Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megtanítani a...

Hogyan tudnám megtanítani a kutyámnak, hogy hozza vissza a botot/játékot?

Figyelt kérdés
A kutyám nem igazán szereti a játékait, hiába van neki nem is egy. Ha eldobom neki, egyáltalán nem foglalkozik vele. Néhányszor láttam, hogy botokat rágcsál, ezért szerintem azokkal egyszerűbben meg tudnám tanítani neki. Tanácsokat szeretnék kérni, hogy hogyan is tudnám elérni, hogy hozza vissza az adott dolgok, vagy legalább azt, hogy foglalkozzon vele és a szájába vegye?

2020. ápr. 3. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Fajtától és egyedtől is függ, sikerül-e. Nekem tipikus labdázós fajta volt, de 14 életéve alatt soha nem érdekelte, ha eldobtam valamit, pedig tanítgattam. Leült és értetlenül nézett rám vagy oda se nézett. Botrágást a fogai miatt csinált, de visszahozni semmit nem akart. Lehet, hogy a tiéd is ilyen és nem érdekli.
2020. ápr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik kutyám szintén nem élvezi ezt a fajta játékot, enni viszont annál inkább szeret. Kaja segítségével tanítottam meg neki, hogy hozza vissza a labdát.


Fogtam a labdát, leraktam a földre, ha felénézett már klikk (klikkerrel) és ment a kaja, majd elkezdett hozzáérni és mikor már 3-4x egymás után hozzáért, a ránézést nem jutalmaztam, hozzáérésnél viszont hatalmas öröm. Majd ugyanez szájbavételnél, majd elkezdtem kb 1 m-re eldobni, még mindig már a szájbavételre ment a kaja és elkezdett közeledni felém a labdával(akaratlanul ahogy felém fordul, indul bennmarad a szájában pár mp-re és mire kiköpi már közeledik felém a laszti). Elkezdtem csak azt jutalmazni, ha max fél m-re tőlem dobja le, ha ez ment, egyre messzebb dobtam a labdát.

2020. ápr. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az enyem magatol kezdte el csinalni hogy visszahozza, de o ilyen tipikus labdazos fajta. Imadja ❤
2020. ápr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

Ha annyira se érdekli, hogy ha gurul elkapja akkor szerintem sehogy.

A bernink amikor kicsi volt elgurítottam 1-2 méterre a labdát, elkapta majd hívtam és ha a labdával jött nagy dícséret és jutalom. Szeret labdázni csak sajna nem tudom elég messzire dobni és 10 perc alatt megunja ő is.

A bichonom még lakásban játszik is, viszi is a labdát, de a helyére. Úgy se tanulta meg visszahozni, hogy mindig az útjába ültem és amikor elvettem tőle juti falatot kapott. Futtatóban meg pláne nem viszi semerre mert ott "helye" sincs. Max kergeti és néz rám hogy "tessék ide esett". Én meg labdázhatok magammal.

2020. ápr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyeszom csak a snack labdát szereti, de vissza azt sem hozza.
2020. ápr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!