már kezdem látni a fejlődést :D Szóval szerintem az ilyen klikkerrel megerősíthető feladatok nagyon jó időtöltés ilyenkor, amikor nem tudjuk annyira a szabadban fárasztani a kutyát.

A formálás mellett klikkerrel lehet "elkapni" is, ilyen amikor a kutya csinál egy adott dolgot, pl. nyújtózik ébredés után, erre ráklikkelek és ha sokszor kap érte jutit, akkor egy idő után magától csinálja. Én a nyújtózás mellett így tanítottam neki a vízben bugyborékolást is, kis idétlenke, szeret játszani az ivóvízével, gondoltam akkor legalább kössük feladathoz.

Ha nagyon elakadnál ezekben akkor a 101 kutyatrükk is jó kiindulási alap lehet, interneten elérhető és nagyon sokféle trükk van benne.

2020. márc. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!!!
2020. márc. 31. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!