Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem? Rosszat csinálo...

Mivel etessem? Rosszat csinálok így?

Figyelt kérdés
10 hetes kutyám Pedigree Junior táppal etetem(utánaolvastam,h nem jó) viszont emellett kap kiegészítésképpen,a száraz táp mellé párizsit,még alutasakos Kitekat cicakaját(bárányhúsosat),hogy könnyebben tudjon kakilni.Ugye ez nem gáz?
2010. júl. 26. 15:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
22%
Nem tápokkal kell etetni,haem főzni neki. Vegyél mondjuk farhátat, főzd meg vegetás vízben nagyon puhára, szedd le a húsit és csak azt add neki oda. Keverj mellé kicsi rizst és mondjuk a farháttal együtt főtt répát. Én még májat is sütök nekik. Sokkal egészségesebb mint a tartósított kaják. Az én kutyáim minden otthoni kaját szeretnek, tegnap pl.a spenótból is nagy örömmel ettek és sokkal egészségesebbek mint sok tápozott kutya.
2010. júl. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

Hát a Pedigree, a párizsi, és a macskakaja is olyan, mintha téged kiskorodban chipssel, gumicukorral, a McDonaldsos hamburgerrel etettek volna.


Tápértéke nulla, az íze a sok ízfokozótól kellemes, és a has is tele lesz vele.


Válts minőségi tápra, a párizsit max jutalomfalatként használd, a macskakaját meg felejtsd el.

2010. júl. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
17%
mi is ezt csináljuk, mint te :) A bobtail kutyánknak a száraz táp mellé kutyapárizsit vágunk, összekeverjük, olykor maradék ételt felmelegítünk és odaadjuk neki.
2010. júl. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
46%

Miért macskakaját adsz neki, amikor kutyának való konzervet is lehet venni???

Amúgy meg fajta függő is, hogy jó-e neki az étel... Egy picivel kéne csak többet költeni a kutya tápjára, ha jobb minőségűt etetnél vele. Pl Dog Chow, ennek változó, de kb 500Ft/kg-ja. És nem kell konzerv, inkább áztasd vízbe a tápot.

2010. júl. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Sajnos még magamnak se főzök:),de akkor ezután beiktatok neki ilyen finomságokat!A házi kosztot eszi,mert kapott már azt is.Mikor a szüleimnél voltam kint hoztam neki fini húslevest(természetesen levét)kapott bele pár szem kenyeret és úgy ette mintha 2 hete nem kapott volna enni:)
2010. júl. 26. 15:19
 6/22 A kérdező kommentje:
Beáztatom neki vízbe a tápot,de a kaki így is kicsit nehezebben megy.Azért kérdeztem,h mit ajánlatok és többet költök a kutyára ha ezen múlik az egészsége!!!!
2010. júl. 26. 15:20
 7/22 anonim ***** válasza:
77%
Hát vagy etesd a kutyusod táppal, de akkor minőségi táppal, ami egészséges. Vagy főzz húst. Én viszont nem javaslom, hogy fűzerezd a kajáját, még vegetával sem. A milyeink is húst szoktak enni, általában csirke/pulyka farhátat vagy marhamájat. De nem fűszerezünk és nem sózunk, mert nekik így is úgy is ízlik a hús, de a só csak káros nekik. Esetleg fokhagymát használhatsz fűszerként, de tényleg ne sózd az ételt.
2010. júl. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
40%

15 hónapos koráig mindenképpen etesd szuperprémium táppal, pl. acanával, de akár egy jó közép kategóriás is megfelel, pl. happy dog. ezek mellé nem kell semmilyen plusz kiegészítés, minden bennük van (bár a happy dog mellé némely orvos javasolja a plusz kalciumot, ha nagytestű a kutyus). 15 hónapos kora után már mehet az olcsóbb táp a házi koszttal, de 15 hónapos kor előtt érdemes a minőségre jobban figyelni, mert fejlődőben lévő szervezet. Nyilván lesznek akik ere azt mondják, hogy z ő kölyök kutyájuk is felnőtt az olcsó tápon meg a házi kaján, bár én azt gondolom, inkább szerencséjük van. Silány alapanyagok könnyen okozhatnak allergiát vagy akár fejlődési zavarokat is. A macskakaját pedig hanyagold, pláne hogy kölyök még a kutyád, mert az összetétele, a benne található nayagok aránya teljesen más, mint amit a kutya szervezete igényel. Nem mindegy, hogy a fehérje, szénhidrát és a zsír aránya milyen egymáshoz képest, ezért nem hiába van külön és macska kaja ugye.

Ha nincs annyi pénzed, hogy felsőkategóriás tápot etess, inkább adj neki valamilyen közepest és beszéd meg az állatorvossal, milyen kiegészítést javasol mellé.

2010. júl. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
48%
Ha pedig székrekedéssel küszködik a kicsi, inkább mutasd meg a dokinak az otthoni kísérletezés helyett.
2010. júl. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%
Igen..,én is pártolom hogy főzz neki finom farhátat..,és levesbe lehet neki beáztatni kenyeret is,ahogy látom odavan érte!:)Mi is főztünk mindig a kutyánknak anno,és nem több ezres bolti kajákkal etettük,és szép nagy kutya lett és egészséges!!!
2010. júl. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!