Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Malinoís vagy a weimari...

Malinoís vagy a weimari vizsla mozog többet?

Figyelt kérdés

2020. márc. 31. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a mozgási szükségletük nem nagyon eltérő, viszont a malit nagyon nehéz és rengeteg munka agyilag lefárasztani.
2020. márc. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

+1 az elsőnek


A mali kemény munkakutya, ha nem dolgoznál vele vagy nincs komoly kutyás tudásod, akkor felejtős. Fizikailag amúgy is kb. lefáraszthatatlan.

2020. márc. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Mali! Csak tapasztaltnak való, csak sportra! De ha egy vizslával veted össze, kapásból nem való neked egyik sem...
2020. márc. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő más foglalkozást igényel. Nekem malim van, baromi sokat kell fárasztani agyilag és mozgatni.

Eljárunk őrző védőzni (azaz a vírusig jártunk), de akadálypályákra a mai napig megyünk. Folyamatosan igényli az új feladatokat, amikkel próbára kell tenni a problémamegoldó képességét is.


Közben úgy kell neki új dolgokat megtanítani, hogy már mindent tud, ezért az én agyamat is meg kell dolgoztatni. :D

Reggelente megyünk futni, este meg hatalmas séta vagy megyünk bandázni vagy akadálypálya.


Plusz hétvégente szoktunk menni túrázni. A vírus előtt az Alpokban voltunk, az egésznapos túra után még bírt este futni, szóval kösd fel a gatyád, ha ilyesmi kutyát szeretnél.


Egyébként malit nem javaslok csak akkor, ha neked is baromi aktív életed van és nem kell átalakítani teljesen a kutya miatt.

2020. ápr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal, egyik sem egy könnyű, kezdőknek való kutya.

Ha már mindenképp vizsla, akkor magyar, az egy fokkal lájtabb mint a weim. De leginkább egyik se kezdőknek.

2020. ápr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak hogy leszögezzük nem vagyok kezdő
2020. ápr. 2. 13:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez alatt mit értesz?

Milyen tapasztalataid vannak?

Mit tudsz nyújtani a kutyának?

2020. ápr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A tapasztalat alatt azt értem hogy járnánk kutya iskolába, 2 naponta futni, biciklizni, mennénk néha "versenyekre" is pl. HDR és van hozzán közel kutya futtató is és agility pálya is. Ha a malinoisra esne a választás természetesen őv-re is és van már tapasztalatom a nevelés terén 4 roti és 1 dán dog után
2020. ápr. 3. 21:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2022. aug. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!