Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babéziás németjuhász etetése?

Dave009 kérdése:

Babéziás németjuhász etetése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Előző héten babéziás lett a kutyám elvittem állatkórházba kapott infúziót,szurikat. Közérzete nagyban javult viszont nem igazán akar enni, hígabb állapotú kajákra rámegy de viszont abból se sokat eszik. Valakinek bármi tanácsa hogy mivel tudnám támogatni a táplálkozását?

#németjuhász #babézia #beteg kutya etetése
2020. márc. 31. 11:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Amikor beteg egy kutya, első sorban az étkezését fogja vissza.

Erőltetni nem tudod. Ahogy jobban lesz, többet fog enni.

2020. márc. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kezdetben a miénk is csak levest evett és abból se sokat, szép fokozatosan visszatért az étvágya.
2020. márc. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Keveset fog enni, de adj neki jó minőségű nedves kaját. Szárazból a mi dokink gyomorkímélőt javasolt egy kis ideig.
2020. márc. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak annyira rossz látni hogy már lassan másfél hete nem evett normálisan és fogy elfele.
2020. márc. 31. 16:42
 5/15 anonim ***** válasza:
A miénk semmit nem evett meg. Szalámival etettük hogy ne haljon éhen. Imádja a szalámit, de akkor azt sem ette nagyon, kb óránként kis darabokra szakítva adtunk neki pár szeletet, ha nagyon nem akart enni lenyomtuk a torkán. Emellett folyamatosan kapott vitamínpasztát. Szép lassan helyrejött, bár ő egy igazi tűlélő mert csak antibiotikumot kapott, még imizol sem kellett neki hogy meggyógyuljon.
2020. márc. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az enyém is borzalmasan nézett ki babézia után. 2 imizolt kapott és 5 napig hordtam vissza infúzióra. kb 3 hét volt mire kezdte visszanyerni a kondiját, 50 kilós staff + németjuhász keverék szerintem egy 15 kilót simán ledobott magáról a betegség alatt. Magas tápanyag tartalmú nedves kaja ment neki naponta 2x, mondjuk ő meg is ette persze lényegesen kevesebbet az első időkben de szépen lassan helyrejött. Azóta kimaxoljuk a kullancs elleni védekezést, nyakörv plusz csepp. Soha többet nem akarom úgy látni a kutyámat ahogyan akkor kinézett ☹️.
2020. márc. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Tegnap visszavittem végül, azt mondta a doki hogy 2 lehetőség van vagy megpróbáljuk vitaminokkal felhúzni mivel a kedve jó meg erőteljes vagy infúzió megint. Az elsőt választottam hogy próbáljuk meg úgyhogy most kutyáknak való béres cseppet kell adni neki meg ott kapott 2 injekciót. Viszont amire rájöttem hogy kocsikázás után sokkal szívesebben eszik ennek nem tudom mi lehet az oka de lehet mindennap kocsikáznom kéne vele :D
2020. ápr. 1. 13:24
 8/15 anonim ***** válasza:
Na de legalább eszeget valamit. Kb. mennyit eszik egy nap mostanság?
2020. ápr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon keveset még mindig. Most csináltam neki húslevest főztem bele neki répát és leturmixolom ( ezt ajánlotta a doktornő)úgyhogy majd estefelé kiderül hogy mennyire tetszik neki,de ma ezen kívül egy tojást evett meg illetve virslit mivel csak azzal tudom neki beadni a bérescseppet.
2020. ápr. 1. 16:07
 10/15 anonim ***** válasza:
Majd írj, hogy megette-e a levest. Remélem jobban lesz. Nálunk azért nem tartott ilyen sokáig az étvágytalanság.
2020. ápr. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!