Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az örzás-védés lényege?

Mi az örzás-védés lényege?

Figyelt kérdés
Ahogy elnézem a vidiket, ráengedi a kutyát a segédre, és a karjára ráfog, és ha szól a gazda elengedi. Meg elbújik és elengedik a kutyát, megkeresi és folyamatosan ugatja. Ennyi az egész?
2010. júl. 26. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát látszatra valóban ennyi az egész, de azért eközben elég komoly ösztönfölyamatok zajlanak le a kutyában, aminek súlyos viselkedéskárosító hatása lehet, ha rosszul csinálják, és komoly terápiás hatása, ha jól csinálják. Több féle feladat van egyébként a külöböző ÖV sport ágakban.


A lényege, hogy olyan kapcsolatot alakíts ki a kutyáddal, hogy a legerősebb ingerkörnyezetben, a legdurvább ösztönös pörgésben is le tudd állítani, és vissza tudd hívni a lábad mellé.


Vannak még olyan feladatok is, amikor pl. a segéd mögött megy 5 méterrel a kutya, és ha a segéd visszatámad, akkor kell elkapnia.


Persze fontos az is, hogy csak kézre foghat a kutya, csak parancsra foghat, stb. Megkezdett támadást is le kell tudni állítani.

2010. júl. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze "csak" ennyi.Próbáld meg megtanítani a kutyádnak (persze kutyasuliba) tudod mennyi munka van ebben ? Kell hozzá egy nagy fokú fegyelmezettség a kutya részéről , egy jó viszony a gazdival , és egy "ügyes " gazdi aki képes megtanítani a kutyának hogyan csinálja jól.Én most kezdtem el a fürkészést a kutyámmal , eddig 1 éve járok vele suliba és most jutott el arra a fegyelmezettségi szintre hogy elkezdhessük , és hidd el egyáltalán nem egyszerű(persze az 1 év kutyafüggő , az én kutyám nagyon domináns és heves vérmérsékletű , rengeteget dolgoztam azért hogy idáig eljussak vele).

Hogy mi haszna van ? Ezeket a kutyákt használják rendrkutyának , vagy biztonségi őr területőrzésre , na és persze ott vannak a munka versenyek , + jó a kutyánk feszültséglevezetés végett és hogy új dolgot tanulhat.

Az ha már le tudom állítani a kutyát miközben menne neki valakinek , az nem kis fegyelmezettség és nem kis munka elérni , ha sikerül elérnem nagyon is büszke leszek a kutyámra is és magamra is , hogy sikerült ezt elérni és ezt nem sokan mondhatják el magukról.(tarthattok nagyképűnek , de büszke vagyok az ilyesmire mert gazdi és kutya részről is rengeteg munkába kerül)


Annyit még leírnék , hogy versenyen nem mindegy hogyan fog a kutya , a kar közepére kell fognia teli pofával , nem rághat , +ott a bátorságpróba amin egy "átlag" képzetlen kutya 99% hogy elbukna (még az enyém is bizonytalan néha pedig 9-10 hónapja öv-zök) , a felugatás is egy hatalmas ösztönpróba a kutya részéről , ogy nem fogja meg az illetőt mikor nincs ott a gada mellette , hanem jelez neki és megvárja mit reagál a gazdi (versenyen számít az ugatás hangszíne).


Bocs ha támadólag léptem fel , de nagyon nem szeretem az ilyen "Ennyi az egész?" kérdéseket , próbáld megtanítani a kutyádnak és meglátod mennyire könnyű.

2010. júl. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem lenézőleg kérdeztem, csak nem ismerem, és kérdezem, aki jártas ebben.
2010. júl. 26. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!